Najtrudniej poznać samego siebie

Dlaczego nie wierzymy w siebie

Dlaczego nie wierzymy w siebie?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Dlaczego nie wierzymy w siebie? Wyobrażamy sobie nasze życie jako krętą ścieżkę. Bagaż to doświadczenia, wiara w siebie i poczucie własnej wartości. Ale bywa, że staje na niej ktoś, kto niszczy naszą samoocenę. Od tego momentu sądzimy, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. Wkrada się w nas zwątpienie i niechęć do siebie i zamiast próbować dalej, patrzymy w ciemność za sobą, przeżywając na nowo wszystkie porażki.

Dlaczego nie wierzymy w siebieDlaczego nie wierzymy w siebie?

Jakież to jest niedorzeczne, gdy przestajemy wierzyć w siebie, bo ktoś nam coś powiedział. Boimy się porażki i skupiamy się na wszystkich chwilach, w których zawaliliśmy. To zaś implikuje, że skupiamy się na braku w naszym życiu zamiast na obfitości. To doprawdy trudne, gdy nie wierzymy w siebie. Jednak życie niesie różne chwile, też i takie, gdy nie wierzymy w siebie i musimy udowodnić sobie swoją moc. Wówczas pokonujemy przeszkody, mimo strachu, mimo niechęci. I okazuje się, że dajemy radę, więc nie bójmy się tego.

Kiedy wątpimy w siebie i mamy trudności z dostrzeżeniem w sobie dobra, siły i mocy, pamiętajmy o istotnych rzeczach.

Opinie nie są faktami

Czas najwyższy zrozumieć, że komentarz na nasz temat, któremu ulegliśmy, był tylko czyjąś opinią, a nie faktem. My także wypluwamy czasem z siebie słowa, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Wszyscy mamy prawo do opinii. Ale nie zawsze to fakty. Czas nauczyć się krytycznie podchodzić do opinii innych. To tylko opinie, nie fakty. A poza tym to twoje życie, więc żyj swoją prawdą. Traktuj negatywne komentarze i opinie jako jedne z wielu i absolutnie nie bierz ich osobiście, bo nigdy nie uwierzysz w siebie.

Wszystko wymaga czasu, kiedyś się zaczyna i kiedyś kończy i nic nie jest wieczne

Wiara w siebie jest istotna. Rozwój i nauka wymagają porażek. Bywa, że zawodzisz, ale dzięki temu się uczysz. Nikt nie jest doskonały. Nie ma jednego sposobu na zrobienie czegoś. A ponadto błędy są wpisane w nasze jestestwo. Porzuć perfekcjonizm i rację. To presja, która ci nie pomaga, a wręcz spowalnia i co gorsza powoduje, że wątpisz w siebie. Oddychaj. Porażka jest wydarzeniem, a nie cechą osobistą.

Strach cię nie może powstrzymywać

Gdy nie wierzysz w siebie, to najprawdopodobniej się tego boisz. A wiara w siebie wymaga odwagi. Musisz być tym, który sam brnie do przodu i wierzy w siebie. Jeśli nie ty, to kto? Jeśli nie ruszysz, to stoisz w miejscu. To strach powstrzymuje nas przed posuwaniem się naprzód. Czas go odpuścić. Nie bójmy się porażki, bo to tylko kolejna okazja, by spróbować ponownie. I dobrze by było wyciągnąć wnioski. Porażka to najlepszy nauczyciel i najszybszy sposób na sukces.

Jesteś wyjątkowy

Każdy z nas kroczy własną, niepowtarzalną ścieżką życia. Nie musisz mieć wsparcia, aby uwierzyć w siebie. Możesz połączyć się z tym, w co wierzysz, a jeśli wierzysz wystarczająco mocno, możesz osiągnąć wszystko. Nie poddawaj się w podróży, którą jest życie. Graj. W grze się czasami wygrywa, a czasami przegrywa.

Możesz ruszyć naprzód

Twoja samoocena została zburzona i jesteś w miejscu pełnym wątpliwości. Czas uwolnić się od tych wątpliwości, lęków i myśli pełnych zwątpienia w samego siebie, aby ruszyć naprzód. W tym celu potwierdź jak się czujesz – uznaj wszystkie swoje lęki, wątpliwości i negatywne myśli lub uczucia na swój temat. Zapisz je i zmierz się z nimi wszystkimi. Przedefiniuj – przyjrzyj się obawom i napisz kontrpropozycje. Odpuść – pozwól niech każdy strach, wątpliwość i negatywne myśli odejdą. Skoncentruj się na następnej właściwej rzeczy do zrobienia, aby osiągnąć swój cel. I nie daj się ponownie przytłoczyć.

Dlaczego nie wierzymy w siebie – Podsumowanie:

Istotne – nie bój się prosić o pomoc. Mistrz zawsze się znajdzie, gdy uczeń gotowy. Czasami potrzeba wzmocnienia pewności siebie od kogoś, kto w ciebie wierzy. Nie bój się porozmawiać z kimś, komu ufasz, o tym, jak się czujesz i poprosić go o wsparcie. Twoja wiara w siebie pochodzi od ciebie i nikt, absolutnie nikt nie może ci jej odebrać bez twojej zgody. Masz moc potwierdzania siebie i swojej samooceny oraz moc ignorowania negatywności w dążeniu do własnych celów. Bądź asertywny.

PS. Brak wiary w siebie jest chorobą. Pozbywa nas motywacji, dążenia i celu. – August Witti

___________
#WiarawSiebie

najnowsze z prawdziwie

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć? Kiedy czujemy się wyczerpani i zmęczeni, staramy się zrelaksować,
Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma
Translate »
idź do góry