Inżynieria kognitywna

Inżynieria kognitywna

w kwantowo/oświecenie

Inżynieria kognitywna. W ciągu zaledwie pół wieku nastąpił błyskawiczny postęp w nauce, technice i technologii. Informatyzacja i sieć publiczna przyniosły nam ogromny wzrost wiedzy, poprzez ogólnie darmowy Internet, ale też na przykład dzięki pracom nad sztuczną inteligencją. Równolegle trwa transformacja ludzkości związana ze stale wzrastającym rezonansem Schumanna, a co za tym idzie dzięki wzrastającej świadomości oraz Słońcu, które mimo iż zasłaniane, nadal świeci i bardzo pozytywnie na nas oddziałuje.

To niesie nam ważną lekcję. A mianowicie najcenniejsza i najważniejsza jest świadomości i jej rozwój, aby nie zatracić resztek człowieczeństwa. Bez świadomości i jej rozwoju zmierzamy do zagłady, gdyż nie umiemy współgrać z przyrodą, która daje nam możliwość życia. Niszczymy swój własny ekosystem.

Inżynieria kognitywna

Inżynieria kognitywna

Otóż bycie świadomym to świadomość własnego istnienia. Wyższa świadomości to świadome postrzeganie i widzenie rzeczy takimi, jakimi są naprawdę. Za tym idzie zrozumienie istnienia, wybaczenie i miłość. Każdy z nas ma moc /bez wyjątku/, aby być świadomym. Nie oznacza to bynajmniej, że musi cierpieć lub medytować, czy też modlić się, popadać w samotności i odosobnienie.

Owszem, to może pomóc, ale też może zaszkodzić. Wystarczy tylko dopuścić do siebie rzeczy niezrozumiałe, dokładnie w tym temacie, który Ciebie interesuje. Nauka, polityka, system już i tak pognały na przód tak, że każda tematyka jest dobra do zgłębienia. A jak już odkryjesz istotę danej rzeczy, nie schematy, a istotę, nie brednie patentowane, ale istotę, lecisz do następnej i następnej, bo takie to ciekawe.

Czym jest fizyka kognitywna, a co za tym idzie – i inżynieria? Zarówno Zachód, jak i Wschód od dawna zauważały potencjał ludzkiego umysłu /świadomości/. W momencie gdy nauka zaczęła uznawać, że świadomość istnieje poza naszymi fizycznymi granicami ciałami, zaczęła doganiać filozofię wschodnią.

Uznając, że nasze zdolności poznawcze mogą być ćwiczone poprzez medytację i techniki rozwoju. Nauka uznała istnienie „Boga”/Boga należy tutaj czytać jako świadomość/. O dziwo, wielu mistrzom sztuk walki, służbom specjalnym, tajnym organizacjom i zarządcom świata te techniki są dosyć dobrze znane od wieków. Rób to co chcesz zrobić, ale świadomie, przytomnie, rozumnie, jak zwał tak zwał. Wystarczy chcieć, powziąć zamiar i konsekwentnie kreować. Uda się na pewno, należy tylko wierzyć.

Nauka ukrywająca się za genetycznie modyfikowanymi cząsteczkami DNA do klonowania w obcych komórkach znana jest nam od lat siedemdziesiątych. GMO od połowy lat dziewięćdziesiątych, obecnie zagościło i w Polsce. Human Genome Project w USA zapoczątkowany został na początku lat dziewięćdziesiątych. Mapowanie i sekwencjonowanie ludzkiego genomu ogłoszono w 2000 r.

Technologia edycji genomu o nazwie CRISPR, za pomocą którego można będzie ulepszać ludzkie cechy fizyczne. Wygląd, wytrzymałość, zwinność – może stać się etycznym i moralnym polem minowym. Konflikt ewolucji ludzkiej świadomości z naukowym postępem technologicznym staje się coraz bardziej zaostrzony.

Natomiast ewolucja świadomości jest dla ludzkości konieczna i nieodzowna. Należy przeciwstawić się podstawowym ludzkim tendencjom do władzy, chciwości. Mogą one doprowadzić do niewłaściwego wykorzystania np. inżynierii genetycznej i modyfikacji biologicznej. Nie mówiąc już o całej dziwacznej reszcie. Z dnia na dzień zauważamy jak GMO jest dla nas niebezpieczne, masa zachorowań zwłaszcza u ludzi bardzo młodych.

Co zatem mamy myśleć o modyfikacji genetycznej? Tym bardziej, gdy okazuje się, że nauka to już nie jest obiektywna i szlachetna pani. Tylko stara kurwa, która nadstawia dupy każdemu i bierze wszystko za byle co. Lepiej zatem nie myśleć, nie podsycać i odrzucić mentalnie wszystko. A dla ciekawych to nauka nie jest jedynie wiedzą naukową. Wiedzę natomiast można podzielić na kilka gatunków.

  • potoczna,
  • naukowa,
  • artystyczno-literacka,
  • spekulatywna,
  • irracjonalna /to Ty/.

Nauka jak zwykle chce wszystko regulować, ustawiać, zmieniać. Wszak chodzi o kasę, zatem FLI to „inżynieria kognitywna”, z naciskiem na wzmocnienie świadomości. FLI to naukowa edycja DNA, pod kątem wyższych stanów świadomości. Prawdopodobnie naukowcy chcą podawać nam odpowiednie specyfiki, aby móc zarządzać naszymi wyższymi stanami świadomości.

Pytanie tylko – po co? Wszak znamy święte rośliny i grzyby, które od tysiącleci temu służą, ale nauka uparcie je dyskredytuje. Pytanie co lepsze, czy naturalny roślinny i sprawdzony produkt czy chemiczna mieszanka, która nigdy nie wiadomo jak się finalnie zachowa?

Epoka zabaw w Matkę Naturę, czy w Boga daje początek nowej formie kapitału majątkowo-genetycznego. Psi swęd do inwestycji w inżynierię genetyczną sfokusowany jest na długoterminowy zwrot oczekiwany już niecierpliwie przez inwestorów. Wykorzystanie inżynierii genetycznej do wzmocnienia zdolności kognitywnych rodzi kapitał poznawczy.

Sztuczna inteligencja stanowi niezaprzeczalne zagrożenie potrzeby wykonywania pracy przez wielu ludzi. I jest to zagrożenie, które rozwija się prędzej niż większość z Was myśli i rozumie. Gdy roboty zastąpią ludzi, z dnia na dzień wzrośnie bezrobocie, później bieda, a na końcu choroby śmiertelne po długotrwałym stresie. Gdy zaś weszłaby globalizacja, to może być tak, że nowe miejsce pracy dla Ciebie, będzie na drugim krańcu świata…

Inżynieria kognitywna – Podsumowanie:

Koncepcja „tworzenia bardziej produktywnych, kompetentnych, skoncentrowanych i wykwalifikowanych osób w miejscu pracy. Zwiększa tym samym ogólną produkcję swoich gospodarek i prognozując globalną moc w jeszcze większym zakresie”. Ala-Rodhana ukazuje także pewne nieuniknione społeczno-polityczne implikacje. mianowicie nierówność między osobami wzmocnionymi i nieupoważnionymi.

Pierwszej i drugiej kategorii, a później pana i niewolnika. Nie było przypadkiem jakiegoś filmu na ten temat? … Z dziesięć!? … OK. Dziwnym trafem filmy przewidują rzeczywistość, jakby oni wiedzieli wcześniej albo tak to zaplanowali „naszymi rękami” energetycznymi. Jeśli w coś wierzysz – to to jest, jeśli nie – to nie.

PS. Jednak to wiara czyni cuda, wiara w siebie i swoją własną moc. – August Witti

________________
#InzynieriaKognitywna