Najtrudniej poznać samego siebie

Duży i mały człowiek

Duży i mały człowiek

w świadomie/kwantowo/prawdziwie

Duży i mały człowiek.

Wczorajsza nocna dyskusja z Karolkiem przyniosła nietuzinkowe zobrazowanie tematu świadomości. Na ogół przy naszych rozmowach prowadzonych często do świtu, odkrywamy siebie i uzupełniamy. Przez to wiele tematów staje się prostych. Otóż mój Karolek /dla tych co nie wiedzą żona, kochanka, flama, ale też przyjaciółka/ zobrazowała to zagadnienie po mistrzowsku. I tu w tym miejscu chciałbym je przedstawić.

Duży i mały człowiek

Obserwacja:

Otóż ten duży /rysunek obok/, to JA i moja świadomość, objawiająca się intuicją. Ten duży w nas, to obserwator, nasza świadomość, nasz torus. Mały człowiek to utożsamienie z ciałem my/ja zamknięty w swoim widzeniu świata, w swoich schematach i przekonaniach, jednak dalekich od prawy.

Ten mały człowiek kierujący się myślącym i tokującym ego, ocenia, nadaje nazwy, metki, określenia, choć dosyć często nie swoje w sensie dosłownym, bo wgrane nam i przez nas przyjęte, acz nie koniecznie prawdziwe. Ale ludzkie ego jest tak skonstruowane, że zaklepuje sobie swoją prawdę i jest przekonane o jej słuszności. Mało tego uważa się za najmądrzejsze i na tyle wspaniałe, że chce aby wszyscy byli tacy jak ono.

Podsumowanie:

Otóż można najzwyczajniej w świecie stać się dużym i przemienić swoją ocenę i opinię, na świadomą obserwacje siebie i wszystkiego wokół. Przez to nasza świadomość staje się otwarta i ujawnia swój boski charakter. A o co chodzi z tą boskością już pisałem. Pokrótce to odpowiedzialność za wszystko, obserwacja wszystkiego, przez co eliminujemy swoje zdanie, opinie i poglądy na ten temat.

Mały człowiek myśli, a myśli są jedyną przyczyną cierpienia. Jedynym celem myślenia jest przysłonięcie prawdy. Jeśli wyjdziemy poza myśli, wówczas przestaniesz przywiązywać do tych myśli wagę i nadawać im znaczenie, znika wówczas cierpienie. Na tym polega wyzwolenie umysłu. Oświecenie jest dostępne dla każdego, od razu i w każdej chwili. Nie dając wiary myślom, zawierzasz prawdzie. A w prawdzie nie ma cierpienia. Stań się dużym człowiekiem i tyle.

PS. Wszak obserwator nie dyskutuje, nie poucza i nie nazywa. On obserwuje. – August Witti

Tags:

najnowsze z świadomie

Jak działają czakry

Jak działają czakry

Jak działają czakry? Co to są czakry? Czakry to wiry energetyczne, które
Głęboki wdech

Głęboki wdech

Dzisiaj filmowo – film “Głęboki wdech”. Świetne rosyjskie kino, super tematyka i
Samoświadomość

Samoświadomość siebie

Samoświadomość siebie to złożony temat, gdyż nie wiadomo, czy mieści się w
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
5D a Niebo

5D a Niebo

5D a Niebo – Religia chrześcijańska utrzymuje ideę “Nieba” jako zbawienia. Osiągnąć
Translate »
idź do góry