Najtrudniej poznać samego siebie

Ewolucja świadomości

Ewolucja świadomości

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Ewolucja świadomości. Ewolucja to proces zmian zachodzących w czasie. Szeroko rozumiane zmiany zaobserwowane są w różnorodnych dziedzinach. Aby ewoluować, najpierw musi być zaangażowana jakaś siła lub zasada. Zauważamy, że świadomość jest zaangażowana w materię i życie, a zatem może systematycznie ewoluować, aby zamanifestować się w uniwersalnym stworzeniu. Umysł jest fazą przejściową, a dalszy ewolucyjny rozwój musi w końcu nadejść. Czy nadchodzi teraz?

Ewolucja świadomościEwolucja świadomości

Widać już wyraźnie, że wszechświat wciąż się rozwija i wytwarza nowe moce wiedzy i działania. Tak jak na Ziemi, dzieje się w całym kosmosie. Oczekujemy zatem, że następna faza ewolucji będzie obejmować nie tylko porzucenie fizyczności i świata przejawów, ale także integrację tych nowych mocy ze światem.

Ewolucja była rozwinięciem nieświadomej materii podświadomości, a w konsekwencji świadomego życia. Największym osiągnięciem ewolucji natury jest w pełni świadomy i myślący człowiek .

Istota wiedzy będzie następnym krokiem nad istotą mentalną. Ale do tego dusza musi wznieść się ponad siebie i poprzez to osiągnąć doskonałą błogość duchowej egzystencji. Gdyby można było to osiągnąć jako kolejny krok ewolucyjny natury, wówczas moglibyśmy wyobrazić sobie doskonałość pełnego duchowego życia nawet w tym ciele, a może i w udoskonalonym ciele. Spełniłyby się nasze ludzkie marzenia o doskonałości, a jednocześnie dążenie do raju na Ziemi.

Wznoszenie się ludzkiej duszy do świadomości Uniwersum jest najwyższym celem i koniecznością. To dla nas ludzi, a zwłaszcza naszych dusz, najważniejsza rzeczywistość. Świadomość usprawiedliwiłaby również istnienie świata materialnego, nadałoby sens życiu, boski cel istnienia i rozwiązałoby zagadkę stworzenia. To istotne kwestie. “Skąd pochodzimy i kim jesteśmy?”, a nawet hamletowskie “Być albo nie być?”. Wiele spraw by się nam, ludziom wyjaśniło, wiele też byśmy zyskali. Bo życie w miłości to życie w raju.

PS. Miłuj, miłuj ze wszech miar, nie dla kogoś, a dla siebie. – August Witti

_________________
#EwolucjaSwiadomosci

najnowsze z prawdziwie

Medycyna chińska

Medycyna chińska

Tradycyjna medycyna chińska (TCM) powstała w starożytnych Chinach i ewoluowała przez tysiące
Jak zacząć działać

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać? Z racji tego, że człowiek podąża, potrzebą ludka jest
Człowiek podąża

Człowiek podąża

Człowiek podąża przed siebie przez całe życie. Wszyscy mamy życie zewnętrzne i
Świat sprzyja rozwojowi

Świat sprzyja rozwojowi

Świat sprzyja rozwojowi. Wielu żyje  z dala od duchowości. Czują zadowolenie, wierząc
Translate »
idź do góry