Najtrudniej poznać samego siebie

Dobrej zabawie służy

Dobrej zabawie służy

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Dobrej zabawie służy. Czy znasz kogoś, kto by Ci powiedział “Ty wiesz, ten alkohol, który codziennie nieustannie piję, od lat, uratował mnie i moją rodzinę.”, kogoś kto dobitnie stwierdza, poprzez pryzmat swojego życia, że alkohol jest zbawienny. Ja znam. Ale to jest czysty diabeł 🙂 . I zostawi po sobie same zgliszcza.

Dobrej zabawie służyDobrej zabawie służy

Dobrej zabawie służy taniec, śpiew, radość, zabawa, no i z używek to trawa, ale alkohol – pod żadnym pozorem. To, że Ty się po nim wyśmienicie czujesz, nie oznacza, że wszyscy obcujący z Tobą, w tym momencie są szczęśliwi. A im więcej alkoholu, tym mniej szczęśliwi są. Zadziwiające? Nie! Alkohol przytępia odczuwanie uczuć, ale te uczucia nie zniknęły. One nadal są i szukają ujścia, jak znajdzie się okazja i sprzyjające, szydercze warunki, to uwolnią się ze zdwojoną mocą. Oczywiście nie dla nas samych, co to to nie. Gnój zostawiamy najczęściej za sobą.

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego akurat alkohol odgrywał i odgrywa tak ważną rolę w wojnach, sporach, gniewie i złości. Dlaczego jeszcze do niedawna żołnierzom oferowano przed bitwą alkohol, a jak chcesz kogoś wykorzystać to wystarczy go upić. Myślałeś o tym? Dlaczego to nie tak “narkotycznie trująca” marihuana, opium, mak i święte grzyby? Mowa nie o narkotykach chemicznych, lecz o świętych roślinach i grzybach. Dlaczego nie one? Bo po nich kochanieńki to Ty zaczynasz myśleć świadomie, jesteś szczęśliwy i radosny. Jak masz zabijać, niszczyć i walczyć, skoro wszystko w Tobie śpiewa? A po alkoholu owszem.

I nie piszę tutaj o przyjemnym spożywaniu wina lub piwa do obiadu, czy nalewki wieczorem dla zdrowotności i smaku, ale o zapitej pale, która w amoku traci zmysły i działa jak maszyna. Dosyć często jak maszyna do niszczenia lub zabijania. Zastanawiałeś się nad tym? Takie i inne rozważania, to właśnie jest rozwój świadomości. Uważne przyglądnięcie się każdemu problemowi, konfliktowi i nieprawidłowości, z szerokiej perspektywy. Co ja bym odczuł w takiej sytuacji i jak bym się poczuł. Można też spojrzeć szerzej, z dystansu, jakie konsekwencje pociągnie to co jest i jak będzie na nas oddziaływać. To jest właśnie świadomość siebie.

Dobrej zabawie służy – Podsumowanie:

Liczy się Twój stosunek do … Wyobraźcie sobie małżeństwo, które jak wiele żyjąc pod jednym dachem ma swoje kłopoty. Kłopoty miewa także każdy z nas. Otóż jeden swoje problemy i kłopoty przeżywa, zamartwia się i smuci, a drugi zaś wesoły, radosny i spokojny. Jak to jest – pod jednym dachem. Otóż tak właśnie – liczy się Twój stosunek do …

Jeśli przyjmiesz sobie za zasadę, że “sprawy na które nie mam wpływu, mnie nie dotyczą”, albo “od dzisiaj mówię tylko prawdę”, albo “jestem miły dla wszystkich”, albo “kocham wszystkich i wszystko bezwarunkowo”, albo “wybaczam wszystko”, to jakoś tak o wiele łatwiej się żyje, o wiele pełniej i jakoś zdrowiej.

PS. Każdy sobie rzepkę skrobie.

najnowsze z oświecenie

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
Translate »
idź do góry