Najtrudniej poznać samego siebie

Energia dnia kobiet

Energia dnia kobiet

w polsko/tradycyjnie/zdrowotnie

Energia dnia kobiet. Mało mamy świąt świeckich, a już o tak pozytywnym nastawieniu wcale. Wielu Dzień Kobiet kojarzy się z komuną, ponieważ w naszym kraju Dzień Kobiet pojawił się w czasach PRL. Pamiętać jednak należy także o tym, że 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku kilkanaście tysięcy kobiet wyszło na ulicę, aby walczyć o swój los. Zginęło wówczas 129 kobiet. 28 lutego 1909 roku w USA odbyły się pierwsze obchody Dnia Kobiet, upamiętniający właśnie tę pamiętną śmierć strajkujących kobiet. W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna ustanowiła Międzynarodowy Dzień Kobiet. Do 1914 roku święto to obchodzono w wielu państwach Europy, w Szwajcarii, Austrii, Niemczech i Danii, a także Polsce.

Energia dnia kobiet

Energia dnia kobiet

Wielu światłych ludzi łączy Dzień Kobiet ze starożytnym świętem Matronalia, obchodzonym w Rzymie 1 marca, które to było świętem kobiecości i płodności, związanym z bóstwami żeńskimi. Wówczas też mężowie obdarowywali swoje żony upominkami. Święto tyczyło wszystkich kobiet bez wyjątku, również niewolnic, nałożnic i prostytutek.

Doceniając zatem wzorem starożytnych kobiecą mądrość, piękno, intuicję, a nade wszystko zdolność dawania i podtrzymywania życia, potraktujmy datę 8 marca jako ważną nie tylko w czasach starożytnych, ale i nowożytnych. Przez dziesiątki lat miliony kobiet walczyło o prawa takie jak mieli i mają mężczyźni. Przede wszystkim do prawa do głosowania, pracy i nauki, ale też do życia.

Energia dnia kobiet – Podsumowanie:

Święto Kobiet zatem to szacunek nas wszystkich do kobiet /matek i nie tylko/, którym zawdzięczamy narodziny, życie, wychowanie i opiekę. To święto kobiecości, łagodności i stworzenia. To propagacja nieskrywanej miłości i piękna, bo kto z nas choć raz nie doznał tego ze strony kobiety. Kto choć raz poczuł matczyny spokój, nigdy tego nie zapomni. Kto raz doznał miłości, ten chce stale przebywać w jej blasku.

Zatem świętujmy.

PS. Karolku, co sprawiłoby Ci radość w tym dniu?

____________
#SwietoKobiet

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość. Mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a i samo
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Translate »
idź do góry