Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest świadomość

Czym jest świadomość

w oświecenie/prawdziwie/topowo

Od początku swego istnienia czuję dwoistość osobowości. Nie jest to spowodowana w sztuczny sposób, jest prawdziwe. Jedna z tych osobowości to ego niezaprzeczalnie. Drugim zaś jest świadomość niewątpliwie. To zintegrowana osobowość, – każdy jest każdym i każdy jest diametralnie inny. Byt egotyczny jest utworzony przez wszystkich, których spotkałem w życiu. Każdy coś zostawił, opinie, oceny, zdanie, wiedzę, zatem to nie ja, chociaż mylnie sobą określałem z imienia i nazwiska. Natomiast byt świadomy to JA. Zatem …

czym jest świadomość?

Czym jest świadomość

Czym jest świadomość – Rozważania:

Świadomości, jest to połączenie wszystkich żywych formy życia. Powstaje pytanie, czy świadomość jest czymś, co znajduje się poza mózgiem ludzkim? Badania dr Jessiki Utts z UC Irvine dowodzą, że świadomość nie jest zlokalizowana wyłącznie w ciele. Widać to wyraźnie po sposobie i zdolność postrzegania odległych obiektów, tzw. zdalne oglądanie. Ponadto myśli i intencje mogą zmieniać fizyczną materialną rzeczywistość w bliskim i odległym miejscu /zbiorowa intencyjna medytacja/, zarówno na poziomie kwantowym, jak i na poziomie ludzkim.

Wielu ludzi doświadczyło /regresów/ przeszłych żyć oraz różnych form życia w innych miejscach niż Ziemia. Wielu, którzy się odważyli i zechcieli to zobaczyć – wie. To zaś ewidentnie świadczy o potędze świadomości. Regresy są ściśle powiązane z faktami historycznymi. A te można zweryfikować. Oczywiście wszystkie te, które dotyczą ludzkich wcieleń. Jednak świadczy to o bardzo szerokim działaniu świadomości i odległym. To tylko wskazuje nam jak mało wiemy na ten temat i co tak w istocie przeoczyliśmy jako ludzkość. A była przecież wieża Babel i widać było o co chodzi – o komunikację. A jeśli nie było tej wieży, to i tak mit pozostał.

Czym jest świadomość – Podsumowanie:

Fascynujące to całe zagadnienie wszech istniejącej świadomości. I całym szczęściem każdy może brać w tym udział i każdy może być prekursorem np. telepatii stosowanej. Mózg /intelekt/ i neurony nie wydają się być koniecznym wymogiem dla istnienia świadomości. Można by nawet niezbicie twierdzić, że ewidentnie są rozłączne. Zatem, każdy ma możliwość rozwijać swoją świadomość, swoje zainteresowania i swoją osobę. W zasadzie to nie uczymy się, ale sobie przypominamy to co już dawno znamy i mamy do tego dostęp. Przełącznik każdy musi natomiast znaleźć sam w sobie.

Ludzkość i jej błędne założenia, na dodatek ograniczona wyobraźnia spowodowała w nas uwarunkowanie widzenia świata tak, aby widzieć go w określony sposób. Niestety ten sposób jest mylny.

PS. Świat stoi na oszustwie, a życie jest złudzeniem. Dusza jest także złudzeniem. Trzeba mieć jednak tyle rozumu, by umieć rozróżniać złudzenia rozkoszne od przykrych. – Henryk Sienkiewicz

__________
#Swiadomosc

najnowsze z oświecenie

Duchowość w nas

Duchowość w nas. Wszystko co w życiu robimy, wiemy, umiemy opiera się
Czym jest motywacja

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja? To stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą
Translate »
idź do góry