Najtrudniej poznać samego siebie

Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

w artystycznie/filmowo/topowo

Kaja zwróciła mi uwagę, że dawno nie pisałem o filmach. Tym razem się poprawię i napiszę o filmie, który mnie zaskoczył, o filmie, który mówi prosto o ludziach, o świecie, o miłości, a jednocześnie jest chłopacki. Filmu w którym gra cudowny Sam Neill, trzymający nieustannie formę. Gra też przepięknie Nowa Zelandia …

Hunt for the Wilderpeople.

Hunt for the WilderpeopleObraz Taika Waititi, twórcy  “Co robimy w ukryciu” jest niezwykle wnikliwy, normalny, a za razem autentyczny. Czyli da się robić nisko nakładowe cudownie dobre filmy. Całość obrazu okraszona jest zaskakującym humorem, w stylu tekstu “Jak będzie ci ciężko, zjedz psa!”, doskonałą muzyką i powalającą przyrodą Nowej Zelandii, która do złudzenia przypomina polskie krajobrazy. No może poza kilkoma roślinkami.

Waititi buduje obraz opisywanego świata z dużym wyczuciem i niesamowitym dystansem samych bohaterów. Nawet najbardziej kuriozalne sytuacje wydają się być realne i odwrotnie, to co w istocie realne, staje się w rękach reżysera absurdalne. Lekkość z jaką prowadzona jest akcja daje komfort i mimo swojej powagi, zaangażowania tematycznego i trudności tematu, wszak o miłości mówi się najtrudniej, zaskakuje. To co mogło być tragedią, jest przygodą i mimo, że zdajemy sobie sprawę z absurdalności sytuacji, chcemy, aby trwała jak najdłużej.

Fantastyczna obsada aktorska, nie tylko doborowego Sama Neilla, piękne krajobrazy Nowej Zelandii i cudowna muzyka grupy Moniker, dają cudownie spokojny obraz komediowy, wspaniały na niedzielę, doskonały do zastanowienia i pomocny przy zrozumieniu miłości. Ważne jest nie to, co się świeci. Życie jest szorstkie, system absurdalny, ludzie głupi, a i tak wygląda to w porządku, na tle opisywanej historii. Osobiście film bardzo mi się podobał, nawet teraz zamykając oczy widzę bohaterów, piękne krajobrazy, dziką przepiękna przyroda.

PS. Cudowny film, zabawny i świeży, bez ciężkiej, współczesnej popkultury.

_________________
#HuntWilderpeople

najnowsze z artystycznie

Westworld

Westworld czy życie?

Drugi raz mam przyjemność oglądać serial Westworld z 2016 roku, Jonathana Nolana
Rozkwit sztuki

Rozkwit sztuki

Rozkwit sztuki – obserwujemy wzrastający rozkwit sztuki wszelkiej. Wraz z nią kroczy
Botoks

Botoks

Botoks. Z wielkim zaskoczeniem czytam opinie na temat tego filmu, bo moim
Translate »
idź do góry