Najtrudniej poznać samego siebie

Gniew spowodowany odmiennością codzienności

Gniew spowodowany odmiennością codzienności

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Gniew spowodowany odmiennością codzienności to potężne emocje, a w zasadzie, to odrzucenie emocji. Wściekłość powodowana jest brakiem oparcia na starych strategiach radzenia sobie ze stresem. Wszystkie sprawdzone dotąd metody zawodzą, gdy pojawia się nowy konflikt i musimy się w nim odnaleźć. To on wskazuje nam, że coś jest nie tak i musimy to zmienić, aby się go pozbyć. To niezaspokojona potrzeba lub kolejna nasza wewnętrzna granica, która została przekroczona. Występujący wówczas gniew należy ukierunkować, zrozumieć i przepracować.

Gniew spowodowany odmiennością codzienności

Obserwacja:

Gdy wybucha w nas gniew, skupić należy na nim uwagę, aby go zbadać i dostrzec na czym on polega. Staramy się zidentyfikować swój problem, wyjaśnić go sobie i osobie, której chcemy to wyjaśnić. Wyjaśnij swój problem i poproś o pomoc w rozwiązaniu, bez osądzania, krytykowania i obwiniania. Jeśli potrafisz to zwolni, zastanów się i poświęcić gniewowi odrobinę uwagi i czułości. Często pod nim czai się strach. lub głęboki żal za wszystko, co nas odmieniło, zmieniło nasze schematy i przyzwyczajenia.

Przyjrzenie się emocjom i poczucie ich, pomaga je wyjaśnić. Odkrywamy wówczas co powoduje, że jesteśmy rozdrażnieni i nerwowi, a co za tym idzie gniewni. Gdy dostrzegamy swój problem i emocje, okazuje się, że nie mają one nic wspólnego z osobą, ani też z zaistniałą sytuacją. Na ogół to ukryty strach i obawa, co skutkuje emocjonalną złością i gniewem. Wystarczy rozwiać te obawy, wyjaśnić strach, aby przykre uczucie minęło.

Rozważania:

Wszelkie nienaturalne zmiany w naszym codziennym zachowaniu: uwięzienie, zamknięcie, braku kontroli lub niewiedza, powodują strach o przyszłość, a w zasadzie strach o życie. Obecny brak – przyjaciół, znajomych, pracy, bezpieczeństwa finansowego może powodować rozdrażnienie i złość. Ale lepiej to wyjaśnić, dobrze się zastanowić i dotrzeć do sedna przyczyny złości, aby nie traktować innych jak emocjonalne worki treningowe, na których go rozładowujemy.

Podsumowanie:

Weź głęboki, świadomy oddech, albo najlepiej całą serię. Pozwól sobie poczuć swój gniew i złość. Nazwij go, określ słownie, by lepiej go rozpoznać. Jeśli jest on spowodowany przez partnera, porozmawiaj z nim i przedyskutuj zachowanie. Jeśli natomiast zaistniały wynika z ciebie, dotrzyj do jego osobistych przyczyny. Pozwól mu także trochę pobyć w sobie. Emocje i uczucia odrzucane, ukrywane, chowane mają tendencje do powrotu i ponownego uruchomienia emocji.

PS. Gniew jest krótkotrwałym obłędem. – Horacy

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Życie jest popieprzone

Życie jest popieprzone

Życie jest popieprzone. Nie można się przejmować bzdurami, a przecież sami je
Budowanie samoświadomości

Budowanie samoświadomości

Budowanie samoświadomości. We współczesnym, stresującym, nowoczesnym życiu łatwo jest biernie reagować na
Bo mogę

Bo mogę przecież

“Bo mogę przecież” to temat przemyśleń osobistych. Co tak naprawdę znaczy dla
Translate »
idź do góry