Ignorancja błogością nie jest

Ignorancja błogością nie jest

w świadomie/zdrowotnie

Ignorancja błogością nie jest, ale daje święty spokój. Ignorancja lub brak wiedzy, albo wtórny analfabetyzm nie są zwykle postrzegane jako coś dobrego. Mogą jednak zaistnieć sytuacje, w których zaznasz szczęścia, nie znając prawdy. Potocznym zwrotem stało się „ignorancja to błogość”. Nie należy go brać dosłownie, gdyż to szyderstwo. Ale za to już błogość jest źródłem ignorancji. Bo ignorancja niejako z niej wypływa.

Ignorancja błogością nie jestIgnorancję można zdefiniować jako permanentny brak faktów lub wiedzy, brak zainteresowania. Idea, że ​​czasami lepiej nie znać prawdy, jest mylna. Aczkolwiek dobrze jest się rozeznać, które tematy wiedzy nas interesują. Ignorancja może być błogością np. dla męża, który nie wie, że jego małżonka go zdradza lub odwrotnie. Ta błogość bywa krótkotrwała, do momentu aż prawda wyjdzie na jaw.

Ignorancją jest błogością dla rodzica, który myśli, że jego dziecko przestrzega wszystkich zasad, jest dobre i porządne, podczas gdy w rzeczywistości dziecko zupełnie o to nie dba. Ignorancja może być błogosławieństwem dla ludzi, którzy nie chcą słuchać już wiadomości ze świata i okolicy. Mogą nie wiedzieć, co dzieje się w okolicy – to fakt. Ale czy to jest błogością? Oceńcie sami.

Ignorancja błogością nie jest – Podsumowanie:

Czy ignorancja naprawdę może być błogością? Czy prawda powinna zawsze dominować? W większości przypadków lepiej mieć do dyspozycji wszystkie fakty, widzieć rzecz czy zjawisko w całości, z dużej perspektywy. Ale też miło jest żyć w świecie wolnym od napięć rzeczywistości, w świecie swoich wyobrażeń. Spójrzmy na to tak, że miło jest od czasu do czasu wrócić do naiwność z dzieciństwa. Zatem ignorancja może być błogością i błogością nie być, ale daje znacznie więcej wolności niż wiedza na jakiś temat.

Na koniec cytacik:

„Głupota ma pewien urok, ignorancja nie.” – Frank Zappa

PS. „Gówno mnie to obchodzi” – to czysta ignorancja. – August Witti

_________
#Ignorancja

Tags: