Najtrudniej poznać samego siebie

Ja pitolę - Eckhart Tolle

Ja pitolę – Eckhart Tolle

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Ja pitolę – Eckhart Tolle! Dla niewtajemniczonych, Eckhart Tolle to znany duchowy nauczyciel. Urodzony w Niemczech, studiował na uniwersytetach w Londynie i Cambridge, a obecnie mieszka w Vancouver, Kanada. Tolle pisze i wykłada na temat ewolucji ludzkiej świadomości. Jego praca syntetyzuje wiele światopoglądów i duchowych nauk, tj. buddyzm, Nowy Testament, Bhagawadgita i mistycyzm Bo Yin Ra.

Ja pitolę - Eckhart Tolle

Ja pitolę – Eckhart Tolle!

Ludzie mądrzy i dociekliwi skupiają się dziś na oświeceniu, którego nazwy używają do opisania samorealizacji i przebudzenia. Droga oświecenia jest to etap przejściowy od normalnego stanu świadomości, gdzie wszystkie rozwiązania i problemy są postrzegane jako zewnętrzne, aż do pełnego uświadomienia sobie, że tak w istocie to wszystko jest odzwierciedleniem naszego wewnętrznego stanu świadomości. To tak króciutko.

Doświadczać przebudzenia możemy tylko w chwili obecnej. Przyszłość nie istnieje, ponieważ jej nie doświadczamy, przyszłość zaś jest projekcją umysłu, ale nadal tu i teraz, w chwili obecnej. I nie jest tu mowa o praktycznych aspektach przyszłości, takich jak rezerwacja lotu lub planowanie wakacji, ale o przyszłości psychologicznej, wyobrażeniowej. Jeśli koncentrujesz się na przyszłości, tracisz realia życia, obecną chwilę. A życie jest teraz.

Ponadto ważne jest, aby przyjąć do świadomości to, co pojawia się w chwili obecnej. A w chwili obecnej nie ma miejsca na negatywne uczucia. Negatywne uczucia pojawiają się wówczas, gdy pojawia się osąd moralny. Zatem osąd jest niewłaściwym stanem świadomości. Jeśli jesteś obecny „tu i teraz”, nie poddajesz się emocjom, nie oceniasz, obserwujesz. Zauważasz wówczas, że wszystkie twoje nieprzyjemne uczucia, irytacja i gniew są bezcelowe.

Za to masz dużo energii, aby uwolnić się wewnętrznie od warunków zewnętrznych. Przestajesz oceniać innych, co robią, jak się zachowują, ale też nie tworzysz cierpienia dla innych i dla siebie. Koncentrując się na chwili obecnej, żyjąc świadomie, w miłości, dokonujemy wyboru drogi własnego życia. Możemy wówczas swobodnie powiedzieć: „Chcę kochać. Chcę mieć absolutne bezpieczeństwo finansowe. Być doskonale zdrowy. Mieć wspaniały i szczęśliwy związek bez konfliktów, cudowne dzieci. Chcę mieć wspaniałą pracę, satysfakcjonujące zadania”. A to się staje.

Jeśli zaś masz już rzeczywiście to idealne życie, wówczas istotnie nie masz przyczyny do przebudzenia. Nie musisz zabiegać o nic czego pragniesz, w zasadzie też nie masz żadnej motywacji by być bardziej świadomym. Ale jeżeli nie jesteś jeszcze w bajce, a chcesz być – aaaaaa, to co innego. Zacznij żyć świadomie! Czytaj, dowiaduj się, zastanawiaj i kochaj!

PS. Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to co zewnętrzne samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna. – Eckhart Tolle

____________
#EckhartTolle

najnowsze z kwantowo

Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi. Pole magnetyczne Ziemi wielokrotnie, przez cały okres istnienia, się zmieniało.
Translate »
idź do góry