Najtrudniej poznać samego siebie

Gnida teflonowa

Gnida teflonowa

w książkowo/polsko/topowo

Gnida teflonowa. Zygmuś Miłoszewski ostatnio mój ulubiony powieściopisarz i publicysta, znów mnie zaskoczył tym razem sensacyjnie, spektakularną tajemnicą XXI wieku! To woda na mój młyn, muzyka dla mych uszu, kwintesencja mojego poczucia humoru i widzenia świata. Nigdy do tej pory tak dobrze nie czytało mi się polskich książek, a sensacji takiej po prostu nie było.

Gnida teflonowa

Gnida teflonowa

Intryga zaczyna się u schyłku II wojny światowej w 1945 roku gdy Hans Frank wywozi najcenniejsze łupy kultury Polskiej. Wraz z wojenną zawieruchą skarby giną. Współcześnie powstaje specjalny zespół, który ma za zadanie odzyskać jedno z dzieł “Portret Młodzieńca” Rafaela Santi. Sprawa jest pilna, ściśle tajna, a brawurowym i nie do końca legalnym odzyskaniem bezcennego dzieła zainteresowany jest sam premier Polski. Legalna droga i kanały dyplomatyczne nie wchodzą w grę.

Jedynym sposobem jest kradzież i właśnie w tym celu stworzony zostaje i wysłany specjalny, niestandardowy zespół. Brawurowa akcja, dynamiczne pościgi, strzelaniny i detektywistyczne dochodzenie do prawdy, tworzy międzynarodowy thriller łączący najlepsze cechy prozy i sensacji. W miejsce każdej kolejnej rozwiązanej zagadki pojawia się kilka następnych, całość owiana jest wielką międzynarodową tajemnicą, która może mieć wpływ na światową politykę i układ sił. Przeciwnicy zrobią wszystko, by tajemnica nie ujrzała światła dziennego.

Gnida teflonowa – Podsumowanie:

“Bezcenny” to historia pełna tchnienia sztuki, opowieści o genialnych artystach, kolekcjonerach, marszandach, historykach sztuki, oszustach i fałszerzach oraz wszystkiego tego co z dzisiejszym rynkiem sztuki się łączy, badania, prześwietlenia, ekspertyzy w celu ustalenia autentyczności dzieła. Ponadto Miłoszewski kolejny raz wzrusza nas komentarzami do otaczającej nas rzeczywistości, zwerbalizowanej w ironiczny, prześmiewczy i bezkompromisowy sposób, bez cienia poprawności politycznej i bez tematów tabu, bezpardonowo. Pragnę podziękować Zygmuntowi Miłoszewskiemu za naprawdę dobra literaturę i prosić o więcej, jeszcze więcej, dużo więcej.

PS. “Ten Kaszub służbę Polsce traktował w taki sposób, że robił sobie pięciodniowy tydzień pracy, jak pani na poczcie, i na każdy weekend jechał do swojej żony do Trójmiasta, która “och, och, tak bardzo nie lubi stolicy”. Rodzinne weekendy premiera kosztowały podatników miliony złotych rocznie.”

____________
#DobraKsiazka

najnowsze z książkowo

Jak dawkować olej CBD

Jak dawkować olej CBD

Jak dawkować olej CBD? Jeśli już ktoś zdecydował się stosować olej konopny
Mróz przez cały rok

Mróz przez cały rok

Mróz przez cały rok. Od jakiegoś czasu nie piszę na tematy książkowo-filmowe,
To wszystko lipa

To wszystko lipa

To wszystko lipa. Większość wiadomości medialnych, to wybujała lipa, kłamstwo, manipulacja, fotomontaż.
A w konopiach strach

A w konopiach strach

A w konopiach strach. Książka Jerzego Vetulaniego, prof. nauk przyrodniczych, neurobiologii, członka
Translate »
idź do góry