Najtrudniej poznać samego siebie

Indica vs Sativa

Indica vs Sativa

w tradycyjnie/zdrowotnie

Indica vs Sativa. Jedna z nich daje nam otwartość, druga luz. Jedna możliwość skupienia, druga relaks. Obie są bardzo podobne, ale potrafią być bardzo różne. Są niczym bliźniaki, czyli identyczne, ale różnice są oczywiste.

Indica vs Sativa

Indica vs Sativa

Indica stosowana i uprawiana jest częściej. Zwykle krótsza i szersza, znana jest ze stosowania bardziej na ciało, niż na umysł. Korzystanie ze szczepów Indica ma działanie na ból, stres, bezsenność, itd. Rośliny te są krótkie, gęsto rozgałęzione, mają szersze liście, nadają się doskonale do uprawy zamkniętej.

Sativa jest zdecydowanie wyższa /nawet do 6m/, cieńsza i znana z dużej mocy. Ale Sativa może też powodować stany lękowe i ataki paniki, zwłaszcza u ludzi w złym, niekorzystnym nastroju i stanie zdrowia. Intensywność działania różni się dla różnych osób i szczepów /mocy/. Pozytywem jest zwiększona kreatywność, przez co Sativę stosuje się częściej w ciągu dnia.

Odróżnienie wizualne jest banalne – mała, duża. Sativa w zamknięciu, Indica na zewnątrz, lecz ciągłe krzyżowanie roślin sprawia, że coraz mniej różnic. Naukowa hipoteza głosi, że różnica składu chemicznego tkwi w ilości CBD. Można powiedzieć, że Indica ma wyższą zawartość THC, ale w stosunku do CBD. I odwrotnie, Sativa ma wyższą zawartość CBD, w stosunku do THC. Ot cała magia.

Roślina stale ewoluuje, hodowcy do perfekcji doprowadzili sztukę zhybrydyzowanych uprawy. Wydobywają najlepsze cechy i usuwając inne, poprzez selektywne krzyżowanie tworzą zupełnie nowy świat. W miarę upływu czasu i coraz większej legalizacji, mamy coraz więcej miejsc na świecie, gdzie prowadzi się zaawansowane badania, nie tylko medyczne.

Z dnia na dzień przybywa miłośników, entuzjastów i propagatorów, bo niezaprzeczalny fakt stanowi, że jest to święta, dobroczynna i niesamowicie lecznicza roślina. Na całym zdrowo i mądrze myślącym świecie, naukowcy, hodowcy i zwykli ludzie odkrywają głębię pozytywnego wpływu uwolnionej wreszcie rośliny. A fakt, że poszerza ona świadomość, wcale nie przysparza jej zrozumienia, zwłaszcza w władzach zniewolonych społeczeństw.

PS. I więcej podziałów, tym łatwiej sterować, im więcej zakazów, tym lepiej drenować. – August Witti

__________
#IndicaSativa

najnowsze z tradycyjnie

10 rad tybetańskich

10 rad tybetańskich

10 rad tybetańskich. Wiele z nich stosuję bezwiednie od lat. Zapewne każdy
Boskość jest w standardzie

Boskość jest w standardzie

Boskość jest w standardzie. Długo, naprawdę długo zastanawiam się nad pewnym boskim konstruktem
Translate »
idź do góry
Skip to content