Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest świadomość

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Tak naprawdę nie wiemy jaka jest świadomość i jaki ma związek z mózgiem. Świadomość jest podstawą tożsamości, ale i tak nie wiemy kim jesteśmy, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy. Dosyć to straszne i okrutne. Nie wiemy czy jesteśmy ciałem wytwarzającym strumień wrażeń i emocji, czyli circa about świadomość, czy jesteśmy świadomością zarządzającą mózgiem i ciałem? Czy jest to świadomość, czy są to świadomości?  Zatem …

czym jest świadomość?

czym jest świadomośćNasza świadomość może być rodzajem złudzenia, wrażeniem spowodowanym przez mózg, może też być czymś nadrzędnym nad ego, a ego niezależnym bytem, nieustannie starającym się być nami, naszą świadomością. Może być tak, że nasze ciało jest pojazdem, odbiornikiem, którym kieruje świadomość. Albo świadomość to my w niematerialnym świecie, a nasze ciało to wirtualny avatar. Świat może być materialny, taki jakim go postrzegamy, a tylko nasz umysł iluzją. Albo świat jest świadomością, a materializm świata iluzją.

Coraz częściej zadawane jest pytanie “czym jest świadomość?”, więcej obserwacji, więcej eksperymentów, byle bliżej odpowiedzi, byle w sedno. A może świadomość to nie tylko świadomość ta definicyjna, preparowana przez mój mózg, ale coś więcej? Jak zapis radiowy lub telewizyjny. A zapis /sygnał/ dzieje się nieustannie, a odbiornik może być wyłączony. Czyli dodatkowy bonus, mogę być świadomy nadal, gdy mój mózg się wyłączy. Zatem jestem nieśmiertelny i tylko zasiadam do życia jak do gry.

Ale wracając do meritum sprawy, świadomość jest tak naprawdę jedynym prawdziwym elementem w świecie rzeczywistym, ponieważ moje ciało i mózg są rodzajem pojazdu, bądź bohatera gry i jako takie nie wytwarzają świadomości, natomiast ją wyświetlają i realizują. Oczywiście gdy żyję. Gdy nie żyję, świadomość pozostaje w stanie niematerialnym, czyli nic tak naprawdę zrobić nie może. Umysł i świadomość /ta definicyjna/ to projekcja, manifestacja fizyczna naszej niematerialnej, nieśmiertelnej świadomości. To stan kreacji, doświadczeń, celów i zadań fizycznych, a nie niematerialne dyrdymały.

PS. Masz coś do zrobienia, więc się nie opierdalaj. Niewiedza Cię nie tłumaczy.

_______
Swiadomosc

najnowsze z oświecenie

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja
Translate »
idź do góry