Dlaczego życie jest ciężkie

Dlaczego życie jest ciężkie?

w zdrowotnie

Dlaczego życie jest ciężkie? Zapewne zdarzyło ci się płakać, czułeś się przygnębiony, rozważając dlaczego życie jest tak trudne? Nie jesteś sam. Co za tym stoi? Co możesz zrobić? Jak to zmienić? W dzisiejszych czasach życie jest ciężkie dla większości ludzi. Jednym z głównych powodów jest to, że jesteśmy dla siebie bardzo surowi. Istotne jest, aby pamiętać, że większość oznak jest odczuwana wewnątrz, a nie na zewnątrz. A zmiana tego przykrego uczucia nie jest prosta. Rozwijanie pozytywnego obrazu własnego ciała zapobiega izolacji, negatywnemu myśleniu o wyglądzie, o strachu przed odrzuceniem. Kluczowym narzędziem i umiejętnością życiową jest rozwijanie neutralności myślenia. Potrzeba jest bardziej łagodnego samoobserwującego sumienia lub samoosądu.

Dlaczego życie jest ciężkieDlaczego życie jest ciężkie? – Obserwacja:

Niektórzy z nas byli surowo wychowywani, a to powoduje surowość w nas. Objawia się to surowością w samoocenie i samokrytycyzmie. Dotyczy też wszelkich naszych obrazów: ciała, inteligencji, kompetencji, atrakcyjności, samofunkcjonowania. Naszym celem jest stanie się łagodnym obserwatorem. A to można rozwinąć poprzez większą świadomość siebie. I to wszystko. Obserwacja bez oceniania to pierwszy krok zmiany w kierunku pozytywnego myślenia.

Pomocne wskazówki:

 • Znajdź rozmawiającego, nieoceniającego partnera.
 • Pamiętaj, że w życiu są sukcesy i porażki.
 • Twój niepokój zmaleje, gdy podejmiesz decyzję o pójściu się naprzód.
 • Zbadaj i znajdź informacje na własną rękę, aby zminimalizować swój niepokój.
 • Zawsze zaczynaj od mniej ważnych spraw.
 • Po opanowaniu małych kroków, rozwijaj się dalej.
 • Po podjęciu decyzji trzymaj się jej.
 • Nie ulegaj pokusie odpuszczenia.
 • Chwal siebie za odwagę.
 • Stwórz wewnętrzny dialog , aby się uspokoić.
 • Znajdź wyrozumiałego doradcę.
 • Spodziewaj się sukcesu w powolnych krokach.
 • Zaakceptuj świat i zaakceptuj siebie.

Dlaczego życie jest ciężkie? – Rozważania:

Ponieważ jesteśmy pełni emocji, pragnień, potrzeb i lęków, próbujemy to sobie wyjaśnić. Mamy ciała podatne na choroby i urazy. Potrzebujemy jedzenia, schronienia i kontaktu z ludźmi, aby się rozwijać. Spędzamy życie na zaspokajaniu potrzeb. Ale oceniamy nasze szczęście przez porównanie. Oceniamy wielkość domu, konta bankowego, charakter związku i zdrowie na podstawie tego, co widzimy w mediach społecznościowych i telewizji. A tam wszyscy są szczęśliwi, we wspaniałych związkach, zdrowi i zarabiają dużo.

Życie jest dla nas trudne, ponieważ martwimy się i boimy, że nie powiodło nam się w życiu. Martwimy się, że nie wykorzystujemy potencjału, nie spełniamy marzeń, nie pracujemy zgodnie z pasją. Życie jest ciężkie, bo chcemy więcej i wierzymy, że zawodzimy. A tak naprawdę mamy się dobrze, a nasz świat jest pełen wyzwań i darów. Gdy skupimy się na pozytywach, nasze życie wyda się nam łatwiejsze. Natomiast, gdy skupimy się na poczuciu samotności i tego czego nie mamy, wówczas życie jest ciężkie.

Kiedy jesteśmy wdzięczni za miłość, przyciągamy jej więcej do naszego życia. Możemy być chorzy, ale nie jesteśmy sami, możemy walczyć o pieniądze, ale otacza nas miłość, możemy być samotni, ale nie osamotnieni. Mamy opcje, a to sprawia, że ​​życie jest jednak możliwe. Taka obserwacja daje nam poczucie wartości, siły i cudu. Większość istotnych rzeczy w życiu wymaga działania, konsekwencji i wiary. A tego nam brak. Ale to jest to, czego potrzebujemy, aby dobrze się rozwijać i żyć.

Nasze życie i sposób, w jaki postrzegamy świat, jest podsumowaniem wszystkich naszych dotychczasowych doświadczeń. Tak więc w pewnym sensie to nasza przeszłość i sposób, w jaki byliśmy traktowani warunkują nas, by wierzyć, że życie jest trudne. Nasz mózg nas oszukuje, ponieważ chce, aby wszystko zawsze miało sens i idzie po najmniejszej linii oporu. To oznacza, że obwiniamy się o wiele rzeczy, które nigdy nie były naszą winą i nigdy nie mogą być naszą winą.

Dlaczego życie jest ciężkie? – Fakty:

Nasz mózg jest tym, co nas wstrzymuje, bo wolałby trzymać się starych przekonań niż je zmieniać. My zaś próbujemy od tego uciec poprzez destrukcyjne zachowania, po to, by poczuć się gorzej ze sobą. Dlaczego? Ponieważ wówczas tracimy wszelką zdolność filtrowania negatywnego postrzegania świata. Życie jest dla nas ciężkie, ponieważ wielu nie nadaje się na rodziców. Życie jest trudne, ponieważ konstrukty społeczne, takie jak marketing, media społecznościowe i polityka, zmieniają się z prędkością światła. Źle wybrana szkoła czy studia nie zwiększają naszych zdolności do zatrudnienia. A to błędne koło. Na koniec życie jest straszne, gdy nie nauczymy się w nim orientować, nie stworzymy poczucia celowego wkładu i znaczenia. Jest ciężkie, bo mimo debat, rzadko patrzymy na siebie i dokonujemy prawdziwych zmian.

Trzeba wreszcie zrozumieć, że możemy zacząć pracować nad rzeczami, które można kontrolować /siebie/, aby najlepiej wykorzystać rzeczy, których nie możemy. Można nauczyć się uspokajać. Życie jest ciężkie, bo tak na nie patrzymy. Zmiana naszej perspektywy może być pierwszą rzeczą, jaką możemy zrobić, aby zmienić lub skierować nasze myśli na szczęśliwsze lub spokojniejsze życie. Do tego potrzebne są nam małe rzeczy i codzienne chwile. Życie chwilą obecną otwiera nas na życie pełne wdzięczności, radości i co najważniejsze, równowagi. Wszystko możemy przezwyciężyć, akceptując. Czas zaakceptować fakt, że istnieje pozytywność i negatywność, yin i yang, dobro i zło, takie jest duchowe prawo dualizmu. To my kontrolujemy siebie, nasze myśli, nastrój i zachowania. Na sobie mamy się skupić.

Zacznij od małych kroków – zastanów się, co jest trudne i podziel to. Podchodź do tego w częściach, które są bardziej przystępne.
Ustal kierunek działania – określ swoją miarę sukcesu i co cię naprawdę pociąga.
Świętuj małe zwycięstwa – rozpoznając małe wygrane, rozbijasz stojące przed tobą zadanie, tworząc pętlę z małymi krokami.
Przeformułuj problem – spójrz na wyzwanie z innej perspektywy.
Skoncentruj się na tym, co niesamowite – czasami życie jest trudne, ponieważ patrzymy na nie przez różowe okulary /wydaje się nam/. Życie nie musi być piękne, choć często takie jest. Czasami zatrzymanie się, by zastanowić się nad wspaniałością wokół siebie, to dobry początek.
Zdobądź trenera – trener/mistrz/doradca może ci pomóc zrozumieć i poznać niektóre pomocne praktyki.

Dlaczego życie jest ciężkie? – Podsumowanie:

Gdy napotykasz przeciwności w życiu, rozkoszuj się tą przeciwnością, gdyż jest to okazja do zmiany. A każda zmiana finalnie jest dobra. Zrozum, że jesteś na właściwej ścieżce, ponieważ są z tobą przeciwności losu. Bez nich nie byłbyś w stanie stać się lepszym i silniejszym człowiekiem. Najważniejsze jest to, że jeśli idziesz przez życie i nigdy nie masz żadnych prób ani udręk, to oznacza, że idziesz w złym kierunku. Bo, aby iść do przodu, musisz się zmienić po poczuciu się już komfortowo z niewygodą problemu. To ten niewygodny problem zmienia ciebie i twoje życie, gdy go już pokonasz.

PS. Życie jest jakie myślimy, że jest. – August Witti

_____
#Zycie

Tags: