Najtrudniej poznać samego siebie

Donosiciel roku

Donosiciel roku

w polsko/prawdziwie

Donosiciel roku. Idąc śladem urzędów skarbowych i ich konkursu na ściągalność zaległych podatków, mając na uwadze dobro obecnie rządzących i zasobność ich portfeli,  ogłaszam trzy konkursy równoległe: “kapuś miesiąca”, “denuncjator kwartału”.

Donosiciel roku

Donosiciel roku

Nagrodę stanowić będą kolejno: przyjęcie do urzędu poza kolejnością, stałe miejsce parkingowe przed US, kawa i ciastko z dyrektorem wybranego US.

Urzędy skarbowe w swojej ofercie przewidują odpłatność za list lub mail typu “Uprzejmie donoszę…” wysłany do agenta wywiadu skarbowego. Wynagrodzenie wypłacane osobie “udzielającej pomocy pracownikowi wywiadu skarbowego”, finansowane jest z funduszu operacyjnego i należy do kręgu informacji niejawnych.

Standardowy donos kierowany do US zaczyna się najczęściej nagłówkiem: “Kierując się obywatelskim obowiązkiem” lub “Uprzejmie informuję/donoszę”, podpis to z reguły: “Życzliwy”, “Zbulwersowani sąsiedzi”, “Życzliwy obywatel RP” “Uczciwy podatnik” i “lojalny obywatel”. Informacje wysyłane tą drogą na ogół przyjmowane są bezkrytycznie, bo przecież trwa ogólnopolski konkurs.

Motywy jakimi kierują się donosiciele są różne, ale w wielu przypadkach jest to sąsiedzka zawiści, zazdrość konkurenta czy konflikt rodzinny, osobną grupę stanowią byli pracownicy, którzy z zemsty czy poczucia krzywdy donoszą na byłych pracodawców. Pseudo praworządność w naszym kraju kwitnie. Urzędy zachęcają do denuncjacji i wspierają ją wszelkimi sposobami.

Każda informacja wpływająca do UKS musi być przynajmniej wstępnie zweryfikowana. Każdy donos jest osobno rozpatrywany, na formalną odpowiedź mogą liczyć tylko te podpisane autentycznymi danymi. Anonimowość donosicieli nie stanowi problemu dla urzędów, którzy przecież nie weryfikują danych osób donoszących, tylko zgłoszone nieprawidłowości. Większość informacji zawartych w donosach jest nieprecyzyjnych i ogólnikowych, często typowo sygnalnych, aby tylko zainteresować urząd firmą lub osobą. Jak pokazuje praktyka UKS, donos bywa początkiem kontroli, po której z reguły zostaje nałożona wysoka kara.

Donosiciel roku – Podsumowanie:

Kiedy ukarany zostanie donosiciel, za składanie fałszywego świadectwa, kiedy zacznie działać prawo, kiedy urzędnik przestanie nas gnębić, wtedy powiemy, że żyjemy w prawomocnym i wolnym kraju. O raju!

PS. Każde dlaczego ma swoje dlatego. – August Witti

_______
#Donos

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Translate »
idź do góry