Najtrudniej poznać samego siebie

Jak by mi się tak chciało

Jak by mi się tak chciało, jak mi się nie chce

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Jak by mi się tak chciało, jak mi się nie chce. Co tu dużo mówić, chcieć czy nie chcieć, oto jest pytanie? I tak w istocie jest. Ale głębiej zajrzeć, to niechcenie to strach jest. Strach przed nieznanym, niezrozumiałym, niepojętym. I tak sami skazujemy się na stagnację, alienację i wycofanie. Tym samym tracimy oparcie społeczne, czyli przynależność. I to utrata na poziomie pierwotnym, bo stadnym. Większość rozbija się o to chcenie, bo trzeba chcieć żyć, aby to pojąć. Większość z nas /ja/ nie chcę żyć, bo zamiast cieszyć się życiem, każdym oddechem, radością każdego życia – kombinuję, jak by to było po mojemu. A i łeb pusty i głowa mała. Cóż my /ja tam mogę wiedzieć.

Jak by mi się tak chciałoJak by mi się tak chciało, jak mi się nie chce

Widzę natomiast wyraźnie, że wszystko co jest, a jest wszystko – muszę przyjąć, nawet ból, nawet cierpienie. Bo ono po coś się pojawia. Jest informacją. Ta niechęć, również po coś się pojawia. A jak ciało ma cokolwiek powiedzieć, jak nie przez niechęć, albo chęć, przez ból, albo brak bólu, przez chorobę, albo jej brak. No jak ma powiedzieć? I mówi! A my go wcale nie słuchamy. Nie koncentrujemy się na informacji, jej zrozumieniu i ewentualnym rozwiązaniu problemów, lecz stale i wciąż szukamy na zewnątrz. Cięgle do szczęścia coś nam potrzebne.

I tak żyjemy w pogoni za szczęściem, tkwiąc w przeszłości i przyszłości, wcale nie zauważając teraz. A przecież teraz jest wszystko, czego by sobie człowiek nie zamarzył to jest, a jak nie ma to można wymyślić, a raczej chodząc wokół tematu spowodować, że odpowiedź przyjdzie z Uniwersum. Nie zawsze musi się nam chcieć, ale gdy opróżnimy swój umysł, wyrzucimy myśli, życie samo popłynie, bo tak ma w zwyczaju. To tylko umysł ludzi sprowadza nas na manowce, naszym zdaniem, oceną, schematami, racją. A przecież co dla mnie racją, racją dla innego nie jest.

Jak by mi się tak chciało – Podsumowanie:

I to nasze zadanie. Wytworzyć w sobie taki stosunek do, by przyjąć, wszystko i absolutnie się nie sprzeciwiać. Dlaczego? Bo każdy sprzeciw burzy tylko moje życie, wszak nikogo innego oprócz mnie w moim życiu nie ma. To ja ze sobą jestem 24 godziny na dobę. Bez przerwy. I to ja będąc szczęśliwy, mogę kochać. Tym samym wyrzucić ze swojego życia wszystko, co pod miłość nie podlega. Zatem chcenie jest istotne, bo trzeba chcieć żyć i kochać. Aby cokolwiek się wydarzyło w moim życiu, muszę chcieć.

PS. Z pustego i Salomon nie naleje, ani Chrystus nie zrobi wina. – August Witti

______
#Chec

najnowsze z prawdziwie

Lista emocji

Lista emocji

Lista emocji. Oprócz wszystkich podstawowych emocji pojawiają się również emocje połączone oraz
Jak rozpoznać emocje

Jak rozpoznać emocje

Jak rozpoznać emocje. Aby skutecznie zarządzać emocjami, musimy je trafnie rozpoznać. Wielu
Rozpoznawanie emocji

Rozpoznawanie emocji

Rozpoznawanie emocji. Dosyć często znamy objawy, ale nie umiemy nazwać emocji. To
Translate »
idź do góry