Najtrudniej poznać samego siebie

Dobry DART tynfa wart

Dobry DART tynfa wart

w motoryzacyjnie/polsko/pomysłowo

Dobry DART tynfa wart. Dart to najnowszy model zespolonego pociągu stworzonego przez polską firmę PESA Bydgoszcz, bardzo komfortowy, szybki i konkurencyjny dla niesławnego Pendolino. Pociąg ma rozwijać prędkość 160 km/h, ale jego możliwości są dużo większe bo nawet 250 km/h, przy 354 pasażerach. Luksusowy, nowoczesny, a przede wszystkim polski.

Dobry DART tynfa wart

Dobry DART tynfa wart

83% pociągu DART stanowią produkty polskiego przemysłu, czyli kolejny produkt tak poważny, bo związany z linią która musi być stale unowocześniana, który wspiera patriotyzm gospodarczy. W pociągu DART mamy wkład pracy politechnik: Wrocławskiej, Gdańskiej i Poznańskiej. Polska firma, polscy inżynierowie, polska nauka i efekt, który zadziwia i zaskakuje swoją nowoczesnością i rozwiązaniami technicznymi.

Nadwozie DARTa wykonane zostało z elementów stalowych wysokiej wytrzymałości i kompozytowych, spełniających wszelkie normy EN. A klatka bezpieczeństwa kabiny maszynisty, aluminiowy blok o strukturze plastra miodu, absorbery energii i zgarniacz, są tutaj wisienką na torcie. Dart jest 8-członowy i ma 8 par drzwi o szerokości 90 cm znajdujących w centralnych punktach wszystkich członów pociągu.

Wnętrze pojazdu nie jest jednoprzestrzenne – wydzielono przedziały dla podróżnych, przedsionki, część barową i przedział dla obsługi. Podłoga pasażerska jest na jednej wysokości, a skład jest dostosowany do podróżowania osób o obniżonej sprawności ruchowej, windy, miejsca dla wózków, specjalna toaleta, dobitnie o tym świadczą.

Dobry DART tynfa wart – Podsumowanie:

W drugiej klasie jest 292 miejsc w układzie 2+2, w pierwszej natomiast 60 w układzie 2+1. W części barowej mamy kuchnię i zaplecze oraz 3 stoliki: 1 stolik 4-osobowy i 2 stoliki jednoosobowe. Podawanie posiłków odbywa się też bezpośrednio do części pasażerskiej. Obok części barowej jest przedział obsługi pociągu, wyposażony w łóżko i toaletę z prysznicem. We wnętrzu składów wydzielono miejsce na rowery i przestrzeń na bagaż.

W pociągu mamy 7 toalet w systemie zamkniętym wyposażonych w przewijaki dla niemowląt. Klimatyzacja, gniazdka elektryczne, monitoring oraz elektroniczny system informacji pasażerskiej to standard. Dodatkowo Wi-Fi oraz wzmacniacz telefonii komórkowej. Siedzenia wyposażone są w rozkładany stolik, siatkę na gazety i podnóżek.

PS. Klasa Panie, klasa!

___________
#Kolejnictwo

 

 

najnowsze z motoryzacyjnie

Proszę Państwa, oto Ryś

Proszę Państwa, oto Ryś

Kolejnego wskrzeszenia kultowego polskiego auta, po Warszawie, Polonezie i Syrence, doczekał się
Game Over Cycles

Game Over Cycles

Game Over Cycles to nazwa, która przykuła mój wzrok. Uwielbiam grunge, vintage, steampunk, uwielbiam
Koniec Dynamiki Newtona

Koniec Dynamiki Newtona

Koniec Dynamiki Newtona. EmDrive Roger’a Shawyer’a, to cichy i niezwykle wydajny silnik
Milion aut w 10 lat

Milion aut w 10 lat

Zaciekawiły mnie dwie sprawy związane z motoryzacją polską. Pierwsza to miejski samochód
Tankowanie co cztery lata

Tankowanie co cztery lata

Tankowanie co cztery lata. Polak, Miłosz Kostrzewski stworzył koncepcję auta, które ładuje
Translate »
idź do góry