Najtrudniej poznać samego siebie

Jak dbać o własne szczęście

Jak dbać o własne szczęście

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Jak dbać o własne szczęście. Szczęście definicyjnie to emocja, spowodowana doświadczeniami ocenianymi przez nas jako pozytywne. Towarzyszą mu rozbawienie i zadowolenie. Szczęście potocznie rozumiane jest jako osiągnięcie dążenia: kochający partner, dobra praca, ciekawe podróże etc. Jest to cel ostateczny.

Jak dbać o własne szczęście

Jak dbać o własne szczęście

Kochaj się za to, kim jesteś, bezwarunkowo i stale. Z pozoru egoistyczne podejście, ale przynosi niesamowite owoce. Poprzez akceptację własnej osoby możemy swobodnie działać i kreować rzeczywistość, a nikt w czyim sercu jest miłość, nie ukrzywdzi innych.

Akceptujcie swój wygląd fizyczny, swoje zachowania. Zachowujcie swoje prawdziwe cechy charakteru, z akceptacją innych czy nie,  tak, aby jak najlepiej wykorzystać swój potencjał, swoje ludzkie doświadczenie, swoją pomysłowość i intelekt, zamiast trwać w marazmie, słabości i niedociągnięciach.

Postrzegaj relacje z innymi w całości, jako rozszerzenie swoich doświadczeń. Wszelkie relacje, przyjaźnie, rodzina, partnerzy, miłość są jednymi z najważniejszych ludzkich doświadczeń. Ale wartość, jaką im przypisujemy, nasz stosunek do, wyznacza nasze poczucie szczęścia w życiu.

Własne szczęście – Rozważania:

Ludzie, którzy są z siebie zadowoleni, pewni swoich wyborów, postrzegają związki jako uzupełnienie własnego ja, jako dopełnienie. Zwróć uwagę, że bardzo często, właśnie w trakcie poszukiwań celu naszych marzeń, gdy poweźmiemy już zamiar i wyznaczymy cel, nawiążemy najcenniejsze i najtrwalsze relacje z innymi. A gdy będziemy ich traktować jak siebie, to zrodzą się piękne związki.

Zmień swój stosunek do… Życie to nieustanna lekcja, a ludzie szczęśliwi zdają sobie z tego w pełni sprawę. Są otwarci nie tylko na zmiany, ale też uważnie słuchają sugestii, propozycji, szanują i biorą pod uwagę wszystkie opinie, nawet te najtrudniejsze i przyjmują krytykę konstruktywnie i spokojnie, nie z obrazą i świętym oburzeniem. Pozbądź się całkowicie zazdrości. Wszyscy jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko we własnym życiu i zarazem jedyni, którzy mogą to zrobić. Nie warto tracić energii na zazdrość, złość, złorzeczenie. Lepiej skupić się na sobie i świętować każdy swój sukces i tym samym motywować się do osiągnięcia innych.

Nie bądź nigdy ofiarą. Ludzie szczęśliwi to tacy, którzy nie dosyć, że nie krzywdzą, to nie pozwalają na krzywdzenie i siebie i innych. Złe doświadczenia mają nas wzmacniać, nie dołować, a my sami mamy być godni, a nie godni współczucia. Żyj teraźniejszością. Wiele razy pisałem na temat przeszłości i przyszłości. Wszystko to fikcja, bo modyfikowalna. Używaj tej wiedzy jako motywacji, aby w pełni wykorzystać każdą chwilę. Mając motywację, obecność i uważność mogą być bardzo przydatne. Okaże się wówczas, że możesz wiele, a z czasem i wszystko.

Własne szczęście – Podsumowanie:

Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu i z racji tego, że jest Twoją kreacją, ma za zadanie zmienić Ciebie. Szczęśliwi ludzie ufają w proces i istnienie wszystkiego w swoim życiu. I wiedzą, że nic z tego co kreują nie jest zbyt duże, aby nie mogli sobie z tym poradzić. To są po prostu wyzwania, które trzeba przezwyciężać, a nie kulić się ze strachu i trzęść jak galareta, nad sobą. Nie daj się zbałamucić mamonie. To najstarsza znana siła zła, Złoto – to zło. Ale istnieją również kreatywne sposoby tworzenia i robienia wszystkiego na tym świecie.

Niestety zarabianie pieniędzy ogranicza tę kreatywność w sposób zatrważający. Stając się człowiekiem szczęśliwym, żyjesz w dostatku i dobrostanie, na ile on ci jest potrzebny i wystarczający. I pamiętaj, zmiany zaczynają się wewnątrz nas, nie na zewnątrz. Tylko poprzez umocnienie i uświadomienie sobie tej prawdy, możemy osiągnąć szczęście. Istnieje wiele książek, mantr, technik i praktyk, które mogą nam pomóc znaleźć rozwiązania i przybliżyć się do szczęścia. Ale osiągnąć je można tylko dzięki świadomości i miłości, które to dążenie wspierają.

PS. Będzie tego, będzie tego!!! – Asterix i Obelix

______
#Szczescie

najnowsze z kwantowo

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.

Świadomość jest magiczna

Świadomość jest magiczna. Abstrahując od relacji ciało-umysł, zwyczajność-niezwykłość, rozum-doświadczenie, a także materia-duch,
Translate »
idź do góry