Najtrudniej poznać samego siebie

Dobrej zabawie służy

Dobrej zabawie służy

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Czy znasz kogoś, kto by Ci powiedział “Ty wiesz, ten alkohol, który codziennie nieustannie piję, od lat, uratował mnie i moją rodzinę.”, kogoś kto dobitnie stwierdza, poprzez pryzmat swojego życia, że alkohol jest zbawienny. Ja znam. Ale to jest czysty diabeł 🙂 . I zostawi po sobie same zgliszcza. Zatem czy aby na pewno, alkohol …

dobrej zabawie służy?

Dobrej zabawie służyDobrej zabawie służy taniec, śpiew, radość, zabawa, no i z używek to trawa, ale alkohol – pod żadnym pozorem. To, że Ty się po nim wyśmienicie czujesz, nie oznacza, że wszyscy obcujący z Tobą, w tym momencie są szczęśliwi. A im więcej alkoholu, tym mniej szczęśliwi są. Zadziwiające? Nie! Alkohol przytępia odczuwanie uczuć, ale te uczucia nie zniknęły. One nadal są i szukają ujścia, jak znajdzie się okazja i sprzyjające, szydercze warunki, to uwolnią się ze zdwojoną mocą. Oczywiście nie dla nas samych, co to to nie. Gnój zostawiamy najczęściej za sobą.

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego akurat alkohol odgrywał i odgrywa tak ważną rolę w wojnach, sporach, gniewie i złości. Dlaczego jeszcze do niedawna żołnierzom oferowano przed bitwą alkohol, a jak chcesz kogoś wykorzystać to wystarczy go upić. Myślałeś o tym? Dlaczego to nie tak “narkotycznie trująca” marihuana, opium, mak i święte grzyby? Mowa nie o narkotykach chemicznych, lecz o świętych roślinach i grzybach. Dlaczego nie one? Bo po nich kochanieńki to Ty zaczynasz myśleć świadomie, jesteś szczęśliwy i radosny. Jak masz zabijać, niszczyć i walczyć, skoro wszystko w Tobie śpiewa? A po alkoholu owszem.

I nie piszę tutaj o przyjemnym spożywaniu wina lub piwa do obiadu, czy nalewki wieczorem dla zdrowotności i smaku, ale o zapitej pale, która w amoku traci zmysły i działa jak maszyna. Dosyć często jak maszyna do niszczenia lub zabijania. Zastanawiałeś się nad tym? Takie i inne rozważania, to właśnie jest rozwój świadomości. Uważne przyglądnięcie się każdemu problemowi, konfliktowi i nieprawidłowości, z szerokiej perspektywy. Co ja bym odczuł w takiej sytuacji i jak bym się poczuł. Można też spojrzeć szerzej, z dystansu, jakie konsekwencje pociągnie to co jest i jak będzie na nas oddziaływać. To jest właśnie świadomość siebie.

Liczy się Twój stosunek do … Wyobraźcie sobie małżeństwo, które jak wiele żyjąc pod jednym dachem ma swoje kłopoty. Kłopoty miewa także każdy z nas. Otóż jeden swoje problemy i kłopoty przeżywa, zamartwia się i smuci, a drugi zaś wesoły, radosny i spokojny. Jak to jest – pod jednym dachem. Otóż tak właśnie – liczy się Twój stosunek do …

Jeśli przyjmiesz sobie za zasadę, że “sprawy na które nie mam wpływu, mnie nie dotyczą”, albo “od dzisiaj mówię tylko prawdę”, albo “jestem miły dla wszystkich”, albo “kocham wszystkich i wszystko bezwarunkowo”, albo “wybaczam wszystko”, to jakoś tak o wiele łatwiej się żyje, o wiele pełniej i jakoś zdrowiej.

PS. Każdy sobie rzepkę skrobie.

najnowsze z oświecenie

Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja
Translate »
idź do góry