Najtrudniej poznać samego siebie

Iluzoryczne ja

Iluzoryczne ja

w filozoficznie/oświecenie/prawdziwie

Świadomość jest jednością w wielości. Raz iluzoryczne ja doświadcza świata, a raz odwrotnie. Bliskie relacje międzyludzkie wymagają wzajemnego zrozumienia, co dzieje się w umyśle partnera. Jest to szalenie istotne /wieża Babel/, gdyż dopiero wówczas dowiadujemy się, co dzieje się w naszym umyśle i jest to trudne, bo ciut schizofreniczne. Umysł człowieka do rozwiązania swoich płytkich problemików ewoluował i stał się otaczającym światem i rzeczami, których doświadcza będąc obserwatorem. Mózg ludzki modeluje rzeczywistość po to, aby ją lepiej przyswoić i zrozumieć. Zatem to, co się odbywa w mózgu, to symulacja, która dodatkowo pobudza …

Iluzoryczne ja.

Iluzoryczne jaŚwiadomość otacza uczucia i odczucia towarzyszących nauce. Można powiedzieć, że świadomość otacza naukę w dowolnej formie. Nauka to wiedza, również o samym sobie. Ale to świadomość pozwala nam niejako wznieść się ponad myśli i zrozumieć co się w nas dzieje. Ta wiedza to np. rozróżnienie dobra i zła. Kształtuje ona osąd każdego człowieka, jako odosobnionej kreacji, na temat jego własnych uczuć w stosunku do … Bo te, aby zachować zdrowie i dobrostan, poddajemy właśnie obserwacji.

Tutaj w zrozumieniu tematu może przyjść w sukurs współczesna psychologia opisując to tak. Na początku jest świadomość i aktywne obserwowanie nowej wiedzy. Wówczas gdy w nas następuje przełom /skok/ do nowego jako części starego, możemy mówić o świadomości indywidualnej. Przy czym naturalnym jest, że człowiek przyjmuje nowe, zwyczajowo, jakby zawsze tak myślał. Zatem świadome skoki to zbawienie dla człowieka chcącego ogarniać i zrozumieć własną rzeczywistość i istnienie.

Świadomość a iluzoryczne ja:

W wielu systemach kulturowych świadomość jest przyrównana do duszy. Jednak metafizyczne poczucie świadomości jest jedynie filozoficzną abstrakcją, która wywodzi się z różnych wierzeń religijnych jako czysty akt wiary. Trzeba mieć świadomość, że odosobnienie jest tylko na tym poziomie /w tej gęstości/ i tylko tutaj występuje iluzoryczne ja. Dodatkowo to iluzoryczne ja obdarzone zostało wolną wolą. To niejednokrotnie mieszanka piorunująca, a w większości szalony popis auto manipulacji i zakłamania. Czas przyjrzeć się tematowi i pochylić nad nim.

Podsumowanie:

Świadomość to jedność, która zachowuje dwoistość, a zatem zróżnicowanie, które uzasadnia doświadczenia i doświadczanie, ale także je przekracza, w sprzyjających warunkach, osiągając idealną wartość, którą ma wyrazić. Iluzoryczne ja dążąc do świadomości, zaczyna się w nas powoli rozpływać. I o to chodzi!

PS. Świat jest jednością w wielości. Raz iluzoryczne ja doświadcza świata, a raz odwrotnie.

najnowsze z filozoficznie

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na

Widzenie świata

Widzenie świata jest zależne od naszych myśli. Jeżeli szklanka jest do połowy
Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca. Nauczyliśmy się opiniować, konfabulować, oceniać. A na jakiej
Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy. Nie rozważamy zbyt wiele swoich zachowań i swego życia,
Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Translate »
idź do góry