Najtrudniej poznać samego siebie

Jak działają czakry

Jak działają czakry

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Jak działają czakry? Co to są czakry? Czakry to wiry energetyczne, które odpowiadają ciału fizycznemu, układowi hormonalnemu i głównym zwojom nerwowym. Stanowią skomplikowaną część pola energetycznego człowieka (HEF). Czakry wpływają na wszystkie aspekty życia istot ziemskich. Zwierzęta, rośliny i ziemia również posiadają czakry. Chociażby np. Czakra lub Czakram Wawelski. Istnieje siedem głównych czakr, które tworzą tęczowy most biegnący w górę iw dół ludzkiego kręgosłupa przez ciało subtelne. Nazywany “mostem tęczowym”, gdyż kolory tych siedmiu głównych czakr są takie, jak w przypadku pełnego spektrum światła /tęcza/. Ponadto most rozciąga się między fizycznym połączeniem ludzkiego ciała z ziemią a Uniwersalnym Polem Energetycznym /Uniwersum/.

Jak działają czakryJak działają czakry?

Czakra 1 – Czakra korzenia:

Kolor czerwony. Znajduje się między nogami w kroczu. Odpowiada za fizyczne przetrwanie, dystrybucję energii, sprawy rodzinne / plemienne, praktyczne aspekty życia. Odpowiada nadnerczom.

Czakra 2 – Czakra sakralna:

Kolor pomarańczowy. Znajduje się 3 palce /5cm/ poniżej pępka. Odpowiada za seksualność, kwestie płci, kreatywności, emocje. Odpowiada nadnerczom.

Czakra 3 – Czakra splotu słonecznego:

Kolor żółty. Znajduje się 3 palce /5cm/ nad pępkiem. Odpowiada za siłę osobistą, poczucie własnej wartości, wiarę w siebie, siedzibę indywidualnej woli. Odpowiada trzustce.

Czakra 4 – Czakra serca:

Zielony kolor. Znajduje się na mostku. Odpowiada za rozwój osobisty, relacje, dzielenie się, kierowanie, miłość. Odpowiada gruczołowi grasicy.

Czakra 5 – Czakra gardła:

Kolor niebieski. Znajduje się u nasady szyi, w gardle. Odpowiedzialny za osobistą ekspresję, komunikację i przepływ informacji. Odpowiada tarczycy i przytarczycom.

Czakra 6 – Czakra trzeciego oka:

Kolor: indygo. Znajduje się w przestrzeni między brwiami. Odpowiada za organizację psychiczną, percepcję, wiedzę i intuicję. Odpowiada szyszynce i przysadce mózgowej.

Czakra 7 – Czakra korony:

Kolor: czerwono-fioletowy. Znajduje się w koronie czaszki. Odpowiada za duchowe spostrzeżenia, intuicję i inspirację. Odpowiada szyszynce.

Czakry – Wiry w ciele

Jak działają czakry?

Czakry przechowują, równoważą i rozprowadzają energię. Istnieją fizyczne źródła energii, takie jak żywność, woda, światło słoneczne i oddech. Istnieją duchowe źródła energii, takie jak “medytacja /oddech/” lub inspiracja Boskości nazywana chi lub praną. Chi i prana nazywane są także siłą życiową człowieka. Odpowiada za życie, ciepło i utrzymanie organizmu.

Nasza świadomość nie pochodzi z naszego ludzkiego mózgu. Pochodzi ze źródła naszej istoty energetycznej. Mózg jest odbiornikiem i przekaźnikiem świadomości. Medytacja transcendentalna działa zaś na rozluźnienie mózgu, co powoduje jego wyciszenie. Gdy umysł śpi, wcale nie budzą się upiory, budzi się świadomość. Wracając do czakr, jeśli choroba przejawia się w gardle, chorobę można przypisać do czakry gardła. Jeśli w grę wchodzą problemy językowe, stan ten prawdopodobnie można przypisać do trzech górnych czakr. Dalszy tok rozumowania jest podobny.

PS. Czakram Wawelski jest znany w świecie jak Ściana Płaczu – August Witti

______
#Czakry

najnowsze z filozoficznie

Alienacja człowieka

Alienacja człowieka

Alienacja człowieka. Odkąd zyskaliśmy świadomość cielesności, odtąd dzielimy świat na “ja i
Translate »
idź do góry