Głos odpowiadający nam w głowie

Głos odpowiadający nam w głowie

w świadomie

Głos odpowiadający nam w głowie. Gdy mówimy do siebie w myślach, kto tak naprawdę mówi? Słyszymy wiele wewnętrznych głosów i przez większość czasu nie są one przyjazne: „Głupcze, robisz to źle!”, „Nie to narzędzie, idioto!”, „Chcesz to zrobić? Chyba żartujesz!”,  „Jesteś za stary, zmęczony, gruby, leniwy”. W psychologii to superego, wewnętrzny sędzia, cenzor, krytyk, rodzic. Jak zapewne wiesz, ten negatywny głos jest natarczywy, wytrwały i uparty. Łatwo dominuje nasz umysł. Im bardziej staramy się go ignorować lub uciszać, tym jest głośniejszy. Nie dosyć, że zawsze papla, to na dodatek potępia. Pod powierzchnią niekończących się osądów, ciekawostek, obowiązków, żalu i lęków, ten głos to nasz wewnętrzny przewodnik.

Głos odpowiadający nam w głowieGłos odpowiadający nam w głowie – Obserwacja:

Ten głos ma wiele imion. To wewnętrzna wiedza, intuicja, prawy mózg, dusza, wyższa moc, wewnętrzne ja, prawdziwy głos, twoje serce, wnętrze. Wraz z obecnym przebudzeniem świadomości duchowej, ten głos znów stał się szanowany. Jest odkrywany na nowo jako coś co mamy i możemy rozwijać. Kiedy tracimy zakłopotanie z zasobów niematerialnych, zyskujemy siłę i uznanie wewnętrznego głosu. Wewnętrzne słuchanie jest zalecane. To medialne uznanie nie oznacza, że ​wewnętrzny głos jest łatwy do odnalezienia i wysłuchania. Ale jeśli go odkryjemy i zaczniemy słuchać zbyt często, będziemy podejmować złe lub błędne decyzje, które nie przynoszą dobrych rezultatów. Zignorujemy największy nasz zasób, który wszyscy posiadamy, a który wielu potwierdziło jako nieomylny i jako jeden z największych darów.

Głos odpowiadający nam w głowie – Rozważania:

Ten nasz wewnętrzny głos jest wewnętrznym sędzią. To mistrz negacji, dezaprobujący i poniżający rodzic, wiecznie wymagający, nigdy nie nasycony i niezadowolony, któremu poświęciliśmy wiele energii psychicznej i wiele lat. Ten głos jest nam dobrze znany, choć nie koniecznie zawsze zauważony. Jest niekończącą się pętlą wypowiedzi, a każda próba stłumienia go jest niemożliwa. Ale można go zastąpić bardziej produktywnymi wiadomościami. Afirmacje są wspaniałymi zamiennikami, które uciszają wewnętrznego sędziego. Afirmacja to modlitwa werbalna, np. „W nieskończoności życia, gdzie jestem, wszystko jest doskonałe, całe i kompletne”, „Jestem godny wszelkiego dobra w moim życiu”, „Zasługuję na to, by kochać i być kochanym”, „Wybaczam sobie jak mi wybaczono”, „Niczego mi nie brakuje. Wszystko czego potrzebuję jest tu i teraz”, „Słyszę mój prawdziwy głos”, „Kieruję się właściwymi słowami, decyzjami i czynami.”

Możemy także medytować. Zasadniczo medytacja jest prosta i polega na całkowitym wyciszeniu myśli, choć na krótką chwilę. W spokojnym miejscu, bez rozpraszania uwagi, usiądź wygodnie. Weź kilka głębokich oddechów i wybierz swoje słowo lub zdanie. Ważne jest, aby cię to wciągnęło i miało specjalne znaczenie. Nie musi to być mantra ani coś wymyślnego. Musi być dla Ciebie. Gdy medytujesz, twój sędzia wewnętrzny zrobi wszystko, by zwrócić twoją uwagę. Prawdopodobnie odniesie też sukces, z wszelkiego rodzaju drwinami, potępieniem i zalewem przypadkowych myśli. Bądź cierpliwy, wytrwały, wyrozumiały i kieruj swój umysł z negatywności na determinację, na pewność siebie i dobro.

Głos odpowiadający nam w głowie – Podsumowanie:

Kultywowanie wewnętrznego głosu wymaga praktyki. Można dać swojemu głosowi szansę. Zrobienie miejsca dla głosu oznacza jego akceptację. Powtarzaj swoje wewnętrzne słowa i słuchaj. Odpowiedź będzie poprawna i idealna. I będzie działać. Ten wewnętrzny głos, jako twój towarzysz, został Ci dany, abyś mógł go rozwijać i wykorzystywać. Twój wewnętrzny sędzia potępiając cię, pomaga ci lepiej widzieć przeszłość, uzyskać wgląd w teraźniejszość i podejmować działania, które przyniosą ci korzyści w przyszłości. Ten głos jest zawsze z tobą. Gdy będziesz go prosić, słuchać i rozmawiać z nim, będziesz wiedział, kto odpowiada, kiedy mówisz do siebie.

PS. Mówienie do siebie jest dobrym pomysłem, szczególnie jeśli chodzi o samokontrolę. – August Witti

_____________
#WewnetrznyGlos