Najtrudniej poznać samego siebie

Idiota jest politykiem

Idiota jest politykiem

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Idiota jest politykiem. Większość polityków, z mojej obserwacji, to niedorobieni, popaprani imbecyle, którzy bez partii nic w życiu by nie znaczyli. Nic w tym dziwnego, że trzymają się partii i polityki jak rzep psiego ogona. Dlatego też w większości w naszym teoretycznym kraju to zwykły idiota jest politykiem!

Idiota jest politykiem

Idiota jest politykiem

Dlaczego polska polityka zarezerwowana jest dla ludzi małego formatu? Bo człowiek sukcesu i na dodatek z klasą, nigdy nie będzie się rozpychał rękami, krzyczał, łgał jak najęty i zgadzał się na każdy idiotyzm, który lider wymyśli. W całym demokratycznym i cywilizowanym świecie do władzy /czyt. polityki/ przepustkę daje sukces życiowy, wiedza, kompetencje i pozycja.

Tamtejsze społeczeństwa chętnie głosują na tego, kto może się poszczycić dużymi osiągnięciami, bo to świadczy o postawie zwycięzcy. Ponadto zdobyte doświadczenie taka osoba może spożytkować dla dobra ogółu. Tutaj, w tym kraju panuje odmienny model wyborczy.

Chętnie wybieramy pyskaczy obiecujących gruszki na wierzbie. Drapieżnych niedorajdów życiowych, dziwaków. Intelektualnych parweniuszy i nieudaczników życiowych, dla których kariera posła jest największym i jedynym sukcesem życiowym.

Dlaczego? Dlaczego tak się dzieje? Przyczyna jest trywialna, my Polacy nie znosimy ludzi sukcesu. Nienawidzimy ich jak “psów”, sąsiad któremu się powodzi, a na dodatek inteligentny i intelektualnie górujący, to przekleństwo, które należy zwalczyć.

Zazdrość, niechęć, nienawiść do wszystkiego co od nas samych lepsze, jest niezmierzona. Wolimy u władzy menty społeczne, bo w wielu kwestiach są gorsi od nas i nie musimy ich szanować, niż kogoś kto góruje nad nami jak niebo i daleko nam do tej wysokości. Ta krótkowzroczność i zacietrzewienie doprowadziło nasz kraj nad samą przepaść. O ile sami się nie ockniemy, nie powrócimy do honorowania mędrców i mentorów. Dopóki nie uznamy autorytetów moralnych i biznesowych, nie możemy spodziewać się niczego dobrego.

Każdy z nas zna w swym otoczeniu osoby kompetentne, mądre, obdarzone zdolnościami, posiadające zalety. Tych właśnie ludzi należy cenić, im składać uszanowanie i prosić, zabiegać aby zechciały nam służyć. Ono mogą zajmować stanowiska publiczne, ubiegać się o mandat posła lub senatora. Ale dopóki nie powstaną w Polsce JOW-y, dopóki będą rządzić struktury partii i decydenci partyjni, dopóty na realizację rozsądnego indywidualnego programu nie ma wielkich szans.

Ludzi mądrych i prawych jest sporo, ludzi sukcesu, pomysłodawców, racjonalizatorów, ludzi dla których zrozumienie i uzdrowienie zasad rynkowych i gospodarczych nie jest żadnym wysiłkiem intelektualnym. Tych ludzi należy pozyskać, ale najpierw oddać im szacunek całego społeczeństwa, czy to lokalnego, czy państwowego. Ludzie mądrzy, którzy są doceniani i szanowani, chętniej otwierają się na społeczność, doradzają i kreują rzeczywistość. Nieudacznicy tylko niszczą.

PS. Mówienie jest rzeczą głupców, mil­cze­nie – tchórzy, a słucha­nie rzeczą mędrców. 

________
#Polityka

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry