Najtrudniej poznać samego siebie

Dobry DART tynfa wart

w motoryzacyjnie/polsko/pomysłowo

DART to najnowszy model zespolonego pociągu stworzonego przez polską firmę PESA Bydgoszcz, bardzo komfortowy, szybki i konkurencyjny dla niesławnego Pendolino. Pociąg ma rozwijać prędkość 160 km/h, ale jego możliwości są dużo większe bo nawet 250 km/h, przy 354 pasażerach. Luksusowy, nowoczesny, a przede wszystkim polski …

dobry DART tynfa wart!

Dobry DART tynfa wart83% pociągu DART stanowią produkty polskiego przemysłu, czyli kolejny produkt tak poważny, bo związany z linią która musi być stale unowocześniana, który wspiera patriotyzm gospodarczy. W pociągu DART mamy wkład pracy politechnik: Wrocławskiej, Gdańskiej i Poznańskiej. Polska firma, polscy inżynierowie, polska nauka i efekt, który zadziwia i zaskakuje swoją nowoczesnością i rozwiązaniami technicznymi. Nadwozie DARTa wykonane zostało z elementów stalowych wysokiej wytrzymałości i kompozytowych, spełniających wszelkie normy EN. A klatka bezpieczeństwa kabiny maszynisty, aluminiowy blok o strukturze plastra miodu, absorbery energii i zgarniacz, są tutaj wisienką na torcie. Dart jest 8-członowy i ma 8 par drzwi o szerokości 90 cm znajdujących w centralnych punktach wszystkich członów pociągu. Wnętrze pojazdu nie jest jednoprzestrzenne – wydzielono przedziały dla podróżnych, przedsionki, część barową i przedział dla obsługi. Podłoga pasażerska jest na jednej wysokości, a skład jest dostosowany do podróżowania osób o obniżonej sprawności ruchowej, windy, miejsca dla wózków, specjalna toaleta, dobitnie o tym świadczą.

W drugiej klasie jest 292 miejsc w układzie 2+2, w pierwszej natomiast 60 w układzie 2+1. W części barowej mamy kuchnię i zaplecze oraz 3 stoliki: 1 stolik 4-osobowy i 2 stoliki jednoosobowe. Podawanie posiłków odbywa się też bezpośrednio do części pasażerskiej. Obok części barowej jest przedział obsługi pociągu, wyposażony w łóżko i toaletę z prysznicem. We wnętrzu składów wydzielono miejsce na rowery i przestrzeń na bagaż. W pociągu mamy 7 toalet w systemie zamkniętym wyposażonych w przewijaki dla niemowląt. Klimatyzacja, gniazdka elektryczne, monitoring oraz elektroniczny system informacji pasażerskiej to standard. Dodatkowo Wi-Fi oraz wzmacniacz telefonii komórkowej. Siedzenia wyposażone są w rozkładany stolik, siatkę na gazety i podnóżek.

dart2dart3dart4dart5

PS. Klasa Panie, klasa!

___________
#Kolejnictwo

 

 

Hits: 366

najnowsze z motoryzacyjnie

Proszę Państwa, oto Ryś

Proszę Państwa, oto Ryś

Kolejnego wskrzeszenia kultowego polskiego auta, po Warszawie, Polonezie i Syrence, doczekał się

Game Over Cycles

Game Over Cycles … to nazwa, która przykuła mój wzrok. Uwielbiam grunge,
Koniec Dynamiki Newtona

Koniec Dynamiki Newtona

EmDrive Roger’a Shawyer’a, to cichy i niezwykle wydajny silnik “odrzutowy”, w którym
Milion aut w 10 lat

Milion aut w 10 lat

Zaciekawiły mnie dwie sprawy związane z motoryzacją polską. Pierwsza to miejski samochód
Tankowanie co cztery lata

Tankowanie co cztery lata

Tankowanie co cztery lata. Polak, Miłosz Kostrzewski stworzył koncepcję auta, które ładuje
Translate »
idź do góry