Najtrudniej poznać samego siebie

Jak kochać siebie

Jak kochać siebie

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Jak kochać siebie? Wibracje Ziemii nieustannie wzrastają, wielu ludzi się budzi i wchodzi w inną, lepszą rzeczywistość, opartą na miłości, wybaczeniu, wdzięczności i skrusze. Aby wkroczyć na tę drogę należy siebie samego pokochać, zrozumieć i wspierać w dążeniach. Nie jest to żadną abstrakcją, nie jest też egoistycznym zachowaniem kochać samego siebie. Człowiek kochający siebie staje się dobry, przez co jest również dobry dla innych. Miłość do siebie wyzwala spokój i niezmierzone pokłady empatii. Miłość do siebie, czyli pełna akceptacja własnej osoby, pozbawia nas konfliktów wewnętrznych, rozjaśnia obraz świata, ale też pozwala wnikliwie i z uczuciem obserwować i poznawać na nowo życie wokół nas.

Jak kochać siebie

Jak kochać siebie?

Miłość własna, bo tak ją nazywamy, jest uczuciem bezwarunkowej, pełnej akceptacji własnej osoby. Dzięki niej zbliżamy się do upragnionego celu – szczęśliwego życia, ale też osiągamy spokój, harmonię wewnętrzną, pełną gamę uczuć i aurę, którą roztoczywszy wokół siebie, zjednujemy wszystkich. Miłość własna jest najistotniejszą formą miłości, ale i podstawą oświecenia. Kto ma Cię kochać, jak nie ty sam? Miłość własną można ćwiczyć, a już z pewnością należy właściwie rozwijać.

Siedem ćwiczeń miłości własnej.

  1. Poświęć codziennie czas na słuchanie wewnętrznego głosu. W naszej głowie nieustannie powstają myśli, które odczytujemy jako np. szepty. Najczęściej powstają one, gdy robimy coś nieprawidłowego, coś złego. Podświadomość doskonale wie co dobre, a co złe. Gdy słuchamy wewnętrznego głosu, często jesteśmy w stanie w zarodku zdusić negatywne zachowania. Z czasem też pojawiają się głosy pochwalne, pozytywne. To one dostarczają nam „budulca miłości” – zadowolenia z siebie.
  2. Każde uczucie zostawia ślad w naszym mózgu. Strach pozostawia konflikty, ale miłość i odwaga pozostawiają zadowolenie. Z tego zadowolenia możemy czerpać do woli, w trudnych przypadkach. Endorfiny /hormony szczęścia/, bo to o nie właśnie chodzi, pozwalają nam na pozytywne działanie, komfort działania i możliwość podejmowania nowych wyzwań. W konsekwencji mamy większy zasób endorfin i większą twórczą energię.
  3. Miłość własna wzmaga szacunek do siebie. To bardzo ważny aspekt naszej osobowości. Mając szacunek do własnej osoby, nie popadamy w stany obniżonej wartości, które de facto są stanami chorobowymi. Poprzez szacunek do własnej osoby zaczynamy o siebie dbać, zdrowo się odżywiać, ćwiczyć, rezygnujemy z używek i trucizn, bo szanujemy swoje ciało, swoje zdrowie. Kochamy i akceptujemy siebie takich, jakimi jesteśmy, bezwarunkowo i z pełną świadomością.
  4. Wielu ludzi patrząc w lustro nie lubi swojego odbicia. To ogromna przeszkoda w kultywowaniu miłości własnej. Należy zdecydowanie się tego pozbyć. Można to robić usiłując zmienić swój wygląd, zadbać o siebie, ale można też poprzez akceptację. Często ten sposób widzenia wynika z braku pochwał w dziecięctwie. Musimy zatem tych pochwał sobie dostarczyć. Nie obawiajmy się wychwalać własnej osoby, mówić sobie jak wspaniali jesteśmy. Na początku to może i śmieszne, ale później dowiadujemy się, że im bardziej kochamy siebie, swoje ciało, tym zdrowsi jesteśmy, tym piękniejsi.
  5. Bardzo ważnym aspektem miłości własnej jest dostarczenie sobie wytchnienia – wypoczynku. To on daje nam siłę do ćwiczeń nad sobą, to on pozwala nam oderwać się od niekomfortowej rzeczywistości. Należy codziennie dostarczyć sobie szczyptę radości, wytchnienia: np. pójść na spacer, do kina na dobry film, na dobrą kawę lub herbatę do kawiarni, posłuchać muzyki etc. Zrobić dla siebie to, co sprawia nam radość i dzięki temu spojrzeć na siebie inaczej.
  6. Musimy też być sobie wdzięczni. Człowiek w pełni szczęśliwy, kochający siebie jest wdzięczy sobie nieustannie. My to musimy wyćwiczyć. Wdzięczność dla samego siebie jest rodzajem zażywania hormonu szczęścia. Kto dostarcza go sobie codziennie, zwiększa swoją witalność.
  7. Miłość własna wymaga też uczciwości względem siebie i względem innych. Prawda nas zawsze wyzwala, prawdy nie trzeba bronić, bo broni się sama, w prawdzie żyje się komfortowo i wygodnie. Będąc uczciwym oszczędzamy sobie kompromisów, które nie są rozumiane przez mózg. Kompromis to twór cywilizacyjny, poprawność polityczna względem siebie. Nie ma nic gorszego niż poprawność, bo zabija i tłamsi nasze jestestwo, prawdę.

Na każdym etapie życia musimy pamiętać, aby kochać siebie, o ile nie mamy już tego w standardzie. Oczywiście przez to kochamy coraz bardziej cały świat. Miłość staje się naszym codziennym towarzyszem i ubogaca nasze życie, dosłownie.

PS. Miłość ci wszystko wybaczy.

_______
#Miłość

najnowsze z oświecenie

http://www.augustynski.eu/oswiecenie-popandemiczne/

Oświecenie popandemiczne

Oświecenie popandemiczne. Dotarliśmy ponownie do okresu pandemicznego i albo wyciągniemy wnioski, albo

Czym jest ambicja?

Czym jest ambicja? Aby osiągnąć życiowy sukces, spełnienie marzeń, rozwój osobistej świadomości,
Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Translate »
idź do góry