Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest szczęście

Czym jest szczęście

w oświecenie/prawdziwie/świadomie

Czym jest szczęście? Źródło szczęścia jest w nas samych, dlatego zaczyna się w nas i na nas kończy. Zewnętrzne zdarzenia mogą wyzwolić jego manifestację, ale prawdziwe źródło pochodzi z naszego wnętrza. Nasze wnętrze jest pokryte warstwami negatywnych myśli, lęków, zmartwień i niepokojów. Gdy uspokajamy swoje myśli, wówczas zmartwienia znikają, pojawia się przyjemność. Ale aby zrozumieć szczęście, najpierw musimy się dowiedzieć, czym jest przyjemność?

Czym jest szczęście

Czym jest szczęście?

Przyjemność jest postrzegana przez zmysły, natomiast szczęście jest od zmysłów niezależne. Przyjemność to uczucie satysfakcji, zadowolenia i zachwytu, wywołane różnymi wydarzeniami lub działaniami. Zaś kiedy jesteś szczęśliwy, drobne nieprzyjemności nam nie przeszkadzają. Gdy jesteśmy nieszczęśliwi, czujemy, mamy wrażenie, że wszystko obraca się przeciwko nam. Możesz to zrekompensować sprawiając sobie przyjemność.

Szczęście:

To uczucie satysfakcji, ożywienia, uniesienia i radości, które wychodzą z naszego wnętrza. Doświadczamy go, gdy np. istotny problem został rozwiązany, gdy cel został osiągnięty, gdy czujemy się dobrze, wręcz wyśmienicie.

Są jednak ludzie, którzy boją się szczęścia, gdyż sądzą, że na nie nie zasługują. Albo wpojono im, że takie bycie to obraza Boga. Albo, że jeśli doświadczą szczęścia, zostanie im ono odebrane. Na ogół towarzyszy temu przekonanie, że po chwilach szczęścia zawsze następuje długie nieszczęście. Nic bardziej mylnego i głupiego zarazem.

Świat fizyczny podlega ciągłym zmianom. Rzeczy powstają, są tworzone, podtrzymywane, zmieniane, przekształcane lub niszczone. Taki jest stan rzeczy. Żadna sytuacja nie pozostaje taka sama, jaka jest, bo takie są prawa natury. Entropia, czyli chaos. Zatem tak czy siak, wcześniej czy później doświadczymy nieszczęścia. Powstaje ono gdy zmieniają się okoliczności. Gdy te zmiany nam nie odpowiadają, wówczas doświadczamy nieszczęścia. To dystans do siebie pozwala nam nie doświadczać. Gdy go mamy, nic nie może zakłócić naszego dobrego nastroju i wspaniałego stanu umysłu. Wówczas zdarzenia zewnętrzne nie wpływają na nasze poczucie szczęścia i spokoju.

Co zatem nas w nim utwierdza? Co trzeba zrobić?

 • ciesz się spokojem w życiu;
 • dowiedz się, jak uspokoić swój umysł i emocje;
 • zmniejsz swój stres i nerwowość;
 • przestań rozwodzić się nad zmartwieniami i lękami.

Kiedy się pojawia?

 • np. problem został rozwiązany, ciężar został zdjęty lub strach zniknął;
 • pragnienie lub ambicja została spełniona;
 • zdobywamy lub otrzymujemy coś, czego bardzo chcieliśmy;
 • czujemy się spokojni w dobrym samopoczuciu;
 • jesteśmy przekonani o miłości bliskiej nam osoby;
 • otrzymujemy lub wygrywamy pieniądze;
 • chwalą nas i doceniają;
 • ktoś nas uzupełnia.

Wówczas nie musimy myśleć, martwić się ani pragnąć celu, przedmiotu, zdarzenia lub okoliczności. Ponieważ albo już to osiągnęliśmy, albo otrzymaliśmy, albo zupełnie nam przeszło z tych powodów właśnie. Następuje wówczas rodzaj odprężenia psychicznego, które objawia się wewnętrznym odczuciem. Umysł, który jest wypełniony pragnieniami, oczekiwaniami, zmartwieniami lub lękami, jest szczęścia pozbawiony. Jeśli nauczysz się wyciszać umysł i myśli, zaczniesz doświadczać więcej wewnętrznego spokoju w swoim życiu. A gdy pojawi się wewnętrzny spokój, pojawi się również szczęście i radość.

PS. Każdy z nas ma moc, by zmienić swój sposób myślenia. – August Witti

________
#Szczescie

Tags:

najnowsze z oświecenie

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
Translate »
idź do góry