Najtrudniej poznać samego siebie

Jak być dużym człowiekiem

Jak być dużym człowiekiem

w świadomie/prawdziwie/zdrowotnie

Jak być dużym człowiekiem. Otóż nasz zewnętrzny świat cały czas kłóci się z wewnętrznym. Aby stać się dużym, świadomym człowiekiem, należy wyjść ponad poziom tych sporów i wyspokojnić wszystko. To wyjście poza nas odbywa się w wyobraźni, gdyż to ona jest aktywna u obserwatora. Żyjemy w świecie potrzeb. Komercjalizacja życia zmusiła nas do przyjęcia pewnego punktu widzenia. Ale gdy spełniamy bezwiednie swoje potrzeby, zadowolenie wcale nie wzrasta. Często zaś te nasze potrzeby sprawiają, że czujemy dysonans w sobie, rozdarcie, odczuwamy niepokój i smutek. Tak rodzą się nasze wewnętrzne konflikty, problemy i niepowodzenia.

Jak być dużym człowiekiemJak być dużym człowiekiem:

Co zrobić, aby to zmienić? – Jak być normalnie dużym człowiekiem? Zawsze musimy wyjść ponad. To wyjście najpierw w wyobraźni, później już jest to nawyk, zatem coś zwyczajnego. Zacznijmy zatem od potwierdzenia. Zauważamy potrzebę, więc to przyznajmy wewnętrznie, że odczuwamy potrzebę, zauważamy jej istnienie i mamy jej świadomość. Uznanie potrzeby sprawia, że ​​jesteśmy bardziej obecni w tym, co naprawdę się dzieje. Nie udajemy nic i nikogo. Drugim krokiem jest potraktowanie swojej wizji jako ciekawy punkt widzenia. Mam taki punkt widzenia. Może i ciekawy. Oni mają inny punkt widzenia.

To uświadomienie sobie, że ta potrzeba, bądź potrzeby, to ciekawy punkt widzenia powoduje, że zmienia się “ładunek” potrzeby lub sama potrzeba. A gdy zdołasz być świadomy potrzeb innych i swoich potrzeb, jako odmiennego punktu widzenia. Wówczas wszystko zaczyna się zmieniać, bo zaczynamy dostrzegać. Jest wiele rzeczy, które przeszkadzają nam być sobą. Niektóre z nich przybierają formę gniewu, strachu, wątpliwości, rozterek, ba nawet zazdrości i żalu? I po co ci to? Przecież możesz wyjść poza to i usunąć wszystkie przeszkody.

Jak być dużym – Podsumowanie:

I teraz uwaga! To twoje prognozy, oczekiwania, separacje, osądy i odrzucenia tworzą twoje problemy. Gdy ich nie masz życie staje się o wiele prostsze i szczęśliwe. Musisz tylko wybrać siebie jako cel swego życia, a nie spełnianie oczekiwań innych. To bycie, zmienia świat. Samo bycie. Bo to bycie /życie/ jest darem, zmianą i możliwością, jakiej wymaga ten świat. Ale nie bycie kimś innym, nie bycie kimś niezgodnym, nie bycie i życie w etatyzmie, konsumpcjonizmie, konformizmie i ignorancji. Ale własne, oryginalne bycie i życie, bo to jest darem.

Pamiętać trzeba przy tym wszystkim, że sami kreujemy wszystko, zatem za wszystko odpowiadamy. Rób tak, abyś to ty był zadowolony, nie miał wyrzutów, był szczęśliwy, pełen miłości – nie inaczej.

PS. Co sobie wymyślisz, to się ziści. – August Witti

najnowsze z świadomie

12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja
Translate »
idź do góry