Fenomen Pawła Kukiza

Fenomen Pawła Kukiza

w patriotycznie/polsko

Fenomen Pawła Kukiza. Fenomen Pawła Kukiza to fakt, że niespodziewanie dla wszystkich zaistniał zdeklarowany, apolityczny patriota. Paweł Kukiz jest największym wygranym pierwszej tury wyborów prezydenckich. Trudno tego nie zauważyć i trudno przejść obok obojętnie. Rośnie nam nowa siła społeczna, o której się nawet filozofom się nie śniło, apolityczno-patriotyczna siła oględnie rzecz biorąc.

Fenomen Pawła Kukiza

Fenomen Pawła Kukiza

„Rockman Paweł Kukiz na prezydenta się nie nadaje” – krzyczały tabloidy. Sam Paweł Kukiz zdaje sobie z tego sprawę doskonale, ale nie o prezydenturę tutaj chodziło. Taki kapitał polityczny czy raczej społeczny, jaki zgromadził Paweł, nie śnił się nawet politykom PO. Paweł wyskoczył zdaniem niektórych, jak „Filip z konopi”, a to nie jest prawda.

Polityką Kukiz zajmuje się już ponad 10 lat. Fakt, że studiował administrację na Uniwersytecie Wrocławskim oraz prawo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim, nie jest bez znaczenia. Zatem nie wziął się znikąd. Jest również znanym muzykiem rockowym, a to dodaje mu pikanterii. Był okres w naszej historii, że to właśnie muzycy rockowi byli piewcami ruchów antykomunistycznych i niepodległościowych, ale o tym zdaje się większość już zapomniała.

Nie chodzi tutaj też o samego Pawła Kukiza, lecz o idee jakie reprezentuje. A są to idee zaskakujące zapewne obecny establishment: walka z partiokracją, wolne wybory, jednomandatowe okręgi wyborcze, które jak zapewne nieliczni pamiętają z inicjatywy 4xTAK prowadzonej przez wczesną PO – zostały zmielone, czyli poszły do kosza, w zapomnienie, do archiwum. A były to szczytne inicjatywy – przypominam:

1. Wprowadzenie okręgów jednomandatowych
2. Likwidacja Senatu
3. Zmniejszenie liczby posłów do 230
4. Zniesieniem immunitetu parlamentarnego

Oczywiście po objęciu władzy okazało się, że 4xTAK się nie opłaca, że za dużo swobody społeczeństwo by otrzymało i miało za duży wpływ na władzę. Teraz ta inicjatywa powraca jak bumerang i wali po głowach POków. Zatem ostatnia wypowiedź Komorowskiego, że jakoby jest za JOW to bajka dla głupich dzieci, bo mądre już w to nie są skłonne uwierzyć.

Fenomen Pawła Kukiza – Podsumowanie:

Powstaje zatem siła społeczna, która znużona jest już obietnicami bez pokrycia. Aferami, korupcją, nepotyzmem i pragnie aby władzę w Polsce sprawowali specjaliści, eksperci, managerowie – ludzie, którzy mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, a nie przypadkowi, nadani z klucza partyjnego, nie mający pojęcia o tym czym się zajmują.

Gratuluję więc Pawłowi Kukizowi i wszystkim tym, którzy za nim idą. Mam nadzieję, że Paweł stworzy ruch polityczny, który nabierze znaczenia. A w konsekwencji w nieodległej przyszłości przejmie „władzę”, a raczej mądre zarządzanie naszym pięknym krajem. Tego i Wam, i sobie życzę.

PS. Gdzie nie ma wsty­du, pra­worządności, uczci­wości, wier­ności, tam władza nie jest bezpieczna.

__________
#PawelKukiz