Jak być bogatym człowiekiem

w kwantowo/prawdziwie/świadomie

Jak być bogatym człowiekiem? To zajmujące pytanie, zwłaszcza w obecnych dziwnych ekonomicznie czasach, które przefasonowały już wszystko, co wierzyliśmy o pieniądzach i sposobach ich zarabiania. To wszystko okazało się błędne, a my skonsternowani nie wiemy, gdzie się zwrócić, co robić i co robić dalej? Z pewnością etatyzm odpada w samych przedbiegach, bo etatyzmem do szczęścia dojść nie można, chyba że się zmieni własne przekonania o indywidualności i ograniczy wszelkie pragnienia. Ale to nie jest świadome rozwiązanie.

Jak być bogatym człowiekiem

Jak być bogatym?

Nad tymi zagadnieniami “praktycznego podejścia do radzenia sobie z wyzwaniami” pracowało dwóch fascynatów – Gary Douglas i dr Dain Heer. Obydwaj panowie mają ogromne doświadczenie biznesowe i życiowe. To właśnie jest ich baza wyjściowa. Wg Douglasa i Heera istnieją cztery klucze do stworzenia wolności finansowej.

  1. Posiadanie pieniędzy;
  2. Generowanie pieniędzy;
  3. Uczenie się o pieniądzach;
  4. Hojność ducha.

Najprawdopodobniej pierwszy punkt wydaje się być dziwaczny. “Posiadanie pieniędzy: jest pewną umysłową niedorzecznością dla kogoś kto skarży się na brak pieniędzy. Ale w rozumieniu Douglasa i Heera, posiadanie pieniędzy jest wyborem i żądaniem od siebie. I jest to wymagane w pierwszej kolejności. Aby dokonać tego kroku, konieczna jest rewizja naszego punktu widzenia na temat posiadania pieniędzy, jak i wprowadzenie praktycznych kroków związanych z faktycznym posiadaniem pieniędzy.

Większość ludzi narzeka, że ​​nie ma pieniędzy, ale oni nie chcą mieć pieniędzy. Chcą wydawać pieniądze, a nie mieć. A to duża różnica. Bo już na samym początku mamy problem. Nigdy nie będziesz mieć pieniędzy, jeśli jedyną rzeczą, na którą chcesz od pieniędzy, jest ich wydanie. Jedynym sposobem, aby mieć pieniądze, które chciałbyś wydać, jest chęć posiadania tych pieniędzy. To ta chęć i pragnienie posiadania jest kluczowa. Jak się tego nauczyć? Otóż pierwszym krokiem jest oddanie dziesięciny. Co to oznacza? Z każdej przychodzącej kwoty okładasz 10% i nigdy po nią nie sięgasz.

Te duchowy sposób, to podejście do dziesięciny, w niedługim czasie przyniesie korzyści. Dlaczego tak? Bo zasadą wszechświata jest to, że to, co honorujesz, rozszerza się. Jeśli zastosujesz to narzędzie, wkrótce pojawią się korzyści. Oczywiście kwota dziesięciny zwykle nieustannie rośnie. Mało, bądź dużo, ale rośnie. Ta kwota odłożonych pieniędzy nie do ruszenia ma ci stale unaoczniać, że jednak możesz być bogaty i posiadać. Nie odwrotnie.

Drugim narzędziem jest zawsze mieć przy sobie taką ilość pieniędzy, jaką zawsze posiada osoba zamożna. Jeśli chwilowo nie masz takich pieniędzy, możesz wykorzystać te 10%, które stale odkładasz. Ale nadal są to pieniądze nie do ruszenia i koniecznym staje się wybór, aby tych pieniędzy nigdy nie wydać. Widząc te pieniądze codziennie w swoim portfelu, tworzysz mentalne przypomnienie, że je masz i będziesz mieć pieniądze. To zaś zapewnia ci spokój ducha i poczucie bezpieczeństwa. I taka jest rola tych pieniędzy.

Trzecim elementem tworzenia i utrzymywania bogactwa w dzisiejszych czasach jest edukacja na temat pieniędzy. Zastanów się, czy znasz ludzi, którzy rozszerzają swoją wiedzę na temat pieniędzy, poznają nowe sposoby ich zarabiania i generowania. Kim są ci ludzie, czy aby nie bogaci? Frazesy typu “Pieniądze nie rosną na drzewach” i “Na pieniądze trzeba ciężko pracować” to bzdura. Ale pamiętaj, że karty kredytowe są nowoczesną wersją utrzymywania ludzi w niewoli. Inwestuj w to, co wiesz i znasz. aby kupować tanio i sprzedawać drogo.

Czwartym i ostatnim składnikiem bogactwa jest rozwijanie hojności ducha. W ogóle hojność i dobroczynność jest dla szczęśliwości wymagana. Szczodrość, czy hojność ducha, to gotowość do obdarowywania siebie niezobowiązującymi darami, świętowania szczęścia innych i siebie, oraz chęć wykorzystania pieniędzy na zmianę rzeczywistości.

Na czym ta zmiana ma polegać? Ano na tym, ze prezenty, które dajesz, tworzą zobowiązania. Te z kolei są częścią tego, co nazywamy “programem dawania i przyjmowania”. To dar, który nie wymaga niczego w zamian i jest dany dla czystej radości dawania. Aby ta czwarta zasada została spełniona, musisz oddać co dajesz bez zastanowienia.

Ot i wszystko na temat “Jak być bogatym człowiekiem”.

PS. Pieniądz, jak wszystko co ważne na tym świecie, wymaga rytuału. – August Witti