Najtrudniej poznać samego siebie

DART Vader

DART Vader

w europejsko/innowacyjnie/polsko

DART Vader. No i jako się rzekło, polska myśl techniczna znów zagórowała. Po “osłabionym” Pendolino i wszelkimi kwiatkami z nim związanymi, za które ktoś powinien wreszcie beknąć, mamy DARTa, czyli najszybszy polski pociąg do wolności. W języku afrykanerskim Vader znaczy ojciec, zatem to jest nasz ojciec, nie do za… lord DART Vader.

DART Vader

DART Vader

Oficjalnie zaprezentowany DART jest hitem naszej kolei i nie tylko naszej, już interesują się nim inne nacje. Super pociąg będzie osiągał prędkość przekraczającą bagatela 250 km/h, a to wszystko za sprawą bydgoskiej Pesy, która skonstruowała DARTa.

To jeden z najnowocześniejszych pociągów na świecie, z zachowaniem wszystkich nowoczesnych parametrów bezpieczeństwa. Jest szybki, wygodny, funkcjonalny i unikalny. Standardowa prędkość to 160 km/h, bo i strach na razie jeździć szybciej, ale na dobrych torowiskach i w sprzyjającym terenie prędkość śmiało może osiągnąć 250 km/h, a to nie w kij dmuchał. DART jest dedykowany polskiej sieci PKP Intercity. Prawie w całości jest polską myślą konstrukcyjną /83% udziału polskiego przemysłu/, ponadto ogromny wkład wniosła polska nauka: Politechnika Wrocławska, Gdańska, Poznańska, polscy inżynierowie potrafią cuda i te cuda są tutaj widoczne.

waderPKP Intercity zamówiło 20 takich składów pociągu w cenie ponad 1,3 mld złotych. Pociąg wyposażony został w wiele udogodnień dla pasażerów: oczywiście Wi-Fi, klimatyzacja, ogrzewane fotele, gniazdka elektryczne, a także system wzmacniania sygnału telefonii komórkowej. Cały skład to 352 miejsca, w tym 60 w I klasie. DARTy będą kursować na trasach: Jelenia Góra – Wrocław – Łódź – Warszawa – Białystok/Lublin i Białystok/Lublin – Warszawa – Koluszki – Częstochowa – Katowice – Bielsko-Biała. Ot i nowa jakość komunikacji.

PS. PKP jest jak moje życie, czyli Piękne, Kurwa, Piękne!

_____
#PKP

najnowsze z europejsko

Blackout świata

Blackout świata

Blackout świata – Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. W całym cywilizowanym świecie
Gesara i Nesara

Gesara i Nesara

Gesara i Nesara – Zaczęło się lata temu w Stanach Zjednoczonych. Gdy
Translate »
idź do góry