Najtrudniej poznać samego siebie

Dlaczego wdzięczność

Dlaczego wdzięczność?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Dlaczego wdzięczność? Dary i talenty, które odkrywamy w sobie, a z którymi przychodzimy na ten świat, są po to właśnie, aby ułatwić nasze życie i zaopatrzyć je w pasję. Jednak trudno nam zaakceptować, że życie wcale nie jest trudne, a wręcz przeciwnie. Gdy zaś stosujemy w nim własne dary i talenty, nabiera ono nowego wymiaru. Jeszcze lepiej gdy te dary i talenty stanowią naszą pracę, bo okazuje się, że wcale nie musimy pracować, tylko nieustannie się bawimy. Ale aby to osiągnąć w swoim życiu, konieczna jest nasza wdzięczność, która zarazem jest miłością. Dla uniwersum, które nas tymi darami obdarzyło i wdzięczność dla siebie, za to że te dary rozwijamy.

Dlaczego wdzięcznośćDlaczego wdzięczność?

Mimo iż wiele wskazuje na to, że nasze życie jest pełne trudu, walki i bólu, wcale tak nie jest i być nie musi. Gdy zauważasz talent i zdolności innych, oznacza to, że ​​masz te same talenty i zdolności, i one są w tobie. Czas się temu przyjrzeć z bliska. Zbyt często przechodzimy nad tym do porządku dziennego, nie zwracając uwagi na własne wnętrze. Okłamujemy się, lawirujemy, konfabulujemy, byle pozostać w stagnacji. Tego oczekuje ego. Wdzięczność jest jedynym uczuciem, które przełamuje te kłamstwa. Gdy wdzięcznyś za swój los i swoje życie, nie ma w nim miejsca na nieszczęście, osądy czy kłamstwa. I to jest pierwszy krok do szczęścia.

Wraz z nią pojawiające się w nas wszystkie nasze zakłamania zaczynają się rozpływać i znikać. Dlaczego tak się dzieje? Gdyż kłamstwa tracą swoje oparcie. Pozwala nam na łatwość życia, a my odrzucamy i unikamy tego, mimo iż może nam to służyć i służy. Nasze wewnętrzne przekonanie, że życie jest pełne trudności, walki i bólu, jest z goła kłopotliwe, ale z całą pewnością prawdą nie jest. Jeśli natomiast zdecydujemy się na wdzięczność za wszystko, co pojawia się w naszym życiu, ono dostarczy nam więcej tego co nazywamy dobrem. To ona pociąga za sobą łatwość życia, gdyż otwiera możliwości, które wcześniej dla nas były niedostępne.

Wdzięczność – Rozważania:

Wewnętrzny spokój i szczęście nie leżą w doświadczeniach, za którymi podążamy, ani też w ludziach, na których chcemy się wspierać. Gdy pozostajemy nieświadomi, nasze życie osadzone jest nieustannie w przyszłości albo przeszłości. W każdym razie nie tu i teraz. Nasz nawykowy, uwarunkowany strumień myśli charakteryzuje się strachem i tęsknotą. A nasze przywiązanie do samolubnych portretów z przeszłości i przyszłości więzi nas w świadomości niedostatku i braku. Jedynie budząc się do tej chwili, doświadczamy wyzwolenia z cyklu egoicznego pragnienia i nieuniknionego niezadowolenia. Kiedy praktykujemy akceptację tego, co jest, kiedy budzimy się do nieskończonej bezforemności teraźniejszości, wdzięczność przenika przez szczeliny między naszymi myślami, jak woda gruntowa.

Wdzięczność – Podsumowanie:

To wspaniałe narzędzie jest godne popularyzacji i nieustannego przypominania, gdyż jak pisałem my ludzie mamy tendencje do psucia i niszczenia własnego życia. Opieramy się wszelkim wykwitom talentu w sobie, bo nie czujemy mocy. Nawet nie podejrzewając, że właśnie poprzez wdzięczność i zadośćuczynienie rozkwitamy. To całkiem zrozumiałe, bo gdy podświadomość upiera się przy stagnacji, świadomość widzi potrzebę wdzięczności, miłości i w efekcie końcowym szczęścia. Naszego szczęścia, które zmienia nasze życie, zmieniając nas i nasze wnętrze. Wszystkie te wymienione cnoty i świadome cechy, poprawiają wymiernie jakość naszego życia. Dlatego tak to istotne.

PS. Wdzięczność, miłość, pokój i szczęście, lubią chodzić razem. – August Witti

__________
#Wdziecznosc

najnowsze z prawdziwie

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć? Kiedy czujemy się wyczerpani i zmęczeni, staramy się zrelaksować,
Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma
Translate »
idź do góry