Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest wolność

Czym jest wolność

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czym jest wolność? Co sprawia, że ludzie pragną wolności, pragną być wolnymi i żyć w wolności? Co tą wolność tworzy? A co sprawia. że popadamy w niewolę umysłu? Powodem zniewolenia jest strefa komfortu i to, co jest nam znajome. Od najmłodszych lat uczymy się dostosowywać i ograniczać, aby być akceptowanym i lubianym. Dostosowujemy się, bo chcemy przetrwać. Istniejemy wierząc, że żyjemy bezpiecznie tylko w granicach naszej strefy komfortu. Cóż za niedorzeczność, gdyż stwarzamy swoje własne więzienie.

Czym jest wolnośćCzym jest wolność?

Otóż wolność jest ekspansywna i dynamiczna. Wolność jest samotna, bo tylko wówczas możemy zwrócić się ku sobie. Otwiera nam ona nowe wybory i nowe możliwości. Wolność sprawia, że wszystko staje się możliwe. Ale aby stać się człowiekiem wolnym, musimy przejść osobistą transformację. Nie możemy uzależniać się od innych. Musimy złamać swe ograniczenia, zniszczyć wszelkie dostosowanie, musisz wybuchnąć w środku. Strefa komfortu będzie cię trzymać, będzie ograniczać, będzie mamić korzyściami. Ją także musisz złamać. Musisz wyzwolić w sobie emocje i sięgnąć po wolność. Inaczej trwasz w bylejakości, w ograniczającym cię środowisku i sam się ograniczasz z czystej wygody i lenistwa.

Jesteśmy przyzwyczajeni do dostosowywania się, po to aby być akceptowanym i mieć poczucie przynależności. Im większe grono adoratorów, tym bardziej jesteśmy zniewoleni. Te wzorce przetrwania wpisane są w nas od dziecka. Gdy zachowywałeś się zgodnie z oczekiwaniami dorosłych, otoczono cię opieką i spełniono twoje podstawowe potrzeby związane z przetrwaniem. I nadal tak się dzieje jeśli się dostosowujesz się do innych, ale to wolnością nie jest. Wolność jest trudna, jest wymagająca, jest na ogół samotna, ale daje spełnienie. Pozwala tworzyć, pozwala działać, pozwala liczyć zawsze na siebie.

Wolności uczysz się obserwując siebie dokonującego wyborów. Jeżeli czujesz brak, urazę, niedosyt, to jest to brak wolności. Jeśli zaś czujesz emocje, które są energią w ruchu i te emocje pobudzają cię do działania, do pójścia naprzód, a nie pozostania w miejscu. Jest podążaniem nie staniem. Wolność skupia się na celu, na rozwiązywaniu, na działaniu. Gnuśna nie jest, nie jest także spolegliwa, jest dynamiką życia, celem samym w sobie. To działanie skupione na sobie, to rozwój i dążenie. Prowadzi do obfitości i poczucia własnej wartości.

Czym jest wolność – Podsumowanie:

Wolność to świadome wybranie poczucia obfitości i wdzięczność. Gdy ją wybierasz, przekształcasz emocje. Tworzysz pole energii, które krąży w tobie i promieniuje. Stwarza przestrzeń dla nowych możliwości i możliwości wejścia w twoje osobiste życie, w twoje cele, w twój rozwój. Jeśli zaś trwasz w marazmie społecznym, to wolnością nie jest. Wykonujesz tylko obowiązki niewolnika, udając wolność i ciesząc się z każdej drobiny wolności.

Spostrzegaj emocje które pchają cię do działania, w których tworzysz. Wybieraj te najbardziej ekspansywne emocje i wyjdź wreszcie z miejsca niewoli. Masz swobodę dostępną dla nas wszystkich – to jest swoboda wyboru. Wybieraj mądrze, tylko te emocje, które wzmacniają, wspierają ciebie i twoje wolne życie. Nie obawiaj się samotności, nie obawiaj trudów, bo w swoim życiu jesteś tylko ty, tu i teraz. I nie ma nikogo, kto za ciebie coś zrobi. Zatem wolność to indywidualizm.

PS. Wolność to brak przymusu i możliwość działania według własnego uznania. – August Witti

_______
#Wolnosc

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry