Dlaczego życie jest trudne?

Dlaczego życie jest trudne?

w świadomie/zdrowotnie

Dlaczego życie jest trudne? Absurdalnie, gdy byliśmy dziećmi, chcieliśmy być dorośli. Zaś gdy już dorośliśmy, zapragnęliśmy zabawy. Ale to okazuje się być trudne, bo zabawę trzeba zorganizować, mieć na nią czas, mieć też pieniądze. W dzieciństwie było nam znacznie łatwiej, bo nasze przeszkody usuwali dorośli. Teraz już nikt nie usuwa przeszkód przed nami. Sami musimy je pokonywać.

Dlaczego życie jest trudneDlaczego życie jest trudne?

Jako dorośli poznaliśmy też wielką czwórkę życia: pieniądze, zdrowie, relacje, wolność. Ta czwórka jest całkowicie od siebie zależna. Gdy chorujemy, pieniądze mogą nam dopomóc wyzdrowieć. Gdy zaś mamy pieniądze i zdrowie, możemy polepszyć swoje relacje i łatwiej osiągnąć  nam jest wolność. Jeżeli mamy wolność, jesteśmy spokojni, niezestresowani, przez co także zdrowsi. Jarzmo, które nasze społeczeństwo narzuca na mężczyzn, jako żywicieli rodziny, prowadzi wprost do desperacji, depresji, załamania, albo do poddania się. Wszystko nam mówi, aby…

1. Ciężko pracować

A praca zawodowa to najokrutniejszy sposób zarabiania pieniędzy. Znalezienie i utrzymanie dobrej pracy jest trudne. Praca marzeń to zaś istny luksus. Etatyzm z kolei to współczesne niewolnictwo. Wymieniasz siebie na pieniądze. Wymiana czasu na pieniądze to przymus, z którym większość z nas się godzi. Cały czas dogania nas stres. Tracimy także mobilność, wolność, kreatywność, autonomię itp. A uważane za pewnik i stabilność miejsce pracy to już przeszłość. Nikt już nie pracuje w tej samej firmie do emerytury. W każdej chwili można zostać zwolnionym z błahego powodu. Chociażby jak teraz – z przyczyn gospodarczych.

Pracując na etacie, płacimy ogromne kwoty podatków. Te nasze ciężko zarobione pieniądze są trwonione, malwersowane, rozkradzione i nawet nie trafiają do nas, w żadnej postaci. Zatem praca wysysa z nas życie. Okazuje się być także wyścigiem szczurów. Gdy w końcu przechodzimy na emeryturę, jesteśmy za starzy, by cieszyć się wolnością. To ma być życie? Tyle trudów dla jakichś pieniędzy?

2. Trudno zachować nam zdrowie

Nasza współczesna historia jest pełna ludzkiego głodu, ubóstwa i wykorzystywań. Nawet matka Teresa okazała się być biznes woman zarabiającą na ubóstwie potrzebujących, ba, nawet trudniła się handlem żywym towarem. Ale nie! Przecież ona była święta! A tfu z taką świętością. Czekam niecierpliwie na odsłonę prawdy o Dziwiszu, Janie Pawle II, kardynałach, politykach, aktorach i wszelkich tych ścierwojadach, gwałcących dzieci, handlujących kobietami i organami ludzkimi. Czekam cierpliwie. Stanie się to wnet.

3. Trudno o dobre relacje

Ależ oczywiście. W dobie nieposzanowania i rozpasania, gdzie każdy ma swoją rację, trudno cokolwiek budować, a co dopiero zdrowe relacje. Niby każdy pragnie zdrowego związku. Ale kto się tak naprawdę stara? Do tanga zawsze trzeba dwojga, a nie jednej zahukanej strony. To samo dotyczy przyjaźni. Trudno mieć dobrych przyjaciół, ponieważ brak ludzi z klasą, mądrych i pokojowych. Każdy chce mieć rację, a im słabszy, tym większą.

4. Bardzo trudno o wolność

Wolność jest iluzją we współczesnym świecie. Jeśli jesteś etatystą, rząd, podatki, biurokracja siedzą ci na karku. To tzw. współczesne niewolnictwo. Dostajesz jakieś świstki papieru za swoją wolność. Nic trwałego, nic wartościowego, same bezwartościowe papierki. I za te papierki dajesz się sterować, poniewierać, ganić i zniewalać.

Na dodatek do tego dochodzą rządy dusz. Rządy, korporacje, media, ideologie i religie zniewalają nas jeszcze bardziej. Są one tworzone i wykorzystywane przez samolubnych ludzi, którzy idą po trupach do celu kosztem swoich współwyznawców. Następnym czynnikiem zniewolenia jest społeczeństwo. Zawsze tzw. cywilizacja wymusza na nas rezygnację z naszych pragnień, gdyż pragnienia jednostek są nieistotne.

Nakazuje się nam posłuszeństwo i jasno wytyczona drogę: „urodzić się – pójść do szkoły – znaleźć pracę – wziąć ślub – mieć dzieci – pracować – pracować – pracować – przejść na emeryturę – umrzeć /najlepiej od razu/”. To dotyczy nas wszystkich, o ile się poddamy temu. Jesteśmy jak szczury w wiadrze. Gdy jeden próbuje się wydostać, inne ciągną go w dół.

Kolejnym czynnikiem utraty wolności jest ignorancja. Prawda jest często brzydka, ale jest ona niezbędna do dobrego życia. Ignorancja sprawia, że nigdy nie dowiadujemy się prawdy o niczym, co ma w naszym życiu znaczenie. Współczesna technologia szkodzi relacjom międzyludzkim w tak ogromnym stopniu, że już w zasadzie więzi nie ma. Używki, a najbardziej alkohol, zabijają człowieczeństwo. Pijąc co dzień wysikujesz swój mózg. Jak zatem ma być lepiej?

Na dodatek życie jest niesprawiedliwe. Ale ono zawsze było niesprawiedliwe. Są tacy co biorą wszystko, za zgodą naszej ignorancji, a pozostali zadowalają się resztkami, chociaż świat jest obfity i wszędzie wszystkiego w bród. Fakt, media mówią inaczej, ale sprawdź najpierw, zanim uwierzysz. Wszędzie trują nam o kataklizmach, braku tego czy tamtego, a magazyny pełne.

Co w takiej sytuacji mamy zrobić? Jak się przed tym bronić?

1. Popraw swój wygląd

Zaczynamy od poprawy wyglądu. I wcale nie „liczy się wnętrze”. To kłamstwo, w które nawet zwierzęta nie wierzą, a ludzie tak. W całej przyrodzie liczy się wygląd. Popatrzmy na umaszczenie ptaków, zwierząt, owadów. Wszystko stanie się jasne.

2. Nie płać za błędy innych

Tworzymy wszystko w swoim życiu, również otaczających nas ludzi. Ale zbyt często mamy wpisaną w geny rolę ofiary i nazbyt często się jej poddajemy. Aby nasze życie było łatwiejsze, musimy odrzucić płacenie ceny za błędy innych. I tu nie ma wielu możliwości. Najlepszą jest odwrócić się i pójść w drugą stronę.

3. Łam zasady

Albo śmigasz przez życie wg schematu „idź do szkoły – znajdź pracę – weź ślub – miej dzieci – pracuj – pracuj – pracuj – przejdź na emeryturę i umrzyj” i jesteś z góry przegrany, albo łam wszelkie zasady, schematy i programy. Nie będziesz musiał słuchać rozkazów, prosić o pozwolenie na wszystko i być od kogokolwiek zależnym. Łam schematy i bądź wolny. Bądź mistrzem.

4. Pozbądź się roli ofiary

Ile ja się czasem natłumaczę? Ile wysiłku mnie to kosztuje? A i tak robicie po swojemu. Powszechna mentalność ofiary paraliżuje świat. Każdy musi w pełni odpowiadać za swoje życie. Nie ma ktosia, który pomoże. I albo przejmiemy pełną kontrolę nad swoim życiem, albo będziemy musieli oddać swoje życie w czyjeś ręce. A to już jest przerażające. Zaopiekuj się sobą.

5. Unikaj natychmiastowej gratyfikacji

W stałej pracy, natychmiastowa gratyfikacja jest skazana na nienawiść do samego siebie.

6. Zrozum – wszyscy jesteśmy samolubni

Egoizm był zawsze cechą nadrzędną. Dlaczego? Gdyż jeśli nie pomożesz najpierw sobie, nie pomożesz nikomu innemu. Czas najwyższy, aby postawić swoje zdrowie, dobrostan, związki, życie miłosne i wolność ponad wszystko inne. Gdy jesteśmy np. chorzy lub nie mamy pieniędzy, stajemy się po prostu ciężarem dla bliskich.  I to jest jedyna opcja, aby pójść do przodu.

7. Bądź męski /bądź kobieca

Nie bez kozery przyroda stworzyła dziewczynkę i chłopca, bo w tym tkwi siła. Męski mężczyzna jest odpowiedzialny, racjonalny, silny, odważny, samodzielny, wytrwały, kompetentny, zdyscyplinowany, hojny i honorowy. Te cechy u mężczyzn są naturalne. Kobiety kobiece są słodkie, kochające, opiekuńcze, wybaczające, odporne i współczujące. Inne opcje to niewiadoma, ale jedno jest pewne, pełne strachu i poddania.

8. Zawsze szukaj prawdy

Bimbamy sobie z prawdy. Kłamiemy i konfabulujemy nazbyt często. Ale nasze ciało wie. Ono nie przejdzie do porządku nad tym. Doczepi nam jakąś chorobę, katastrofalną sytuację czy wręcz biedę, abyśmy mogli się nauczyć żyć w prawdzie. Prawda może zranić nasze uczucia, zaprzeczyć przekonaniom i być trudna do zniesienia. Ale to prawda i nie ma znaczenia czy ją akceptujemy, czy nie. Prawda uwalnia od wszystkiego. Prawda uwzniośla, poprawia życie, daje dobrostan i miłość. Jeśli tego nie dostrzegamy, to trudno.

9. Porzuć co się da

Jeśli nie myślimy za siebie, to nasze życie zawsze będzie trudne, a co gorsza będzie pełne strachu, chorób i cierpienia. Nadmiar rzeczy i spraw krępuje, przestajemy być wolni. A brak wolności zamyka nas na wszystko.

10. Zaakceptuj życie jakie jest

Każdy nasz opór odczytywany jest przez nasz organizm jako konflikt. W życiu należy wzlatywać, ale trudno wzlatywać z bagażem. Im większy, tym trudniej.

11. Nie słuchaj rad głupców

Jest tyle mądrych i wspaniałych ludzi, że nie warto sobie zawracać głowy miernotami. Mądrzy w mądry sposób potrafią doradzić, głupcy potrafią wszystko spierniczyć. Ignoruj więc rady głupców, a szukaj mistrzów, ekspertów, profesjonalistów, bo wiedzą co mówią.

12. Bądź zdyscyplinowany

Sukces wymaga wyrzeczeń. Nasz cel jest znany. Należy tylko dołożyć wszelkich starań, aby to wprowadzić w życie i tu wkracza samodyscyplina. Nie zmieniajmy rutyny, ale dołóżmy do niej to, czego pragniemy.

13. Zaakceptuj porażki

„Nic się nie stało…”. Ciągle boimy się porażek, odrzucenia, zmarginalizowania czy ostracyzmu. Nie pozwalajmy sobie na to. Dziś porażki to betka. Doświadczenie ludzkie składa się z porażek. Zatem zaakceptuj je. Dają cenne lekcje, a jeden sukces kasuje wszystkie porażki. Zatem na dobrą sprawę nie ma co dywagować.

14. Przestań troszczyć się o innych

Troszczenie się o nieszczęścia innych jest bezowocne i szkodliwe. Każdy musi sobie sam poradzić. Nasze przejmowanie się doprowadza nas tylko do użalania się nad innymi. A to nie leży w naszym, ni w ich interesie. Trzeba się zapoznać koniecznie z pojęciem trójkąta Karpmana, bo taka jest prawda.

15. Nie porównuj się z nikim

Życie większości ludzi jest do bani. Fasadowe, tragiczne i bez znaczenia. A to etatyzm ze stałą groźbą zwolnienia, a to podatki, a to kredyty, a to choroby. Zastanów się czy tobie jest aż tak źle? Skup się na swoim życiu, swoich troskach i skoncentruj się na wygranej, nie zaś stale na przegranej.

16. Nie oczekuj

Oczekiwania są tylko nasze, często zbyt nierealistyczne. Brak oczekiwań oszczędzi nam rozczarowań i ułatwi życie. Gdy zaś pokonamy wszystkie przeszkód na swojej drodze, wówczas zaczniemy mieć wspaniałe życie. Własne życie.

Dlaczego życie jest trudne – Podsumowanie:

Czasy stabilności zawodowej już minęły. Są nowe. Czas zająć się sobą. Musimy pokazać na co nas stać. Dowieść swego człowieczeństwa i to przed samym sobą. Inaczej zawsze będziemy w konflikcie, a to oznacza ból i cierpienie. Każdy sam dokonuje wyboru.

PS. Nasze życie jest takim, jakie myślimy, że jest. – August Witti

___________
#TrudneZycie