Najtrudniej poznać samego siebie

Czym tak naprawdę jest cierpienie

Czym tak naprawdę jest cierpienie

w świadomie/prawdziwie/zdrowotnie

Czym tak naprawdę jest cierpienie. Może ten felieton wzburzy cię mocno, może nie, bo już wiesz jak jest w istocie. Ja niestety się cały czas uczę i cierpię. Na szczęście moje cierpienie jest związane z obserwacją i dokumentacją. Niemniej jednak cierpienie to cierpienie, niesie ze sobą choroby, wady ciała, bywa, że niepełnosprawność, bo musimy się tego nauczyć. Czego? Ano zgody na wszystko w około! Tylko wówczas gdy zgodzimy się na świat jaki jest, możemy przestać cierpieć. Inaczej po prostu umieramy w cierpieniu.

Czym tak naprawdę jest cierpienie

Czym tak naprawdę jest cierpienie – Obserwacja:

To czego zupełnie nasz umysł nie chce przyjąć, to fakt, że wszystko w naszym życiu jest naszą i tylko naszą zasługą. To my sobie to zgotowaliśmy i jeśli nie oprzytomniejemy, będziemy tworzyć niechciane. Mało tego, pewne niedoskonałości przyjęliśmy ratując swój klan, dokonaliśmy wyboru gdzie, jak i w jakiej kondycji przyszło nam żyć. Dlaczego? Bo się uczymy, dojrzewamy, wzrastamy, albo zupełnie nie i cierpimy. I zapewne nigdy bym tego nie zauważył, gdyby nie to, że posiadam zarówno przerośnięte ego, zaopatrzone w wiedzę i umiejętności, jak i świadomość, która obserwuje. A jest co obserwować.

Wszystko co nas spotyka, a w zasadzie co sami kreujemy, jeśli nie zgodne z prawdą, odbija się na naszym życiu w postaci chorób, niedostatki, cierpienia. Zawsze tam gdzie opór, tam cierpienie. I im ten opór bliższy naszemu życiu, tym cierpienie większe. Obserwuję cierpienie innych, obserwuję swoje i dostrzegam analogie, niestety przykre analogie. I wcale nie jest tak, że nasze “zło”, w postaci karmy, musi nas osobiście dopaść, bo nie musi. Może dopaść to, na czym nam bardzo zależy, co kochamy i bez znaczenia czym to jest.

Czym tak naprawdę jest cierpienie – Podsumowanie:

Mógłbym tu przytoczyć wiele przykładów, wraz z wytłumaczeniem i opisem przyczyn. Nie jest to jednak moim zadaniem, bo to bardzo dokładnie opisuje współczesna medycyna, nie ta systemowa, ale ta która dopiero wchodzi do naszego życia i która stanowi wiekową obserwację, nie tylko medycyny chińskiej, ale też wszystkich innych myśli związanych z obserwacją człowieka i jego reakcji na wewnętrzne konflikty. Cierpienie to niezgoda, zaś zgoda to raj, błogość i szczęście. I doprawdy nie ma znaczenia, na co się nie zgadzasz wewnątrz siebie, bo to zawsze jest konflikt.

PS. Kiedy w obliczu jakiejś przeszkody lub zamachu na ego opór się wzmaga, pojawia się silna reakcja negatywna – gniew, ostry lęk, agresja, depresja itd – E. Tolle

________
#Cierpienie

Tags:

najnowsze z świadomie

Uczciwość wobec siebie

Uczciwość wobec siebie

Uczciwość wobec siebie. Od najmłodszych lat uczy się nas, że uczciwość jest
Czym jest duchowość?

Czym jest duchowość?

Czym jest duchowość? Nasza duchowość jest aspektem, który jest dostrojony do idei
Translate »
idź do góry