Najtrudniej poznać samego siebie

Guzik władzy

w polsko/prawdziwie

To właśnie dzisiaj marszałek Radosław Sikorski /Nieradek/ wyłączył mikrofon podczas wystąpienia posła PiS Bartosza Kownackiego, który przedstawiał pytania do prezydenta Bronisława Komorowskiego o jego powiązania z WSI i SKOK Wołomin. I co się stało?

I guzik władzy zadziałał bezprawnie, ze strachu!

prez1Zdaniem mec. Bartosza Kownackiego, członka zespołu parlamentarnego badającego powiązania prezydenta Bronisława Komorowskiego z Wojskowymi Służbami informacyjnymi, samo przebywanie w Kancelarii Prezydenckiej, w Belwederze, w otoczeniu prezydenta osób, które doprowadziły do defraudacji miliardów złotych, samo w sobie jest niepokojące i niejednoznaczne. Ci ludzie to osoby, wobec których od kilkunastu lat istnieją podejrzenia o szereg wyłudzeń. A jakiekolwiek wspomnienie ich medialnie, czy to na sali sejmowej, grozi w najlepszym wypadku zakneblowaniem. Jawnym przykładem takich zachowań jest dzisiejsze wyłączenie mikrofonu przez marszałka Sikorskiego, gdy poseł PiS Bartosz Kownacki zaczął pytać o powiązania prezydenta Komorowskiego z WSI. To tchórzliwe zachowanie, bo jeśli pan marszałek wyłącza mikrofon na słowa „prezydent Komorowski” to znaczy, że Platforma Obywatelska jest przerażona, że jest on osobą niewiarygodną i uwikłaną.

Pytanie zadane przy wyłączonym mikrofonie było związane z powiązaniami pana prezydenta Komorowskiego z kpt Piotrem P. lub innymi żołnierzami byłych WSI, którzy byli odpowiedzialni za defraudację w fundacji Pro Cywili, czy tez SKOK Wołomin. Następne zaś – dlaczego podległe panu Komorowskiemu służby nakazały swego czasu nieściganie Komendzie Głównej Policji osób związanych z fundacją Pro Cywili. To są pytania do kandydata na prezydenta i każdy tak naprawdę może je zadać. Blokowanie ich w żaden sposób nie przysłuży się kandydatowi, a ciągnie za sobą podejrzenie, że jest istotne i nie bezpodstawne. Czego boi się Platforma Obywatelska? Prawdy? “Skoro pan marszałek knebluje usta opozycji, mając władzę nad mikrofonem, to my jako prezydium zespołu kierujemy pismo do prezydenta, w którym zadajemy te same pytania i prosimy o odpowiedź, jeżeli pan prezydent nie ma nic do ukrycia. Gdyby zdecydował się przyjść na posiedzenie zespołu i wszystko wytłumaczyć, to by rozwiało wszystkie wątpliwości”.

PS. Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: święta prowda, tyż prowda i gówno prowda.
_____
#WSI

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Translate »
idź do góry