Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest szczęście

Czym jest szczęście

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czym jest szczęście? Wszyscy chcemy być szczęśliwi i poznać miłość. Samo zdefiniowanie szczęścia nie jest takie łatwe, gdyż dotyczy nas indywidualnie. Szczęścia nie da się ujednolicić, gdyż co dla jednego nim jest, dla drugiego już nie. Jednak można określić bez czego szczęścia nie ma i co ma wymierny wpływ na szczęście człowieka.

Czym jest szczęścieCzym jest szczęście?

Kiedy myślimy o szczęściu, powinniśmy wyobrazić sobie coś, co jest możliwe w każdych okolicznościach. Zatem szczęście musi być oparte na czymś prawdziwym i wszechobecnym. Jeśli tak jest w istocie, to musimy odejść od myślenia o szczęściu jako spełnianiu chwilowych pragnień i przejść do czerpania szczęścia z trwałych wartości. Naszych wartości.

Pierwszą z nich jest współczucie. To stan wykorzenienia przyczyn cierpienia z własnego życia i życia innych wokoło. Cierpienie jest wszechobecne w ludzkiej egzystencji, ale gdy działamy – współczuciem. Jeśli dodatkowo widzimy, że cierpienie innych maleje, to rośniemy. Odczuwamy wówczas serdeczność, rozwijamy więzi, pomagamy uczynić świat przyjaznym, lepszym, opiekuńczym i szczęśliwym. To zaś bezpośrednio oddziałuje na nas. Bardziej niżbyśmy się spodziewali.

Prawdziwe szczęście jest wówczas, gdy troszczymy się o to, jak się czujemy i sprawiamy, że dobre samopoczucie jest dla nas priorytetem. Wówczas nie opieramy własnego szczęścia na niczym innym, tylko i wyłącznie na sobie. Bierzemy odpowiedzialność za własne szczęście, odpowiadając jednocześnie za swoje samopoczucie. To zaś implikuje „nietypowe” zachowania, typu sprzątanie własnego świata, dbałość o niego i wszystko wokoło. Priorytetem są zwierzęta.

To likwiduje nasze własne wyobrażenie wyczerpującej pracy, jaką jest zmienianie czegokolwiek poza nami i daje nam w rezultacie wolność, by być i żyć szczęśliwie w dowolnym miejscu i czasie. To jest to coś, czego wszyscy bardzo pragniemy doświadczyć. A mówiąc szczerze po to właśnie tutaj jesteśmy, aby cieszyć się życiem.

W zgodzie ze sobą i wszystkim wokoło. Reszta przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Bo rośniemy w swych oczach i stwarzamy świat okoliczny na nowo, po swojemu. A robimy tak, aby nam było dobrze, jakkolwiek to dobrze postrzegamy.

Prawdziwe szczęście zbyt często wywodzi się z odnalezienia prawdziwego powołania, by to ignorować. Ale aby w ogóle doszło do tego, należy sobie zadać pytania, siebie odmienić, z sobą być w zgodzie, sobie zaufać i siebie pokochać. Prawdziwe szczęście pochodzi z odkrycia naszego powołania i zagubienia się w naszych pasjach. Wszyscy bowiem jesteśmy stworzeni, aby być kreatywni i najszczęśliwiej realizować swój potencjał twórczy.

Prawdziwe szczęście pochodzi z naszego świadomego wnętrza. Z tego, z czego jesteśmy stworzeni. Ale aby odkryć własne źródło stworzenia, trzeba głęboko wejrzeć w siebie i oczyścić swój świat, a to trudna sztuka. Pisałem już o tym, że świadomość jest anarchią, bo jest. Nie poddajemy się niczemu i nikomu podczas dążenia do celu, oczywiście pokojowo i w zgodzie ze sobą, w miłości. Szczęście to doświadczenie lub emocja, które są przyjemne i ekscytujące w obecnej chwili. A to coś pochodzi wprost od źródła uniwersum.

Moje wyobrażenie szczęścia to:

odpoczywając w przestrzeni spokoju i świadomości, medytując celowo dla świata lub spędzając czas w kochającym uścisku natury, wśród moich kotów i ukochanej Karoliny, wśród psów, ptaków i zwierza innej maści. Wśród drzew, przyrody, na delikatnej trawie. Gdzie wymyślać i tworzyć mogę wszystko, a jednocześnie zupełnie nie przejmując się światem poza moim zasięgiem. Tak mogę praktykować zapoznanie ze źródłem tego, kim jestem wewnątrz siebie.

Każdy, jeśli się zastanowi takie wyobrażenie ma i wie kiedy nastąpi prawdziwe szczęście. A tak się składa że, im więcej czasu spędzamy odpoczywając w tej wyobrażonej przestrzeni, tym bardziej doświadczamy produktu ubocznego tego stanu, tej kochającej, otwartej, spokojnej przestrzeni wewnętrznej. I to jest to prawdziwe szczęście. Ten stan pojawia się podczas zabawy, podczas czynności, które sprawiają radość, podczas śmiechu, wówczas pojawia się szczęście. Dlaczego by go nie budować?

Czym jest szczęście – Podsumowanie:

Ale aby zacząć cokolwiek budować, musimy oprzeć nasze prawdziwe szczęście na tym, co jest wewnątrz nas, trwałe i dostępne. To zaś obliguje nas do lepszego poznania siebie, do zmian, do świetlanej przyszłości. Wówczas, gdy już znamy siebie lepiej, możemy wejść na drogę samorealizacji i nie dbając o nic poza naszym zasięgiem, budować swój świat, taki jaki chcemy. Tutaj chodzi o bycie uważnym i wdzięcznym. Brak wdzięczności nas dyskwalifikuje.

Być szczęśliwym oznacza prowadzić spokojne życie, potrafić doceniać proste rzeczy wokół siebie, w harmonii z innymi i działać, sprawiając sobie radość i poczucie 'OK’. I właśnie uważnością i wdzięcznością możemy się tego nauczyć. Uważne życie pozwala wypełnić nasze życie wdzięcznością. A stąd do szczęścia już bliziutko. I nie ma się co oszukiwać – pieniądze szczęścia nie dają, ale gdy przestajemy o nich myśleć negatywnie, to się pojawiają, mimo naszych starań, czy ich braku.

I dosłownie szczęście można znaleźć, jeśli poświęcimy wystarczająco dużo uwagi prostym, małym rzeczom i światu w około. Zastanowić się należy nad przeszłymi, wszystkimi naszymi osiągnięciami. Nad tym jak można je pomnożyć. Chodzi tutaj o refleksję nad pozytywami, które się już wydarzyły. Warto się zastanowić, jak daleko zaszliśmy w naszej drodze, co lubimy robić najbardziej i jaki jest nasz cel.

PS. Prawdziwe szczęście to stała, wewnętrzna praca nad sobą i tylko sobą. – August Witti

________
#Szczescie

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry