Dlaczego nie wierzysz w siebie?

Dlaczego nie wierzysz w siebie?

w świadomie

Dlaczego nie wierzysz w siebie? Kiedy wyobrażam sobie swoje życie, wyobrażam sobie nas idących własną ścieżką, ciągnących swój bagaż. Bagaż powinien być wypełniony wiarą w siebie i poczuciem własnej wartości. Te wewnętrzne przekonania pozwalają nam posuwać się naprzód po ścieżce wyznaczonego celu. Ale czasem życie nie jest tak proste. Gdy patrzysz na siebie i swoją niską samoocenę, wkradają się zwątpienie, wątpliwości, rozterki i niestety nienawiść do samego siebie. Zamiast dalej próbować, po prostu siadasz i patrzysz za siebie, przeżywając na nowo wszystkie swoje niepowodzenia.

Dlaczego nie wierzysz w siebie?Dlaczego nie wierzysz w siebie? – Obserwacja:

Przyczyny braku wiary w siebie:

  • Ktoś nam powiedział /na ogół to rodzice/, że nie powinniśmy wierzyć w siebie.
  • Boimy się porażki i koncentrujemy się na wszystkich przypadkach, w których zawiedliśmy.
  • Skupiamy się na braku w naszym życiu zamiast na obfitości.
  • Nigdy nie mieliśmy wsparcia, aby zbudować poczucie własnej wartości.
  • Ciężko jest coś zrobić, kiedy nie wierzysz, że możesz to zrobić.

Jednak zdarzało się, że nie wierzyłeś w siebie /jak zwykle/, a musiałeś udowodnić, że się jednak mylisz i po prostu ci wychodziło, to co chciałeś.

Na przyszłość zapamiętaj 5 ważnych faktów:

1. Opinie nie są faktami

Zdarzało się, że uwierzyłeś w siebie i czułeś się świetnie. Potem pojawił się ktoś i sprawił, że zwątpiłeś. Wydano o tobie opinię i bolało. Przestałeś wierzyć w siebie i zacząłeś nosić ból porażki. Ale ważne, by dostrzec, że komentarz był czyjąś opinią, a nie faktem. To, że ktoś nie widzi twojej wartości, nie oznacza, że ​​nikt jej nie docenia i że jej nie masz. Nie można zadowolić wszystkich /”Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”/, więc nawet nie próbuj. Ktoś po prostu miał swoje zdanie i to jest jak najbardziej w porządku. Wszyscy mamy prawo do opinii. Ale to nie był fakt. Nie pozwól, aby negatywne nastawienie innych wpłynęło na twoją samoocenę. Pozwól sobie poczuć, ale odrzuć. Naucz się wreszcie krytycznie przyjmować opinie innych i zastanów się, co możesz wykorzystać, aby zmienić i rozwinąć swoją osobowość. Niechaj liczy się każda minuta twojego życia! To zawsze są opinie, nie fakty. Ty żyj swoją prawdą. Jeśli komuś nie podoba się twoja osoba, pozwól temu przejść obok. Biorąc każdy negatywny komentarz i opinię do siebie, nigdy w siebie nie uwierzysz.

2. Wzrost wymaga czasu

W życiu, jak to w życiu, rozwijasz się, uczysz, miewasz porażki i dalej się uczysz. A gdy dorastasz, popełniasz błędy. To bynajmniej ci nie uchybia. Czyni cię człowiekiem, który się rozwija. Porzuć perfekcjonizm i myśl, że musisz mieć kontrolę i zawsze rację. Ta presja spowalnia i powoduje, że zaczynasz wątpić w siebie. Oddychaj. Jesteś tam, gdzie jesteś i to jest dobre. Nie pozwól, aby presja oczekiwań innych odebrała ci wiarę w siebie. Nie jesteś listą życzeń, sukcesów i porażek, jesteś znacznie czymś więcej. Ucz się, rozwijaj i pozwól sobie na porażki. Przyjmij swoją porażkę i wiedz, że czegoś się nauczyłeś i idziesz do przodu. Pociechą jest wiara, że ​​w przyszłości wszystko będzie dobrze, zaś twoja wiara w siebie wzrośnie, gdy uwolnisz się od nierealistycznych oczekiwań.

3. Strach cię nie powstrzyma

Gdy nie wierzysz w siebie, najprawdopodobniej się boisz. Bycie sobą grozi krytyką za to, kim jesteś. Wiara w siebie wymaga odwagi. Ale musisz uwierzyć w siebie, aby pójść do przodu. Strach powstrzymuje przed podjęciem próby w przypadku niepowodzenia. Powstrzymuje przed odrzuceniem opinii na wypadek, gdyby były słuszne. Pozbądź się strachu! Zmierz się ze swoimi lękami. Nigdy nie bój się porażki, gdyż porażka to kolejna okazja, by spróbować jeszcze raz, tyle że tym razem mądrzej. To najlepszy nauczyciel i najszybsza droga do sukcesu. Miej zdrową relację z porażką, a będziesz mieć lepszą relację ze swoją wewnętrzną odwagą.

4. Jesteś wyjątkowy

Jesteś wyjątkowy, kroczysz własną i cudowną ścieżką. Nie musisz mieć wcale wsparcia, żeby w siebie wierzyć. Możesz połączyć się z tym, w co wierzysz. A jeśli wierzysz w to wystarczająco mocno, możesz osiągnąć wszystko. Nie rezygnuj ze swojej podróży, ponieważ nie wszyscy ją rozumieją i wcale nie muszą. Pozostań w kontakcie ze świadomością, że jesteś ważny i się liczysz. Ale nie pozostawiaj tego gołosłownym, tylko się ucz, rozwijaj, poznawaj i odkrywaj, by być najlepszą wersją siebie. Liczy się twoje doświadczenie.

5. Jesteś w stanie uruchomić dobrą samoocenę

Twoja samoocena została zachwiana i jesteś w miejscu pełnym zwątpienia. Ale nadszedł czas, aby porzucić te wątpliwości, lęki i nienawistne myśli, abyś mógł pójść naprzód. Nadszedł czas, aby zresetować swój sposób myślenia i życie. Uznaj swoje lęki, wątpliwości i negatywne myśli lub uczucia na swój temat. Zapisz je i zmierz się z nimi wszystkimi. Spójrz na obawy i napisz kontrargumenty. Zastosuj twierdzenie przeciwne. Upewnij się, że twoje oświadczenie przeciwne jest wzmacniające. To da ci energię do pokonania zwątpienia. Pozwól temu odejść.

Dlaczego nie wierzysz w siebie? – Podsumowanie:

I nie bój się prosić o pomoc. Kiedy twoje poczucie własnej wartości jest niskie, może być naprawdę trudno podnieść je samemu. Czasami potrzeba jest wzmocnienia pewności siebie od kogoś, kto w ciebie wierzy. Nie bój się wyciągnąć ręki i porozmawiać z kimś, komu ufasz, o tym, jak się czujesz i poprosić o wsparcie. Pamiętaj, że twoja wiara w siebie pochodzi od ciebie i nikt nie może jej odebrać bez twojej zgody. Masz moc potwierdzania siebie i swojej samooceny oraz moc ignorowania negatywności w dążeniu do własnych celów. Ale musisz mieć te cele, mieć marzenia i pragnienia. I dużą wyobraźnię.

PS. Co byś zrobił, gdybyś się nie bał? – August Witti

__________
#WiarawSiebie