Najtrudniej poznać samego siebie

Jak być dużym człowiekiem

Jak być dużym człowiekiem

w świadomie/prawdziwie/zdrowotnie

Jak być dużym człowiekiem. Otóż nasz zewnętrzny świat cały czas kłóci się z wewnętrznym. Aby stać się dużym, świadomym człowiekiem, należy wyjść ponad poziom tych sporów i wyspokojnić wszystko. To wyjście poza nas odbywa się w wyobraźni, gdyż to ona jest aktywna u obserwatora. Żyjemy w świecie potrzeb. Komercjalizacja życia zmusiła nas do przyjęcia pewnego punktu widzenia. Ale gdy spełniamy bezwiednie swoje potrzeby, zadowolenie wcale nie wzrasta. Często zaś te nasze potrzeby sprawiają, że czujemy dysonans w sobie, rozdarcie, odczuwamy niepokój i smutek. Tak rodzą się nasze wewnętrzne konflikty, problemy i niepowodzenia.

Jak być dużym człowiekiemJak być dużym człowiekiem:

Co zrobić, aby to zmienić? – Jak być normalnie dużym człowiekiem? Zawsze musimy wyjść ponad. To wyjście najpierw w wyobraźni, później już jest to nawyk, zatem coś zwyczajnego. Zacznijmy zatem od potwierdzenia. Zauważamy potrzebę, więc to przyznajmy wewnętrznie, że odczuwamy potrzebę, zauważamy jej istnienie i mamy jej świadomość. Uznanie potrzeby sprawia, że ​​jesteśmy bardziej obecni w tym, co naprawdę się dzieje. Nie udajemy nic i nikogo. Drugim krokiem jest potraktowanie swojej wizji jako ciekawy punkt widzenia. Mam taki punkt widzenia. Może i ciekawy. Oni mają inny punkt widzenia.

To uświadomienie sobie, że ta potrzeba, bądź potrzeby, to ciekawy punkt widzenia powoduje, że zmienia się “ładunek” potrzeby lub sama potrzeba. A gdy zdołasz być świadomy potrzeb innych i swoich potrzeb, jako odmiennego punktu widzenia. Wówczas wszystko zaczyna się zmieniać, bo zaczynamy dostrzegać. Jest wiele rzeczy, które przeszkadzają nam być sobą. Niektóre z nich przybierają formę gniewu, strachu, wątpliwości, rozterek, ba nawet zazdrości i żalu? I po co ci to? Przecież możesz wyjść poza to i usunąć wszystkie przeszkody.

Jak być dużym – Podsumowanie:

I teraz uwaga! To twoje prognozy, oczekiwania, separacje, osądy i odrzucenia tworzą twoje problemy. Gdy ich nie masz życie staje się o wiele prostsze i szczęśliwe. Musisz tylko wybrać siebie jako cel swego życia, a nie spełnianie oczekiwań innych. To bycie, zmienia świat. Samo bycie. Bo to bycie /życie/ jest darem, zmianą i możliwością, jakiej wymaga ten świat. Ale nie bycie kimś innym, nie bycie kimś niezgodnym, nie bycie i życie w etatyzmie, konsumpcjonizmie, konformizmie i ignorancji. Ale własne, oryginalne bycie i życie, bo to jest darem.

Pamiętać trzeba przy tym wszystkim, że sami kreujemy wszystko, zatem za wszystko odpowiadamy. Rób tak, abyś to ty był zadowolony, nie miał wyrzutów, był szczęśliwy, pełen miłości – nie inaczej.

PS. Co sobie wymyślisz, to się ziści. – August Witti

Hits: 90

najnowsze z świadomie

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja? To stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą
Życie jest magiczne

Życie jest magiczne

To, że życie jest magiczne, wiem to od zawsze, od nowości. Najpierw
Każdą rzecz jaką zrobisz

Każdą rzecz jaką zrobisz

Każdą rzecz jaką koło siebie zrobisz. Wszędzie tam gdzie poświęcasz czas swojemu
Translate »
idź do góry