Najtrudniej poznać samego siebie

Ideę szlag trafił

w europejsko/filozoficznie/prawdziwie

Wielka i wzniosła idea Unii Europejskiej, w obliczu ataków terrorystycznych w Paryżu, zbliża się do końca. Z szumnych zapowiedzi i tyrad pozostał kurz i egoistyczne nastawienie. Ratuj się kto może. Polityka otwartych granic okazała się nierozważna i słaba, nie mająca nic wspólnego z bezpieczeństwem i współpracą. Unijną …

ideę szlag trafił.

ue1Reakcja państw Unii na kryzys imigracyjny rozwiała wszelkie złudzenia i podważyła istotę Unii Europejskiej jako grupy państw o równym głosie. Zniknęła też, niczym kamfora, tak szumnie głoszona solidarność unijna. “Jak można śledzić podejrzane o terroryzm osoby na kontynencie, na którym nie tylko nie ma granic, ale także zniesiono władzę, która byłaby w stanie kontrolować tranzyt przez terytorium UE?”. Terroryści wykorzystują fakt braku granic do własnych celów. W tej chwili, poszczególne państwa Unii, kwestionują nie tylko przepływ ludzi i towarów, ale też zwiększają kontrole graniczne i wprowadzają drastyczne sankcje za ich przekroczenie. Czyli ewidentnie ideę szlag trafił.

Unia Europejska jak każda struktura na świecie powinna w momencie powstawania opracować realistyczny plan ochrony zewnętrznych granic i zabezpieczyć się przed wszelką ingerencją z zewnątrz, także napływem. Ale to wymagałoby właśnie realnej współpracy, solidarności i wzajemnego wsparcia, tego wszystkiego czego Unii od samego początku brak, ze względu na brak demokracji. Widoczne rozłamy i faworyzowanie państw tzw. wiodących, nie sprzyjały od początku Unii, a obecne straszenie wyrzuceniem, wymuszanie i ewidentne marginalizowanie pozycji poszczególnych krajów, jest tak rażące, że aż nieprzyzwoite. Jeszcze ten tykający zegar w ustach Tuska, a fe.

PS. Parafrazując pewien stary kawał: Donald miałeś Unię … to jej k…wa nie masz!

______________
#UniaEuropejska

najnowsze z europejsko

Blackout świata

Blackout świata

Blackout świata – Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. W całym cywilizowanym świecie
Gesara i Nesara

Gesara i Nesara

Gesara i Nesara – Zaczęło się lata temu w Stanach Zjednoczonych. Gdy
Translate »
idź do góry