Najtrudniej poznać samego siebie

Fizyka kwantowa zmienia wyobrażenie

Fizyka kwantowa zmienia wyobrażenie

w kwantowo/prawdziwie/świadomie

Fizyka kwantowa zmienia nasze wyobrażenie. Cząsteczki, które nie istnieją, czas zmieniający się w zależności od szybkości poruszania, żywe i jednocześnie martwe koty w pudełku, ale też wieczna świadomość, której częścią składową jesteśmy, reinkarnacja wcieleń, skoki świadomości, skoki kwantowe. Cała masa dziwności jeszcze przed nami, bo to dopiero początek zmiany paradygmatu.

Fizyka kwantowa zmienia wyobrażenieFizyka kwantowa:

Słońce swoją temperaturę zawdzięcza swojej masie, którego miliardy ton wytwarzają ogromną grawitację, poddając swoje jądro ogromnemu ciśnieniu. Ciśnienie zaś zwiększa temperaturę. Całą materię na Ziemi, która składa się na naszą cywilizację, można teoretycznie zmieścić się w wielkości kostki cukru, gdyż atomy to 99,999999999999999% pustej przestrzeni. Zatem po upchaniu i ułożeniu, będzie to wielkość kostki cukru. To zaś daje nam wyobrażenie i dowód na to, że jednak materia nie jest podstawą istnienia skoro jest jej tak mało.

Gdyby zaś wszystkie atomy, a raczej ich jądra, zbliżyć do siebie, usuwając przestrzeń między nimi, tak aby wszystkie te puste przestrzenie zostały ściśnięte, ta przysłowiowa wielkość kostki cukru miała by masę pięciu miliardów ton.

Fizyka kwantowa – Rozważania:

Ponadto wydarzenia z przyszłości mogą wpływać na to, co wydarzyło się w przeszłości. W eksperymencie z podwójną szczeliną, jeśli obserwujemy, zmuszamy atomy do zachowania się jak cząstki. A jeśli nie obserwujemy, zachowują się jak fala. Przyczynowość działa wstecz, a teraźniejszość wpływa na przeszłość.

Widać to wyraźnie obserwując światło odległych gwiazd, które najprawdopodobniej się już rozpadły, a my nadal obserwujemy ich światło. Oznacza to, że obserwując coś teraz, widzimy coś co było w przeszłości. W kosmosie znajdują się miliardy galaktyk. A każda z nich ma miliony gwiazd. Słońce, to mała i słaba gwiazda /żółty karzeł/. Większość z gwiazd jest znacznie większa od naszego słońca.

Mamy jeszcze tzw. ciemną materią, która szacunkowo jest sześć razy większa od zwykłej materii. Póki co jeszcze nie wiemy czym ta ciemna materia jest. Kolejnym odkryciem fizyki kwantowej jest fakt, że rzeczy mogą podróżować szybciej niż światło; a światło nie zawsze porusza się szybko. Prędkość światła w próżni jest stała i wynosi 300 000 km na sekundę. Jednak światło nie zawsze przechodzi przez próżnię. W wodzie fotony poruszają się z prędkością około trzech czwartych swojej prędkości. W reakcjach jądrowych niektóre cząstki zmuszane są do dużych prędkości, często ułamka prędkości światła. Jeśli przechodzą przez czynnik izolujący /spowalniający światło/, mogą podróżować szybciej niż światło wokół nich.

Wszechświat jak wiemy jest nieskończony. I tu zaczyna się prawdziwa przygoda. Ponieważ jest nieskończony, każda możliwa historia musiała się już rozegrać. Ale liczba możliwych historii jest skończona, ponieważ nastąpiła skończona liczba wydarzeń o skończonej liczbie wyników. Więc każde wydarzenie, musiało się zdarzyć już nieskończoną liczbę razy. Niepojęte, ale obrazowe.

Fizyka kwantowa – Podsumowanie:

Fizyka kwantowa to badanie materii i energii na najbardziej podstawowym poziomie. Podstawową zasadą fizyki kwantowej jest to, że energia przychodzi w niepodzielnych pakietach zwanych kwantami. Kwanty zachowują się zupełnie inaczej niż materia makroskopowa: cząstki mogą zachowywać się jak fale, a fale zachowują się tak, jakby były cząsteczkami, a to zmienia nasz paradygmat fizyczności.

PS. Fizyka kwantowa przybliża nas do świadomości i mistycyzmu – August Witti

najnowsze z kwantowo

Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi. Pole magnetyczne Ziemi wielokrotnie, przez cały okres istnienia, się zmieniało.
Translate »
idź do góry