Nieustający hałas psychiczny

Nieustający hałas psychiczny

w świadomie/prawdziwie/zdrowotnie

Nieustający hałas psychiczny. Czym jest ten hałas psychiczny? To nieustanny monolog umysłu, nigdy się nie kończący. To skłonność umysłu do myślenia, wewnętrzna rozmowa lub wewnętrzny monolog, który nieustannie toczy się w umyśle. Rodzaj wewnętrznego głosu, który nieustannie analizuje i opiniuje wszystko, co dotyczy życia, okoliczności i ludzi. To głos w głowie, który po prostu nieustanni mówi. Ten głos wewnętrzny trwa w każdym umyśle. Pamiętaj – nie jesteś tym głosem, to zwykłe myśli.

Nieustający hałas psychicznyNieustający hałas psychiczny

Gdy stajesz się świadomy, ten głos najpierw traci na ważności, a później coraz bardziej przycicha. Dzięki temu, że stajesz się bardziej świadomy, dostrzegasz także szum i ciągły przepływ nieistotnych, często bezużytecznych, rozpraszających myśli. To własnie jest ten hałas psychiczny, który trwa w naszych głowach, a który wcale nie jest istotny i którego w ogóle nie musisz słuchać. Jedną z cech umysłu jest nawyk powtarzania w kółko tych samych myśli i warto o tym pamiętać. Gdy te myśli są pozytywne, to OK. Ale na ogół to negatywne myśli, które potęgują w nas stres, zmartwienia, złość, frustrację. Są to myśli, których absolutnie nie potrzebujesz.

Nazbyt często to co się dziej w naszych głowach jest męczące i wyczerpujące. Stajemy się przez nie skołowani i zmęczeni. Ta ciągła paplanina sprawia, że za​​tracamy świadomość tego, co się wokół nas dzieje. Ze szkodą dla siebie oczywiście. Nasz umysł jest bardzo użytecznym narzędziem, ale niestety trzeba go też kontrolować. Wyłączenie umysłu, jeśli osiągalne, tworzy stan wewnętrznego spokoju. W rzeczywistości jest to stan podwyższonej świadomości, jasnego zrozumienia i bystrego umysłu.

Wszystkie duchowe tradycje i nauki zawsze poszukiwały stanu wewnętrznego spokoju, w którym nie ma mentalnego hałasu. Ma to ogromne znaczenie zarówno dla poszukiwaczy duchowych, jak i tych, którzy chcą poprawić lub naprawić swoje życie. Bywa, że czasami możemy doświadczyć krótkiego okresu wewnętrznego spokoju, bez psychicznego hałasu. Zwykle dzieje się to mimowolnie, gdy nasza uwaga jest całkowicie pochłonięta jakąś ciekawą czynnością, skupia się na oglądzie, koncentruje się. W takich momentach doznajemy przebłysku wewnętrznego spokoju. Stąd też wiemy czym on jest i jak ważny jest dla nas.

Spokój wewnętrzny uzyskujemy przy medytacji, ale i przebywając na łonie natury i podziwiając ją, koncentrując się na pasjach lub w trakcie podziwiania sztuki. Najlepszym sposobem jest zwykłe wyciszenie – siadasz w miejscu wygodnym i patrzysz bez myśli.

PS. Jesteś spokojny – jesteś szczęśliwy! – August Witti