Najtrudniej poznać samego siebie

Forever young

Forever young

w zdrowotnie/prawdziwie/topowo

Forever young. Każdy marzy o wiecznej młodości i pięknym wyglądzie. Wielu przez wieki szukało eliksiru młodości. Obecnie koncerny kosmetyczne prześcigają się w produkcji kosmetyków odmładzających. Koenzymy, witaminy, kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne, kolageny i elastyny, wszystko to zatrzymuje starzenie się, ale nie całkowicie, nie na stałe. Każdy chciałby zaśpiewać głośno i poczuć się młodym.

Forever young

Forever young

Wyciąg z tarczycy bajkalskiej (Scutellaria baicalensis) potocznie zwany bajkaliną, spełnia wiele naszych oczekiwań związanych z wieczną młodością. Bajkalina posiada zdolność do opóźniania starości i to w sposób widoczny. Opóźnia starzenie komórkowe i przywraca aktywność składników skóry tak, że wizualnie stajemy się o dziesięć lat młodsi. Nie jest to eliksir młodości sensu stricto, ale rezultat stosowania jest zadziwiający.

Bajkalina wydatnie zwiększa elastyczność i jędrność skóry ludzkiej. Stosowana w medycynie chińskiej i medycynie dalekiego wschodu, ma działanie odmładzające, co widoczne jest u Azjatek, które namiętnie stosują te zioła, przynoszące wiele widocznych korzyści, takich jak poprawa wyglądu skóry, ale też całego ciała. Bajkalina, co też istotne, ma także działanie zdrowotne.

Doskonale sprawdza się przeciwalergicznie i przeciwastmatycznie, przeciwzapalnie i przeciwartretycznie, żółciopędnie i antyhepatotoksycznie, przeciwmiażdżycowo i przeciwzakrzepowo, pobudza krążenie, działa też nasercowo i hypotensyjnie, antyoksydacyjnie, przeciwwolnorodnikowo, sedatywnie, przeciwdrgawkowo i anksjolitycznie, przeciwnowotworowo i cytotoksycznie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie i kosmetycznie (przy plamach na skórze).

Widać to nie w kij dmuchał i może zadziwić niejednego. Bajkalina podawana doustnie lub dożylnie w znaczącym stopniu powoduje cofanie się zmian wynikających ze starzenia, czyli jednym słowem odmładza. Zawarte w tarczycy bajkalskiej flawonoidy prowadzą do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi i chronią komórki naczyń krwionośnych przed powstawaniem blaszek miażdżycowych. Cud – miód 🙂 .

PS. Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób.

_______
#Bajkalina

Hits: 411

najnowsze z zdrowotnie

Kochać siebie

Kochać siebie

Kochać siebie to dla wielu jeszcze niezrozumiały temat, gdyż nadal stosujemy podział:
Wpływ negatywnych emocji

Wpływ negatywnych emocji

Wpływ negatywnych emocji. Gniew, frustracja, strach i inne negatywne emocje są częścią
Translate »
idź do góry