Najtrudniej poznać samego siebie

Gorączka / Heat

Gorączka / Heat

w filmowo/topowo

Ach co to jest za wspaniały film, co za fenomenalne kino, najlepszych lat Hollywoodu i ani na jotę się nie zestarzał. Robert De Niro i Al Pacino najwybitniejsi aktorzy amerykańscy, spotkali się po raz pierwszy na ekranie razem, właśnie w “Gorączce” Michaela Manna.

Gorączka / Heat – to sensacja ze swadą!

Gorączka / HeatIntryga jest następująca: Neil McCauley (De Niro) jest pierwszoligowym złodziejem, otaczającym się zdolnymi przestępcami, tworzącymi rodzinę. Spektakularne napady wzbudzają podziw detektywa Vincenta Hanny (Al Pacino), do tego stopnia, że wymusza spotkanie z McCauleyem, gdzie prowadzi z nim szczerą i autorytarną rozmowę, wówczas to obiecują sobie śmierć. “Gorączka” zgromadziła samą śmietankę aktorską. Mamy tutaj Roberta De Niro wyglądającego przystojnie i posągowo, mamy Ala Pacino, który jak zawsze tchnie diabolicznością, mamy Vala Kilmera, który wygląda jak młody bóg, mamy Jona Voighta, Toma Sizemorea, Wesa Studi, Teda Levinea, Williama Fichtnera, nawet są Tom Noonan i Danny Trejo. Są też piękne kobiety, żony, kochanki i córki bohaterów. Jest Dianea Venora, Amy Brenneman, piękna Ashley Judd i młodziutka Natalie Portman.

To kino trzyma w napięciu, ten obraz ma akcję, którą można by było obdzielić kilka współczesnych filmów, postacie są modelowe i fascynujące i tym właśnie cechuje się dobre kino. Obrazy i sceny zapadają w pamięć. Moja młodsza żona, oglądała ten film z otwartymi ustami, nie wiedząc, że w ogóle tak dobry kino powstało i święciło triumfy, trudno mieć jej to za złe, gdyż chodziła jeszcze do szkoły, a wtedy był to film dla dorosłych :D. Polecam całym sercem “Gorączkę”, obojętne czy kto widział, czy nie. Warto ten film obejrzeć, przede wszystkim żeby przypomnieć sobie na czym wybitne kino polega, i co to znaczy dobra kinowa sensacja, a także jak zachowuje się bohater walczący z systemem, bo w świetle dzisiejszych wydarzeń na świecie, osoba rabująca banki to prawdziwy bohater i bojownik. Film trwa prawie 3 godziny, a tutaj możecie go oglądnąć w całości!

scenariusz i reżyseria: Michael Mann
gatunek: Sensacyjny
produkcja: USA
aktorzy: Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer, Jon Voight, Tom Sizemore, Diane Venora, Amy Brenneman, Mykelti Williamson, Wes Studi, Ted Levine, Dennis Haysbert, William Fichtner, Natalie Portman, Tom Noonan, Ashley Judd, Henry Rollins, Hank Azaria, Danny Trejo

PS. Fajny film wczoraj widziałem … Momenty były? … Masz!

_________
#Goraczka

najnowsze z filmowo

Głęboki wdech

Głęboki wdech

Dzisiaj filmowo – film “Głęboki wdech”. Świetne rosyjskie kino, super tematyka i
Westworld

Westworld czy życie?

Drugi raz mam przyjemność oglądać serial Westworld z 2016 roku, Jonathana Nolana
Botoks

Botoks

Botoks. Z wielkim zaskoczeniem czytam opinie na temat tego filmu, bo moim
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

Właśnie wróciłem z seansu Blade Runner’a 2049. Cóż to była za uczta filmowo-muzyczna...
Translate »
idź do góry