Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest świadomość siebie

Czym jest świadomość siebie

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czym jest świadomość siebie? Samoświadomość to ponadprzeciętna umiejętność, którą każdy może posiąść. Wystarczy tak naprawdę zauważyć, że oprócz “JA” świadomego istnieje w nas “ja” nieświadome. To nieświadome ja poddane jest manipulacji i kłamstwu, które sami sobie zadajemy oszukując siebie. Umiejętność tą zyskujemy, gdy zaczynamy świadomie obserwować siebie, swoje małe ja. To jedna z najważniejszych naszych umiejętności, bo pociąga i wyzwala całą resztę, o ile nasza świadoma uwaga na tym spocznie.

Czym jest świadomość siebieCzym jest świadomość siebie?

Samoświadomość opiera się na dwóch aspektach uważności i miłości. Dokładniej o ile nas nie nauczono, a wielu z nas, czyli mnie, mimo iż nauczono uwagi, to przy braku miłości, na nic się to zdało. A owszem wiem, potrafię, umiem, ale pogody ducha i miłości cały czas się uczę. Okazuje się bowiem, że zbyt dosłownie traktuję życie i zanadto wierzę myślom. To z kolei utrzymuje moją podświadomość na niskim myślowo-emocjonalnym poziomie. Samoświadomość to nawyk – nawyk zwracania uwagi na sposób, w jaki myślisz, czujesz i zachowujesz się. To uważne spojrzenie na siebie, ze świadomością, że duże “JA” widzi wszystko, ocenia zgodnie z prawdą, wie co dobre co złe i pilnuje małe “ja”.

Od wtedy wówczas zaczyna się zabawa ze świadomością, a przy tym ponowne poszukiwanie własnych wzorców sposobu myślenia, własnych wzorców i prawdziwe postrzegania tego, co dzieje się wokół. To także zrozumienie własnych emocji i nastrojów, własnych przeżyć i dostrzeżenie banalności problemów. Oznacza to zwrócenie uwagi na to, jak zachowujemy się w określonych sytuacjach. Jakie emocje nami targają i które nam nie służą. Działamy nieustannie na swoją korzyść, nie materialną, chociaż to samo przychodzi, ale duchową. Świadomie dbamy o to aby być zdrowym, pięknym, bogatym i żyć w szczęściu i dostatku. Samoświadomość, to bycie dla siebie najlepszym przyjacielem, kumple, powiernikiem, sojusznikiem, ale i nauczycielem /mistrzem/. Dbamy o swój stan emocjonalno-myślowy, sprawnościowy, zdrowotny, dbamy o pozytywy w życiu, bo to one tworzą szczęście.

Tworzą też lepsze relacje, poprawę nastroju, spokój wewnętrzny, mobilizację. Wraz ze wzrostem świadomości związku między myślami, zachowaniem i emocjami, są dla nas coraz bardziej widoczne. Łatwiej jest nam regulować nasze uczucia i nastroje. Pojawia się wówczas jaśniejsze poczucie tego, w co wierzę i czego tak naprawdę chcę. Pojawia łatwość w komunikacji w każdym aspekcie życia. Pojawia się asertywność, czyli szczere wypowiedzi o tym, czego chcę i pragnę. Dostrzegam także innych, szanuję ich, bo dostrzegam zależność, dostrzegam jedność. A przede wszystkim “Nie wierzę tym myślom!”.

PS. Nie ma nikogo nad tobą, pokochaj się zatem! – August Witti

______________
#Samoswiadomosc

 

najnowsze z prawdziwie

Uczciwość wobec siebie

Uczciwość wobec siebie

Uczciwość wobec siebie. Od najmłodszych lat uczy się nas, że uczciwość jest
Czym jest duchowość?

Czym jest duchowość?

Czym jest duchowość? Nasza duchowość jest aspektem, który jest dostrojony do idei
Translate »
idź do góry