Gorzej niż chłop pańszczyźniany

Gorzej niż chłop pańszczyźniany

w filozoficznie/polsko/prawdziwie

Gorzej niż chłop pańszczyźniany. Nikt już nie zdaje sobie sprawy z faktu, że tak znienawidzona przez niektórych przedwojenna epoka pańszczyźniana, w porównaniu z tym co jest obecnie, to była sielanka. Wielu wydaje się, że ich los się poprawił, a tak naprawdę mają gorzej.

Gorzej niż chłop pańszczyźniany

Gorzej niż chłop pańszczyźniany

Telewizja, radio, prasa sterują naszymi emocjami i poglądami, wtłaczając nam codziennie zasady ustalone przez władzę. Tworzą de facto iluzję świata, a nie rzeczywistość i manipulują nami za pomocą propagandy. A tymczasem współczesny człowiek /obywatel/ jest bardziej zniewolony od chłopa pańszczyźnianego.

Pańszczyzna tzw. dziesięcina miała swój odpowiednik w pracy na rzecz pana i wynosiła 104 dni, czyli trzy razy mniej niż obecnie, z czego bezpośrednio wynika, że obecnie nasze zniewolenie jest trzykrotnie większe. Wszelkie tłumaczenia, że to na wspólny cel i dla państwa jest praca, to stek bzdur i matactwa, bo gołym okiem widać kto tak naprawdę obrasta w piórka i kasę, a kto zapierdala. Ot iluzja chowu z wolnego wybiegu.

Przerażające jest to, że już teraz tzw. opieka społeczna i zdrowotna. O ile nie masz dostatku czasu, jest płatna, a ZUS czyli organ mający zapewnić nam starość głosi, że jej nam nie zapewni. Dlaczego zatem godzimy się na takie traktowanie? Większość ludzi tkwi w tym marazmie i żyje złudzeniami, oddając co miesiąc dużo ponad połowę dochodów mianem haraczu. Co gorsza na cel, który nigdy, to już wiadome, nie zostanie zrealizowany.

W bardzo podobny sposób działa mafia, która „opiekując” się restauracjami, hotelami i firmami. Zastrasza właścicieli i zmusza ich do płacenia haraczu. To dokładnie ten sam mechanizm zależności pod presją kary, ale społeczeństwu mafia się nie podoba, a rząd już tak. Sami stworzyliśmy feudała i sami dobrowolnie budujemy mu pałace i finansujemy jego rodzinę i znajomych. Dla czego? Bo jesteśmy bezgranicznie głupi i zadufani w swoją nawet już nie wiedzę, lecz mglistą obietnicę przyszłej egzystencji. Co z wami, ludzie? Byle co wam obiecać, a wy jak barany leziecie do rzeźni? Bo co? Dlaczego pozwalacie się rabować, w imię ochrony rządu przez policję, wojsko i dwumilionowej armii urzędników? Naprawdę?

PS. Oba my se oba, nie bójmy się boba, bobo jest malutkie, zbijemy go oba.

_________
#Niewolnik

Tags: