Jak kochać siebie i być sobą

Jak kochać siebie i być sobą

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Jak kochać siebie i być sobą. Kolejny raz piszę o tym jak kochać siebie, bo niestety nie umiemy kochać, a już siebie najmniej. Dlaczego tak się – dzieje wyjaśniają psychologowie, wyjaśniał Jung, wyjaśnia też wielu terapeutów. Otóż obarczają za wszystko naszych rodziców, którzy także nie umieli kochać, ani siebie nawzajem, ani siebie samych. Zatem to, że my nie umiemy, wcale nam nie umniejsza. Czas się po prostu tego nauczyć.

Jak kochać siebie i być sobąJak kochać siebie i być sobą

Aby ten stan osiągnąć, trzeba zachowywać pewne normy w stosunku do siebie. I nie jest to droga lekka, gdyż nasza podświadomość i ego dopominają się uwagi, ze swoim bzdetnym rozumieniem świata. Po prostu nieustannie nas blokują wątpliwościami i rozterkami. A przede wszystkim brakiem konsekwencji. Kochamy cedować swoje wady na innych, i w przenośni, i dosłownie. Uczciwemu kradzież do głowy nie przyjdzie, złodziejowi tak. My zaś idziemy drogą bez miłości własnej. A tak mało wystarczy, aby być świadomym, gdyż miłość bezwarunkowa jest tuż przed oświeceniem.

Przejdźmy zatem do poszczególnych etapów ćwiczeń lub jak kto woli uważności.

Jak kochać siebie – Etap 1

Bądź ze sobą bezwzględnie szczery:

Bądź sobą po prostu. Jeśli brak ci pewności co do swojej tożsamości, poświęć trochę czasu, aby samemu dowiedzieć się, co naprawdę lubisz robić i jak lubisz się ubierać. W jaki sposób myślisz, jak jesteś w związku z tym postrzegany i jak postrzegane są twoje wybory. Zastanów się także, co sprawia, że ​​jesteś naprawdę szczęśliwy – co wywołuje uśmiech na twarzy i ekscytuje cię, gdy o tym myślisz? Zidentyfikuj to, co kochasz i co lubisz, i zaakceptuj to /przyjmij/.

Jak kochać siebie – Etap 2

Buduj pewność siebie i poczucie własnej wartości:

Jeśli brakuje ci wewnętrznej pewności siebie, czas się tego nauczyć. To wymaga co prawda praktyki, ale nagroda jest doskonała. Za każdym razem, gdy myślisz o sobie negatywnie, przeciwstaw się tej myśli pozytywną myślą. Gdy czujesz, że nadchodzi negatywna myśl – wymień trzy rzeczy, które cenisz. Analizuj mowę swojego ciała – próbuj częściej się uśmiechać, dzięki temu poczujesz się znacznie lepiej! Trzymaj głowę wysoko, rozmawiając utrzymuj kontakt wzrokowy. Uwierz w siebie w końcu. Pamiętaj o tym codziennie, a gdy zobaczysz swoje odbicie w lustrze, powiedz sobie, że się kochasz. Pewność siebie buduje komfort życia, pokazując innym prawdziwego ciebie!

Jak kochać siebie – Etap 3

Wyraź siebie:

Po dwóch pierwszych etapach wiesz już co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy. Pewności siebie taż nie powinna być obca. Zaś wyrażać siebie należy co dzień. Niezależnie od tego jak się ubierasz, jakie masz hobby, jakiej muzyki słuchasz, rób to! Pogłębiaj to! Ciesz się tym! Wyrażanie siebie to nie ciągłe paplanie, a coś co sprawia, że możemy pokazać siebie. Sztuka – malarstwo, taniec, muzyka, projektowanie – majsterkowanie, hobby manualne, wyobraźnia, lub cokolwiek innego co ciebie wyraża.

Jak kochać siebie – Etap 4

Staraj się nie przejmować tym jak cię widzą:

My, ludzie zbyt szybko oceniamy innych i zbyt często pochopnie. Wynika to z naszego strachu przed innością. Ale, jeśli się nad tym zastanowisz, jakie znaczenie mają opinie innych ludzi? Niech sobie gadają. Skup się na sobie, a będziesz szczęśliwy, cieszący się życiem i zewnętrzny świat cię będzie mało obchodził.

Jak kochać siebie – Etap 5

Z nikim się nie porównuj:

Porównywanie zowią złodziejem szczęścia! Rób co robisz, niezależnie od tego, co robią inni. Każdy z nas jest wyjątkowy! Dlatego należy obrać własną drogę w życiu.

Jak kochać siebie – Etap 6

Otaczaj się ludźmi, przy których jesteś sobą:

Już najwyższy czas opuścić ludzi, którzy sprawiają, że nie czujesz się sobą, którzy blokują twój rozwój, dla których miłość to slogan. Jeśli osoba cię przygnębia, deprymuje lub wręcz męczy, nie jest ci przyjazną. Ceń siebie i swoje dobre samopoczucia, ale ceń sobie prawdę z ust innych. Czasami boli, ale to ważna informacja.

Jak kochać siebie i być sobą – Podsumowanie:

Myślę, że coraz bliżej jesteśmy miłości bezwarunkowej. Ćwiczyć należy co dnia, bo człowiek jest naczyniem miłości, które sam musi napełnić, aby zrozumieć i pójść dalej. Otóż rozwój świadomości to poznanie samego siebie. Zrozumienie wszelkich swoich cech, przymiotów i nawyków, dojście do tego kim jestem i po co żyję. To doświadczenie, które gwarantuje nirwanę, gdy poukładasz wszystko w sobie.

PS. Miłość własna jest istotą, bo stan świadomości jest miłością, a miłość światłem. – August Witti

_____________
#JakKochacSiebie