Najtrudniej poznać samego siebie

Czym tak naprawdę jest cierpienie

Czym tak naprawdę jest cierpienie

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czym tak naprawdę jest cierpienie. Może ten felieton wzburzy cię mocno, może nie, bo już wiesz jak jest w istocie. Ja niestety się cały czas uczę i cierpię. Na szczęście moje cierpienie jest związane z obserwacją i dokumentacją. Niemniej jednak cierpienie to cierpienie, niesie ze sobą choroby, wady ciała, bywa, że niepełnosprawność, bo musimy się tego nauczyć. Czego? Ano zgody na wszystko w około! Tylko wówczas gdy zgodzimy się na świat jaki jest, możemy przestać cierpieć. Inaczej po prostu umieramy w cierpieniu.

Czym tak naprawdę jest cierpienie

Czym tak naprawdę jest cierpienie – Obserwacja:

To czego zupełnie nasz umysł nie chce przyjąć, to fakt, że wszystko w naszym życiu jest naszą i tylko naszą zasługą. To my sobie to zgotowaliśmy i jeśli nie oprzytomniejemy, będziemy tworzyć niechciane. Mało tego, pewne niedoskonałości przyjęliśmy ratując swój klan, dokonaliśmy wyboru gdzie, jak i w jakiej kondycji przyszło nam żyć. Dlaczego? Bo się uczymy, dojrzewamy, wzrastamy, albo zupełnie nie i cierpimy. I zapewne nigdy bym tego nie zauważył, gdyby nie to, że posiadam zarówno przerośnięte ego, zaopatrzone w wiedzę i umiejętności, jak i świadomość, która obserwuje. A jest co obserwować.

Wszystko co nas spotyka, a w zasadzie co sami kreujemy, jeśli nie zgodne z prawdą, odbija się na naszym życiu w postaci chorób, niedostatki, cierpienia. Zawsze tam gdzie opór, tam cierpienie. I im ten opór bliższy naszemu życiu, tym cierpienie większe. Obserwuję cierpienie innych, obserwuję swoje i dostrzegam analogie, niestety przykre analogie. I wcale nie jest tak, że nasze “zło”, w postaci karmy, musi nas osobiście dopaść, bo nie musi. Może dopaść to, na czym nam bardzo zależy, co kochamy i bez znaczenia czym to jest.

Czym tak naprawdę jest cierpienie – Podsumowanie:

Mógłbym tu przytoczyć wiele przykładów, wraz z wytłumaczeniem i opisem przyczyn. Nie jest to jednak moim zadaniem, bo to bardzo dokładnie opisuje współczesna medycyna, nie ta systemowa, ale ta która dopiero wchodzi do naszego życia i która stanowi wiekową obserwację, nie tylko medycyny chińskiej, ale też wszystkich innych myśli związanych z obserwacją człowieka i jego reakcji na wewnętrzne konflikty. Cierpienie to niezgoda, zaś zgoda to raj, błogość i szczęście. I doprawdy nie ma znaczenia, na co się nie zgadzasz wewnątrz siebie, bo to zawsze jest konflikt.

PS. Kiedy w obliczu jakiejś przeszkody lub zamachu na ego opór się wzmaga, pojawia się silna reakcja negatywna – gniew, ostry lęk, agresja, depresja itd – E. Tolle

________
#Cierpienie

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Sadzić drzewa

Sadzić drzewa

Sadzić drzewa, to jeden z felietonów wprowadzający w tematykę drzew i kultywowanie
Tu i teraz tylko ja

Tu i teraz tylko ja

Tu i teraz tylko ja. Poprzez większą zdolność do zamiany automatycznych nawyków
Translate »
idź do góry