Jak ignorować dokuczliwe myśli

Jak ignorować dokuczliwe myśli

w świadomie/prawdziwie/zdrowotnie

Jak ignorować dokuczliwe myśli? Wszyscy borykamy się ze swoimi myślami. Nasz mózg generuje ok. 60 000 myśli dziennie. Ta ilość myśli przeszkadza nam w naszym rozwoju świadomości. A tragedią już jest, gdy utożsamiamy się ze swoimi myślami. Jak pozbyć się tych natarczywych myśli? Jak wyzwolić się spod ich jarzma?

Jak ignorować dokuczliwe myśliJest sporo ćwiczeń, które w trakcie rozwoju duchowego stosujemy, aby osłabić niechciane myśli. Aby się ich pozbyć. Jeżeli ktoś jest już obeznany z praktyką świadomości, to często korzysta z prostego zdania na ich osłabienie i eliminację. To zdanie to “Nie wierzę tym myślom” i w wielu myśli małego kalibru bardzo pomocne. Większe i bardziej zagnieżdżone w nas myśli musimy neutralizować stosując pewne powtarzane ćwiczenia w celu pozbycia się ich. Nie jesteśmy swoimi myślami, nie mamy obowiązku ich słuchać, ani też wykonywać. Zatem warto się ich pozbyć dla naszego zdrowia i lepszego samopoczucia.

Jak ignorować dokuczliwe myśli?

Oderwij się od swoich myśli:

Nie jesteśmy naszymi myślami jest koncepcją ZEN. I skoro nie jesteśmy, to nie musimy każdej z nich słuchać, ani być za nie odpowiedzialni. Tego wyboru dokonujemy tuż po przebudzeniu i zrozumieniu tej zasady. Myśli są i będą, ale ich natura jest poza świadomością, gdyż przynależą ego. Zatem nie musimy identyfikować się z naszymi myślami. One nie są nami i śmiało możemy się nauczyć bez nich żyć i się do nich przywiązywać. Zauważamy zresztą, że myśli negatywne związane ze strachem, chorobą, niemocą i beznadziejnością wcale nam nie służą, a wręcz przeciwnie. Zasada jest prosta. O czym myślisz, to zasilasz.

Zrozum myśli, gdy się od nich oderwiesz:

Oderwanie się od myśli acz trudne, daje nam swobodę w ich dostrzeżeniu, zrozumieniu i puszczeniu. Często pragnienie odcięcia się od rzeczy, których w sobie nie lubimy możemy teraz zrealizować. Gdy zrozumiemy fakt, że nauczono nas, wpojono i skłoniono nas do myślenia w ten, a nie inny sposób, możemy wówczas rozpocząć proces porzucenia tych wzorców i tworzenia nowych już całkowicie naszych, w które wierzymy. Koniecznym jest bowiem zrozumienie, że te negatywne myśli wynikają z naszego strachu. Wówczas możemy już obiektywnie spojrzeć na ten nasz strach i popracować nad nim, poprzez zrozumienie jego przyczyn. A gdy to zrozumiemy, będzie nam łatwiej z nimi sobie poradzić.

Możesz wybrać myśli, których chcesz słuchać:

Teraz możemy faktycznie wybrać te myśli, które wolimy i których chcemy słuchać. Gdy wzrastamy pojawia się moc skupienia się na tym, co uważamy za ważne w swoim życiu. Możemy po prostu wybrać, co chcemy odczuwać na skutek swoich myśli. Wiemy wówczas, że nasze negatywne myślenie stworzyło nawykowe wzorce myślowe, które nam szkodzą. Teraz ten proces należy odwrócić w sposób podobny jak tworzyliśmy negatywność, zamieniając ją na pozytywy.

Obserwuj swoje niechciane myśli ze współczuciem:

Aby zmienić nasze zachowanie, musimy znaleźć źródło naszego myślenia. Nasze zachowanie wynika z myśli, które nam się jawią, a one zaś wynikają z naszych schematów i programów dosyć często związanych z wychowaniem i środowiskiem w którym dorastaliśmy. Te nawykowe negatywne myśli mimo iż trudne, można pokonać, oddalić i puścić. Nie osądzajmy ich, nie oceniajmy, po prostu pożegnajmy je ze współczuciem.

Dokuczliwe myśli – Podsumowanie:

Gdy jesteśmy w stanie oderwać się od naszych myśli, stawiamy się w znacznie lepszej pozycji do ich zmiany z negatywnych na pozytywne. Wówczas to możemy dokonać zmian wzorców myślowych, które z kolei są zestrojone z naszą wyższą jaźnią.

PS. Myśli są niczym gwiazdy. Gdy je widzisz intrygujące, ale bardzo odległe. – August Witti