Najtrudniej poznać samego siebie

Gniew spowodowany odmiennością codzienności

Gniew spowodowany odmiennością codzienności

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Gniew spowodowany odmiennością codzienności to potężne emocje, a w zasadzie, to odrzucenie emocji. Wściekłość powodowana jest brakiem oparcia na starych strategiach radzenia sobie ze stresem. Wszystkie sprawdzone dotąd metody zawodzą, gdy pojawia się nowy konflikt i musimy się w nim odnaleźć. To on wskazuje nam, że coś jest nie tak i musimy to zmienić, aby się go pozbyć. To niezaspokojona potrzeba lub kolejna nasza wewnętrzna granica, która została przekroczona. Występujący wówczas gniew należy ukierunkować, zrozumieć i przepracować.

Gniew spowodowany odmiennością codzienności

Obserwacja:

Gdy wybucha w nas gniew, skupić należy na nim uwagę, aby go zbadać i dostrzec na czym on polega. Staramy się zidentyfikować swój problem, wyjaśnić go sobie i osobie, której chcemy to wyjaśnić. Wyjaśnij swój problem i poproś o pomoc w rozwiązaniu, bez osądzania, krytykowania i obwiniania. Jeśli potrafisz to zwolni, zastanów się i poświęcić gniewowi odrobinę uwagi i czułości. Często pod nim czai się strach. lub głęboki żal za wszystko, co nas odmieniło, zmieniło nasze schematy i przyzwyczajenia.

Przyjrzenie się emocjom i poczucie ich, pomaga je wyjaśnić. Odkrywamy wówczas co powoduje, że jesteśmy rozdrażnieni i nerwowi, a co za tym idzie gniewni. Gdy dostrzegamy swój problem i emocje, okazuje się, że nie mają one nic wspólnego z osobą, ani też z zaistniałą sytuacją. Na ogół to ukryty strach i obawa, co skutkuje emocjonalną złością i gniewem. Wystarczy rozwiać te obawy, wyjaśnić strach, aby przykre uczucie minęło.

Rozważania:

Wszelkie nienaturalne zmiany w naszym codziennym zachowaniu: uwięzienie, zamknięcie, braku kontroli lub niewiedza, powodują strach o przyszłość, a w zasadzie strach o życie. Obecny brak – przyjaciół, znajomych, pracy, bezpieczeństwa finansowego może powodować rozdrażnienie i złość. Ale lepiej to wyjaśnić, dobrze się zastanowić i dotrzeć do sedna przyczyny złości, aby nie traktować innych jak emocjonalne worki treningowe, na których go rozładowujemy.

Podsumowanie:

Weź głęboki, świadomy oddech, albo najlepiej całą serię. Pozwól sobie poczuć swój gniew i złość. Nazwij go, określ słownie, by lepiej go rozpoznać. Jeśli jest on spowodowany przez partnera, porozmawiaj z nim i przedyskutuj zachowanie. Jeśli natomiast zaistniały wynika z ciebie, dotrzyj do jego osobistych przyczyny. Pozwól mu także trochę pobyć w sobie. Emocje i uczucia odrzucane, ukrywane, chowane mają tendencje do powrotu i ponownego uruchomienia emocji.

PS. Gniew jest krótkotrwałym obłędem. – Horacy

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Tu i teraz tylko ja

Tu i teraz tylko ja

Tu i teraz tylko ja. Poprzez większą zdolność do zamiany automatycznych nawyków
Medycyna chińska

Medycyna chińska

Tradycyjna medycyna chińska (TCM) powstała w starożytnych Chinach i ewoluowała przez tysiące
Translate »
idź do góry