Najtrudniej poznać samego siebie

Gorzej niż chłop pańszczyźniany

Gorzej niż chłop pańszczyźniany

w prawdziwie/filozoficznie/polsko

Gorzej niż chłop pańszczyźniany. Nikt już nie zdaje sobie sprawy z faktu, że tak znienawidzona przez niektórych przedwojenna epoka pańszczyźniana, w porównaniu z tym co jest obecnie, to była sielanka. Wielu wydaje się, że ich los się poprawił, a tak naprawdę mają gorzej.

Gorzej niż chłop pańszczyźniany

Gorzej niż chłop pańszczyźniany

Telewizja, radio, prasa sterują naszymi emocjami i poglądami, wtłaczając nam codziennie zasady ustalone przez władzę. Tworzą de facto iluzję świata, a nie rzeczywistość i manipulują nami za pomocą propagandy. A tymczasem współczesny człowiek /obywatel/ jest bardziej zniewolony od chłopa pańszczyźnianego.

Pańszczyzna tzw. dziesięcina miała swój odpowiednik w pracy na rzecz pana i wynosiła 104 dni, czyli trzy razy mniej niż obecnie, z czego bezpośrednio wynika, że obecnie nasze zniewolenie jest trzykrotnie większe. Wszelkie tłumaczenia, że to na wspólny cel i dla państwa jest praca, to stek bzdur i matactwa, bo gołym okiem widać kto tak naprawdę obrasta w piórka i kasę, a kto zapierdala. Ot iluzja chowu z wolnego wybiegu.

Przerażające jest to, że już teraz tzw. opieka społeczna i zdrowotna. O ile nie masz dostatku czasu, jest płatna, a ZUS czyli organ mający zapewnić nam starość głosi, że jej nam nie zapewni. Dlaczego zatem godzimy się na takie traktowanie? Większość ludzi tkwi w tym marazmie i żyje złudzeniami, oddając co miesiąc dużo ponad połowę dochodów mianem haraczu. Co gorsza na cel, który nigdy, to już wiadome, nie zostanie zrealizowany.

W bardzo podobny sposób działa mafia, która “opiekując” się restauracjami, hotelami i firmami. Zastrasza właścicieli i zmusza ich do płacenia haraczu. To dokładnie ten sam mechanizm zależności pod presją kary, ale społeczeństwu mafia się nie podoba, a rząd już tak. Sami stworzyliśmy feudała i sami dobrowolnie budujemy mu pałace i finansujemy jego rodzinę i znajomych. Dla czego? Bo jesteśmy bezgranicznie głupi i zadufani w swoją nawet już nie wiedzę, lecz mglistą obietnicę przyszłej egzystencji. Co z wami, ludzie? Byle co wam obiecać, a wy jak barany leziecie do rzeźni? Bo co? Dlaczego pozwalacie się rabować, w imię ochrony rządu przez policję, wojsko i dwumilionowej armii urzędników? Naprawdę?

PS. Oba my se oba, nie bójmy się boba, bobo jest malutkie, zbijemy go oba.

_________
#Niewolnik

najnowsze z prawdziwie

Życie jest popieprzone

Życie jest popieprzone

Życie jest popieprzone. Nie można się przejmować bzdurami, a przecież sami je
Budowanie samoświadomości

Budowanie samoświadomości

Budowanie samoświadomości. We współczesnym, stresującym, nowoczesnym życiu łatwo jest biernie reagować na
Bo mogę

Bo mogę przecież

“Bo mogę przecież” to temat przemyśleń osobistych. Co tak naprawdę znaczy dla
Translate »
idź do góry