Najtrudniej poznać samego siebie

Czym w istocie jest przebudzenie

Czym w istocie jest przebudzenie

w oświecenie/prawdziwie/świadomie

Przebudzenie nie wymaga wiary religijnej i nie musi być w żaden sposób duchowe. Przebudzenie jest możliwe dla każdego z nas ludzi. A fakt, że możemy zrozumieć, kim naprawdę jesteśmy, jest już bezwarunkową miłością.

Czym w istocie jest przebudzenie?

Czym w istocie jest przebudzenie

Czym w istocie jest przebudzenie? – Rozważania:

To istotny temat i ważki, bo właśnie teraz objawił się nowy potencjał ludzkości, który łączy przebudzenie z dorastaniem. Istotny bo teraz trwają na ziemi zmiany, a gdy dobiegną do końca nastąpi nowa cywilizacja. Otóż dorastamy tylko do pewnego poziomu duchowego. Gdy chcemy pójść dalej, musimy się przebudzić, ale też musimy dojrzeć do przebudzenia, także w jego trakcie.

Celem nie jest przekroczenie istoty ludzkiej i ciała, gdyż bycie człowiekiem oznacza wypełnienie bezwarunkową miłością naszego ciała. Jesteśmy bowiem naczyniem miłości. Gdy jest w nas miłość, nie ma nic innego. Pojawiają się w nim natomiast tzw. cuda i jesteśmy szczęśliwi.

Aby się obudzić, nie trzeba porzucać dotychczasowego życia. Wcale nie trzeba być pustelnikiem, nie trzeba ciągle medytować i co najbardziej istotne, nie trzeba w nic wierzyć. Ale należy dostrzec identyfikację własnego ego, bo bez tego nigdy nie poczujesz się gotowy. Każdy jednakowoż ma zdolność do przebudzenia.

Czym w istocie jest przebudzenie? – Podsumowanie:

Zaczynamy od dostrzeżenia błędnej tożsamości, wzrok kierujemy na ciało i emocje, a następnie na relacje z innymi, wiedząc już, że jesteśmy częścią większej całości. Każdy etap przynosi “skok”. Samo zaś przebudzenie prowadzi wprost do wolności od strachu, strachu przed śmiercią. Czyli przebudzenie prowadzi do wolności, a ta objawia się brakiem strachu przed życiem i brakiem strachu przed miłością.

Przebudzenie rozpoczyna się od zauważenia samego przebudzenia w sobie, a później następuje stopniowy rozwój. Zatem przebudzenie to nie natychmiastowe oświecenie, nagła ucieczka od ludzkiej kondycji i życia, ucieczka przed problemami życia, magia i cuda – nie.

Dowiesz się natomiast kim jesteś. A uświadomienie sobie tego może spowodować w tobie głęboką zmianę. Przebudzenie łagodzi cierpienie i poprawia samopoczucie poprzez zmianę tożsamości i wiedzy w nas. Ćwiczymy, aby nauczyć się posługiwania świadomością. Gdy zaś staniemy się wolni, spod tego co nazywamy sobą, wyłoni się nasza prawdziwa natura.

Przebudzenie świadomości jest świadome bez użycia myśli

  • Zamknij oczy, pozwalając, by świadomość pozostała otwarta. Odczuj oddech, poczuj całe ciało od wewnątrz.
  • Odczuj tu i teraz. Obserwuj ciało: jak się czuje, czy wygodnie, pobudzone, zrelaksowane, zmęczone, OK? Pozwól ciału trwać bez zmian.
  • Zauważ świadomość, poczuj ją.
  • Zainteresuj się aktywnością umysłu i myśli. Obserwuj czy myśli są pobudzone, czy spokojne, zmęczone, czy emocjonalne, niespokojne czy neutralne. Nie zmieniaj niczego.
  • Zauważ przestrzeń, w której poruszają się myśli. Zainteresuj się świadomością zamiast myśli. Zauważ, w jaki sposób świadomość pozwala umysłowi być takim, jaki jest.
  • Zauważ, że rozbudzona świadomość jest uważna, świetlista i pozbawiona osądu. Nigdy nie jest zmęczona, niespokojna i bolesna.
  • Doświadczaj płynących z niej; bezbolesności i bezmyślności.
  • Bądź świadom świadomości. Spędzaj w niej czas, nie wchodząc do myśli ani nie śpiąc. Bądź świadomością, która przyjmuje twoje odczucia i myśli, bo świadomość nie jest oddzielona od myśli, uczuć i wrażeń.
  • Zobacz wszystko bez określania i etykietowania.
  • Po prostu bądź.

PS. To miłość każe mi pamiętać, że tylko miłość czyni mnie świadomym. – Leonardo da Vinci

___________
#Przebudzenie

Tags:

najnowsze z oświecenie

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
Translate »
idź do góry