Najtrudniej poznać samego siebie

Jak działa karma

Jak działa karma

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Jak działa karma? Zewsząd słyszymy i sami mówimy, że „karma to suka”, „karma zawsze wraca”. Myślimy, że jeśli ktoś robi coś dobrego, dostaje dobrą karmę. Coś złego się komuś się przytrafia, to dlatego, że miał złą karmę. Tak właśnie mówimy i myślimy. Ale tak to nie działa. Karma to sanskryckie słowo oznaczające „działanie”. Tak naprawdę karma odnosi się zarówno do działań, jak i konsekwencji tychże działań. Oznacza to, że nasze życie, rozwój duchowy i osobowy są kształtowane przez nasze myśli i działania. Zaś całe to nasze przedstawienie, te myślokształty wpływają na naszą przyszłość.

Jak działa karmaJak działa karma?

Otóż karma nie ma nic wspólnego z „losem”. Jeśli działamy negatywnie, nie oznacza to, że coś negatywnego musi nam się przydarzyć, aby to „wyrównać”. Karma opiera się na działaniach i myślach w każdej chwili. Jest bardziej zbliżona do tego co określa Totalna Biologia, a mianowicie do konfliktów powstających w naszej psychice, które to przyciągają i odwzorowują pewne wydarzenia w życiu. Karma to energia, którą tworzymy z naszych działań, z naszych myśli. To dynamiczna, zmieniająca się siła! Możemy ją określić jako działanie, słowo lub czyn. Jedno z nich, albo wszystkie razem tworzą naszą karmę.

Kiedy mówimy o karmie, mamy takie wyobrażenie, że duchowa zasada przyczyny i skutku jest tam, gdzie intencja i działanie są przyczyną i wpływają na przyszłość /skutek/. Czyli w skrócie „zbierasz to, co zasiałeś”, chociaż to też nie do końca tak jest. I mimo iż karma ma to rdzeń „przyczyny i skutku”, okazuje się, że nie tylko czyny i myśli wpłyną na nasze życie. Ale – czyniąc dobre uczynki, stajemy się lepszymi ludźmi. I to jest karma! To zaś jest dynamicznym system energetycznym, który reaguje na każde nasze działanie.

Jak działa karma – Przykłady:

Przykłady złej karmy:

 • uciskanie ludzi;
 • nadużywanie władzy;
 • kradzież;
 • oszukiwanie.

Gdy tworzymy złą karmę, ponosimy złe rezultaty, np.:

 • osłabiając społeczeństwo;
 • niszcząc bliskie relacje;
 • tracąc poczucie siebie;
 • ukaranie przez społeczeństwo.

Dobra karma to:

 • wolontariat;
 • miłość do innych jak do siebie;
 • wybieranie tego, co jest moralne, a nie łatwe.

Gdy ją tworzymy, przychodzą dobre rezultaty:

 • wzmocnienie społeczeństwa;
 • zwiększenie mądrości własnej;
 • utrzymanie równowagi negatywnych emocji;
 • uzdrowienie duszy.

Karma opisuje koncepcję odzyskania wszystkiego, co wrzucisz – dobrego lub złego – do wszechświata. Z definicji ma kluczowe znaczenie przy określaniu przyszłej egzystencji danej osoby w oparciu o etyczną sieć jej obecnej egzystencji. Karmy ma wpływ na nasze życie. Dzieje się tak dlatego, że zawsze działa 12 praw karmy, niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie. Kiedy żyjesz zgodnie z 12 prawami karmy, tworzysz w swoim życiu dobrą karmę, teoretycznie coraz większe prawdopodobieństwo, że wydarzą się dobre rzeczy.

Jakąkolwiek masz karmę to, jest to ograniczona możliwość i to sprawia, że ​​jesteś osobą ograniczoną. A w zależności od tego, jakie wrażenia odebrałeś, czy była to nienawiść i gniew, czy miłość i radość, masz odpowiednio pewien rodzaj osobowości z której każdy człowiek jest złożony. Kiedy pozwolisz tej karmicznej strukturze rozwinąć się poza pewien punkt, pozbywasz się wolności. Wszystko, co robisz, jest uwarunkowane przeszłością. Jeśli chcesz iść w kierunku wyzwolenia, jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić, jest rozluźnienie uścisku i kajdan karmy. W przeciwnym razie nie nastąpi żaden rozwój.

Jak działa karma – Podsumowanie:

Ta błędna perspektywa powoduje, że nie kontrolujemy naszych losów, gdyż karma to wewnętrzna siła, którą tworzymy, na dobre lub na złe. Gdy zaś zrzucamy coś na karmę, rezygnujemy z naszej zdolności do zmiany rzeczy. Jednakże, jeśli potrafimy odpuścić to zrozumienie szczęścia, możemy zobaczyć, że wszystko, czego potrzebujemy, to żyć głęboko w chwili obecnej z uważnością i odkryć naszą prawdziwą naturę. Sic. Karma tworzy energię z naszych intencjonalnych myśli i działań. Ta energia, którą wytwarzamy nieustannie, wpływa na nas. I nie ma to nic wspólnego z nagrodą ani karą, gdyż Karma jest bezstronna i należy ją kontrolować.

PS. Karma jest, gdy wykonujemy określone działania i ponosimy określone konsekwencje. – August Witti

______
#Karma

Tags:

najnowsze z filozoficznie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie. Motywacja bez pragnienia jest zmarnowana. Motywacja musi przyjść do ciebie.

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Translate »
idź do góry