Jak działa życie?

Jak działa życie?

w filozoficznie

Jak działa życie? Ludzie często nazywają życie grą, filmem, spektaklem. Aby wygrać, musisz nauczyć się wielu jego zasad, stosować je we właściwym czasie i być wystarczająco elastycznym, aby dostosować się, gdy sprawy nie idą zgodnie z planem. Mądra gra oznacza zrównoważone podejście do wszystkiego – pracy, związków i zabawy. Oznacza to również mądre podejście do swoich mocnych i słabych stron, aby móc wybrać to, co najlepsze w danym momencie. Skończona gra w życie to zbiór wyzwań, które trzeba pokonać, aby się rozwijać. To także seria wydarzeń, akcji i doświadczeń, które decydują o tym, jak spędzasz swój ograniczony czas. Chodzi o twoje wybory i to, jak wpływają one na twoją przyszłość, zarówno w dużym, jak i małym stopniu. W życiu nie ma gwarancji.

Jak działa życie?Jak działa życie? – Obserwacja:

Obowiązują zasady, nawyki i reguły, które stosujesz codziennie. Obowiązuje też prawo boskie, któremu, gdy się sprzeciwiasz, działa na ciebie niekorzystnie. Nikt nie może przewidzieć twojego końcowego wyniku. Wszystko zależy od ciebie, jak ukształtujesz trajektorię swojej podróży, aby zapewnić sobie wspaniałe życie. Jak w każdym konkurencyjnym środowisku, istnieją wspólne zasady zaangażowania i kilka sposobów na wygranie gry. Ale trzeba wiedzieć, co jest potrzebne, aby wygrać tę grę.

Kilka podpowiedzi zasad życia:

  1. Życie to ewolucyjne doświadczenie. Czas jest w nim ograniczony. Każde doświadczenie powinno być warte poświęconego czasu.
  2. Co jakiś czas przypominaj sobie o swoim celu. Ale jeśli nie wiesz, dokąd podążasz, i tak każda droga cię tam zaprowadzi.
  3. Każda rzeczywistość zaczyna się w umyśle. Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz – i tak masz rację.
  4. Życie może nie jest sprawiedliwe, ale prawdziwy świat nagradza tych, którzy wykonują zadania i zapewniają wartość. Niezależnie od tego, gdzie jesteś, możesz przyspieszyć swoje postępy i stać się lepszą wersją siebie.
  5. Poznaj siebie. Samoświadomość jest sekretem sensownego życia, a poznanie siebie jest początkiem wszelkiej mądrości.
  6. Życie to długa, skończona gra. Jesteśmy w nim tym, kogo udajemy, zatem musimy uważać na to, kogo udajemy.
  7. Twórz własne cele. Zaprojektuj system, który pozwoli osiągnąć wszystko, czego chcesz. Proces przybliża Cię do wyniku.
  8. Nie lekceważ znaczenia małych wygranych i przeceniaj wartość wielkich celów, gdyż każdy możliwy do wykonania krok ma znaczenie.
  9. Życie bywa przerażające. Przyzwyczaj się do tego. Wszystko zależy od Ciebie. Nic na tym świecie, co warto mieć, nie przychodzi łatwo.
  10. Kwestionuj prawie wszystko. Twoje przekonania, założenia, sposób myślenia i zasady, które wpływają na twoje działania. Uaktualnij je.
  11. Opanuj swoje emocje. Oswój swoje ego. Twój stan emocjonalny determinuje twoje działania. Twoje zdrowie emocjonalne jest kluczem do twojego najlepszego ja.
  12. Życie nie jest sprawiedliwe ani liniowe. Nie wszystko pójdzie zgodnie z planem.
  13. Gniew to tymczasowe szaleństwo. Nie pozwól, aby gniew zrujnował ci życie. Nie marnuj czasu na gniew, żal, zmartwienia i urazy. Życie jest za krótkie, żeby być nieszczęśliwym.
  14. Tylko kilka decyzji zmieniających życie jest nieodwracalnych. Zaś działanie jest ważniejsze niż zamiar.
  15. Nie rób rzeczy dla samych pieniędzy. Jeśli nie możesz znaleźć sensu w tym, co robisz dla pracy, zacznij coś poza pracą, co sprawi, że ożyjesz.
  16. Słuchaj więcej. Mów mniej. Każdy ma coś, czego musi się nauczyć. Zatem zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał się czegoś nowego do nauczenia, a tak się stanie.
  17. Prowadź sensowne życie, a nie tymczasową karierę. Jeśli możesz, zarabiaj na życie swoimi pasjami. Taka podróż jest o wiele bardziej satysfakcjonująca niż stabilna ścieżka etatyzmu lub kariera.
  18. Miej otwarty umysł. Przygotuj się na wymyślanie lub ulepszanie siebie, aby dostosować się do zmieniających się realiów życia.
  19. Nikt nie zna wszystkich odpowiedzi na pytania dotyczące życia i przeżywania go, ale zawsze szukaj lepszego podejścia do załatwiania spraw.
  20. Zrób miejsce w swoim życiu na rzeczy, które są ważne. Na rodzinę, przyjaciół, miłość i hojność, zabawę i radość. Bez tego wypalisz się w połowie.
  21. Poznaj swoje pasje. Tak odkryjesz świat. Wszystko jest interesujące, jeśli wejdziesz w to wystarczająco głęboko.
  22. Jesteś odpowiedzialny za trajektorię swojego życia. Szczęście to wybór. Prawie wszystko podlega interpretacji.
  23. Uważaj na historie, które sam sobie opowiadasz. Percepcja jest wszystkim. Twoje realia determinują twoje działania i decyzje.
  24. Jeśli chcesz mieć psychologicznie bogate życie, bądź bardziej obecny; nie pozostawaj w przeszłości ani w przyszłości. Gdziekolwiek jesteś, bądź tam.
  25. Broń swojego czasu tak, jakby od tego zależało twoje życie, ponieważ tak się dzieje. Jest ono zbyt krótkie, by poświęcić się rzeczom, które wydobywają z ciebie to, co najgorsze.
  26. Nie bój się przestać pracować nad czymkolwiek, co nie daje ci wartości. Zawsze możesz powiedzieć „nie”.
  27. Zostań optymistycznym realistą. Zobacz rzeczy takimi, jakimi naprawdę są, a nie takimi, jakimi chcesz, aby były. Ale miej więcej nadziei, a to oznacza, że szklanka jest w połowie pełna, nie w połowie pusta.
  28. Poświęć czas na kontemplację i spokój. Wybierz się na długie spacery na łonie natury, aby ponownie połączyć się ze swoim wnętrzem. To zaś daje jasność umysłu.
  29. Zwolnij i doceń swoje codzienne doświadczenia. Będziesz żałować swoich obecnych dążeń, jeśli nie zaspokoją twoich egzystencjalnych pytań.
  30. Twoje obecne życie jest sumą twoich przeszłych decyzji i dobrych uczynków. Podnoś innych na duchu i pomóż w drodze ku górze.
  31. Źródłem ludzkiego cierpienia jest przywiązanie do nierealistycznych oczekiwań. Największą przeszkodą w życiu jest oczekiwanie, które wiąże się z jutrem, bo tracisz dzisiaj.
  32. W życiu nie ma dobrych dróg na skróty. Wszystko, co jest warte zachodu, wymaga czasu. Skrót to wymówka, by uniknąć prawdziwej pracy, która się opłaca.
  33. Daj sobie pozwolenie na zmianę zdania, sposobu myślenia, nawyków lub działań. Od tego bowiem zależy lepsze życie.
  34. Większość działań to strata czasu. Mierz każde działanie i podwajaj działania, które przynoszą największe rezultaty.
  35. Pracuj ze swoim ciałem. Zainwestuj w dobre źródła pożywienia. Ciało to jedyny dom, który posiadasz na całe życie. Bądź bardziej świadomy tego, co w nie wkładasz.
  36. Poświęć każdemu zadaniu 100% swojej uwagi. Jeśli nie czujesz się dobrze, nie rób tego. Twój czas jest ograniczony, więc upewnij się, że każda minuta jest wypełniona znaczeniem i celem.
  37. Bądź gotów podjąć ryzyko i próbuj, aż znajdziesz coś, co działa dla i na ciebie. Może to być trudne, gdy wszystko wydaje się niemożliwe, ale wytrwałość jest kluczem do wygranej gry.
  38. Ucz się z przeszłości, ale nie decyduj się tam pozostawać. W życiu trzeba iść naprzód.
  39. Aby uzyskać lepszy wynik, wykonaj konkretną pracę. Życie nie ma obowiązku dawać nam tego, czego oczekujemy.
  40. Sens życia jest w tym, co dajesz. Źródłem szczęścia i znaczenia zawsze jest coś do zrobienia, czyli samo działanie.

Jak działa życie? – Podsumowanie:

Życie jest aspektem egzystencji, który przetwarza, działa, reaguje, ocenia i ewoluuje poprzez wzrost. Wykorzystuje ono energię do fizycznego i świadomego rozwoju. Życie to wszystko, co rośnie i ostatecznie umiera, tj. przestaje się rozmnażać i być świadomym. To nie poznanie determinuje więc życie, a  dojrzewanie do stanu śmierci. Śmierć zaś dotyczy tylko żywych substancji.

PS. Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się strach. – August Witti

______
#Zycie

Tags: