Najtrudniej poznać samego siebie

Jak być szczęśliwym

Jak być szczęśliwym

w filozoficznie/oświecenie/prawdziwie

Jak być szczęśliwym. W swoim życiu chcemy być szczęśliwi! Ciężko pracujemy nad tym, działamy i pragniemy mieć coś do pokazania – być kimś. Jednak nieustannie popadamy we własne schematy i programy, zaczerpnięte w dzieciństwie. A te nie zawsze prowadzą nas w dobrym kierunku.

Jak być szczęśliwym

Jak być szczęśliwym

Okazuje się jednak, że to łamanie własnych wewnętrznych norm otwiera drzwi do wewnętrznego szczęścia. Prawdziwy potencjał każdego z nas leży poza wewnętrznymi, często niechcianymi normami. A te musisz złamać! Jak to uczynić? Wprowadzić w swe życie kilka elementów. Oto jak być szczęśliwym!

Miłość bezwarunkowa

Nie da się w życiu zmierzać ku własnemu szczęściu bez miłości. Miłości nie można odebrać innym, można ją tylko dać. Jeśli dajesz miłość, bo otrzymujesz coś w zamian, to nie jest to miłość, tylko zwykła transakcja. A miłość musi być bezwarunkowa. Wówczas taka miłość może nas uleczyć i uczynić na tyle odważnym, by złamać własne normy. Bo miłość jest otwartością, bezrefleksyjnością i pomocą światu bez oczekiwania nagrody. Miłość bezwarunkowa to klucz do wszystkiego. I nie objawia się po jednym nieudanym razie. Trzeba tą miłość wprowadzić w życie.

Przebaczenie

Nasz umysł sprawia, że ​​czujemy się autorytetami, we wszystkim, nawet w wybaczaniu innym. Każdy ma jakąś koncepcję i każdy myśli, że wybaczył innym. A to nie prawda. Wybaczyć możemy tylko sobie. To poprzez wybaczenie sobie, swoich zachowań, swoich wzorców, możemy zainicjować przebaczenie w naszym życiu. Osiągamy to poprzez uwolnienie współczucia i miłość do innych i wszystkiego w około. Podobnież jak miłość, przebaczenie trzeba wzbudzić w sobie.

Lęki

Strach ma swoje korzenie w naszych umysłach. Głownie opiera się na strachu przed śmiercią. I większość naszego strachu wiąże się z nieznanym. Gdy wszystko znamy, nasz komfort wewnętrzny wzrasta. Ale to brak komfortu pobudza do działania. Jak wszystko znamy i odpowiada nam, wówczas rodzi się brak działania. Bo po co? Gdyby wszyscy na ziemi kierowali się komfortem wewnętrznym, nie byłoby rozwoju. No bo jest dobrze. Zatem spisz swoje najgłębsze obawy i zacznij stawać im czoła.

Emocje

Tłumienie wewnętrznych emocji prowadzi do choroby, depresji i wielu innych problemów. Aby złamać własne wewnętrzne normy, musimy zaakceptować swoje emocje i zrozumieć, że ucieczka przed nimi nie jest rozwiązaniem. Musimy przeobrazić własne emocje w uczucia. Uczucia, które będą dla nas wygodne.

Inicjacja

Początki są zawsze ciężkie – tak mówi schemat. Ale bez względu na to, czy trudne, czy nie, zawsze warto. Nowe początki są nam niezbędne, abyśmy mogli wyciągnąć wnioski z przeszłości i odkryć nowe terytoria. A gdy już zainicjujemy ten początek przeobrażeń, damy światu wyraźny sygnał, że jesteśmy gotowi poprawić jakość swojego życia. I okazuje się, że życiowy sukces, zależy bezpośrednio od otwartości na zmiany.

Puszczenie

Łamanie własnych norm i ograniczeń wiąże się z puszczeniem rzeczy już zmienionych, które już nam nie służą. Nie jesteśmy gorsi, albo lepsi. Jesteśmy wyjątkowi bo indywidualni. Aby uwolnić własne istnienie, należy uwolnić wszystko, co nas tłumi wewnątrz. Uwolnienie i puszczenie to po prostu zapomnienie. Bez względu na to, jak bolesna jest nasza przeszłość – musimy wyjść poza nią i ją uwolnić. Porzucić trzeba wszystko.

Medytacja

Bez medytacji trudno sobie wyobrazić te wszystkie działania. To codzienna praktyka medytacyjna pomaga nam osiągnąć szczęście. Medytacja to bycie świadomością. I wcale nie trzeba być ekspertem, aby medytować. Gdyż medytacja to wejrzenie w siebie, wyciszenie, uspokojenie, zrównoważenie, oczyszczenie i otwartość na miłość. Medytacja to po prostu rozwaga, uważność i bycie tu i teraz.

Oto jak być szczęśliwym.

PS. Na szczęście nie ma tabletki i gotowej receptury. Szczęście trzeba zainicjować i konsekwentnie wypracować.

_______
#Szczescie

najnowsze z filozoficznie

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Bóg jest nauką

Bóg jest nauką

Bóg jest nauką. Nauka to odwieczna chęć zrozumienia wszechrzeczy, a wszechrzecz to

Motywacja

Motywacja to stan gotowości do podjęcia określonego działania. Wzbudzony zostaje zespół procesów
Czy mówisz do siebie?

Czy mówisz do siebie?

Czy mówisz do siebie? Nauka określa nawyk mówienia do siebie na głos
Translate »
idź do góry