Najtrudniej poznać samego siebie

Inni zaprzątują naszą uwagę

Inni zaprzątują naszą uwagę

w filozoficznie

Inni zaprzątują naszą uwagę. Ciekawi nas co dzieje się na świecie, ciekawią trendy, sztuka, polityka, informacje, ale tak naprawdę nie wiemy czy to, co widzimy jest prawdą, czy nie. Czy ktoś kogo znamy nie osobiście, na odległość, poprzez Internet, z mediów znamy z prawdziwej strony, czy informacje do nas docierające są sprawdzone i prawdziwe, czy nie? Dosyć często okazuje się, że nie są. To samo dzieje się, gdy słabo kogoś znamy. Najlepiej zaś znamy siebie.

Inni zaprzątują naszą uwagęInni zaprzątują naszą uwagę

W swoim życiu jesteś ze sobą 24 h/d, 364/5 dni w roku, ok. 70 lat /średnio licząc/. Spędzasz ze sobą średnio ok. 613 000 godzin życia. A ile spędzasz z innymi, poświęcając im pełną uwagę, jak sobie? Zatem jesteś tylko ty, tu i teraz, bo inność jest znikoma i marginalna. Dlatego też winneś skupić się tylko na sobie, na tym co kochasz, co cię pasjonuje, co porywa twe serce, bo wówczas jesteś szczęśliwy i jeśli pasją jest twą pracą, to nie ma mowy już o pracy. Pasja wypełnia wszystko co wiąże się z aktywnością i potrafi pochłonąć w pełni. Potrafi rozwijana stworzyć z życia bajkę. Ale aby to utrzymać, ważna jest higiena życia i higiena myśli.

Generalnie im większa pasja życia, czy pasja w życiu, tym to życie jest bardziej spełnione i szczęśliwe. Dlaczego? Gdyż pasja nakierowuje całą resztę na siebie. Często też tworzy cel. A cel lub cele w życiu to nie w kij dmuchał. A bywa, że powołanie. Tak właśnie. Życie celowe to życie świadome. Ale wracając do meritum. Tworzymy swym istnieniem /obserwacją/ innych. Stwarzamy ich dla siebie. Nasi bliscy i nie tylko są miarą naszego życia. Ale nie na odwrót. Potrafimy nieświadomie stworzyć sobie całkiem trudne życie i bolesne. Bo naszym świadomym celem jest doświadczenie. A przez nie świadomość.

Inni zaprzątują naszą uwagę – Podsumowanie:

Ale bynajmniej nie musimy cierpieć. Tak nas uczono, tak formowano, alby ból i cierpienie wywyższać. Ale dlaczego? Czy aby, coś lub ktoś z tego bólu i cierpienia nie korzysta? Bo na pewno nie my sami. A skupić się mamy na sobie, na swoim wzroście, na miłości własnej, na otuleniu siebie miłością, tak aby wreszcie poczuć się bezpiecznie, aby nasza wartość w naszych oczach wzrosła. A to dzieje się wówczas, gdy pomagasz, kochasz, oddajesz siebie z miłością. Wówczas tkasz tą miłość i się nią otulasz. Jeśli oczywiście chcesz i tego pragniesz. Nie znam nikogo kto by nie chciał być otulony miłością. Nawet jak miłości nie zaznał, to i tak wie, że otulenie nią to raj.

PS. Złość może być wyzwoleniem wielkiej miłości. – August Witti

_____
#Inni

Tags:

najnowsze z filozoficznie

Zwierzęta mają duszę

Zwierzęta mają duszę

Zwierzęta mają duszę. Papież Franciszek przedstawił swoje stanowisko w tej kluczowej debacie,
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Co to jest wiara?

Co to jest wiara? Przekonanie to coś, w co wierzysz lub akceptujesz jako

Jak działa życie?

Jak działa życie? Ludzie często nazywają życie grą, filmem, spektaklem. Aby wygrać,

Są tacy co wiedzą

Są tacy co wiedzą, znają się, przewidują lepiej. Są ludzie, którzy myślą,
Translate »
idź do góry
Skip to content